Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 37 гостей на сайті

Реклама

Twitter - пташка, що цвірінькає

Гуляючи по безкрайніх просторах глобальної мережі,  ви мабуть не раз натрапляли на зображення "синьої пташки" чи надписи на кшталт "follow me", "twitter" та інше. Ну і, звісно, ви не звертали особливої уваги на це?! А жаль, адже мова піде про один з наймасовіших продуктів сьогодення. Твіттер лише протягом 2009 року в 20 разів збільшив аудиторію своїх користувачів. Що це за звір і як його та з чим його їсти, скільки перчити та солити, читайте далі. 

Отже, почну з банального. Що це таке врешті-решт? Ну найлаконічніше про це звісно скаже нам Вікіпедія: " twitter - соціальна мережа, яка являє собою мережу мікроблогів, що дозволяє користувачам надсилати короткі текстові повідомлення". Twitter з англійської означає щось на подобі нашого чудового слова "цвірінькнути". В принципі інакше це не назвеш, повідомлення на 140 символів.

 

Чим же ж тоді унікальний твіттер? Унікальний він передусім тим, що ви можете моментально повідомити важливу інформацію фактично одразу ж величезній кількості follower-ів. Закордоном саме завдяки твіттеру в інтернеті найшвидше появляється інформація про різні події, катастрофи. Твіттеряни (так називають користувачів цього сервісу) пишуть про політику, про своє життя, про музику, спорт, кіно і прочитає про це увесь світ.

Як писати у твіттер? Для цього існує безліч варіантів. Найстандартніший метод - це написати повідомлення за допомогою вашого інтернет-оглядача. Тут все просто - варто просто зайти на сайт twitter.com. Окрім того ви можете писати із спеціалізованих програм-клієнтів під різні операційні системи, котрі також знайдете на сайті twitter.com. Але і це ще не все. Користувачі мобільних та комунікаторів також не обділені в цьому плані, фактично для будь-якої сучасної мобільної платформи існує велика кількість клієнтів. Ну і врешті-решт, якщо у вас телефон надто старий (так як у мене), а писати в твіттер дуже хочеться - існує навіть смс-шлюз, робота якого полягає в публікації повідомлень в твіттер, котрі ви відішлете як просте СМС.

Які особливості роботи в твіттері? Звісно ви можете використовувати для різних цілей. Для особистих, спілкуючись з друзями, для корпоративних - піарячи свою фірму чи свій проект, чи поєднувати все це разом. Тут вже вирішувати вам. А для об'єднання людей існують спеціальні символи, котрі виконують різну мету. Отже, проаналізуємо. Короткий словничок та позначення термінів та спеціальних знаків:

@ - символ, що вказує на нікнейм в твіттері (наприклад наш портал має свій нікнейм, що позначається так - @kopychyntsi, новини нашого порталу саме там)

RT (ретвіт) - комбінація символів, що показує що вам сподобалось чиєсь повідомлення і ви вирішили його опублікувати для фоловерів

Follower (фоловер) - так би мовити, це людина котра додала вас в друзі і може читати ваші твіти (повідомлення). Відповідно ви також можете читати чиїсь твіти, для цього варто зайти на профіль людини в системі twitter та натиснути кнопку "Follow"

# (хештег) - хештег, створенний спеціально для відслідковування всіх твіттів на задану тематику. Позначається це так, наприклад #elect_ua - приналежність повідомлення щодо виборів в Україні та #elect_te Тернопільській області (доречі, наше місто також має такий хеш-тег - #kopychyntsi).

Для кращого розуміння пропоную кілька відеосюжетів:

Про Твіттер простою англійською:

А також сюжет з каналу НТВ (російською):

Більш детально по темі: twitter.in.ua (за посилання дякую @Taras)

Звісно це не Кантакт чи Аднакласнікі, це зовсім інша, більш прогресивна система масмедіа, котра має місце під інтернет-сонцем, більше того, на мою скромну думку дуже скоро твіттер може стати одним з тих сонць. Користуватись чи ні, вибирати вам.

Щиро Ваш, @tdyoma. Follow us @kopychyntsi

Спонсор допису: На вулиці сильні морози і ви не можете ніяк зігрітись? Використовуйте котлы газовые і у вашій оселі завжди буде тепло


Коментарі:

Коментарі  

 
#11 Zori__ 05.03.2010, 23:37
Дьома гарно написав, як професійний журналіст 8) .
Цитата
 
 
#10 orbk 28.02.2010, 22:49
Дуже цікава стаття, меня стала у пригоді!
Цитата
 
 
#9 pashko 18.01.2010, 11:10
Цитую bigfan:
Цікаво, але чи варто заводити ще одну заразу, коли однієї нарешті позбувся (вконтакте) 8)


в твіттері ти на маєш можливості цілими днями переглядати фотки знайомих)
Цитата
 
 
#8 bigfan 18.01.2010, 10:49
Цікаво, але чи варто заводити ще одну заразу, коли однієї нарешті позбувся (вконтакте) 8)
Цитата
 
 
#7 Емілі 17.01.2010, 13:43
я тебе вже ніби знайшла)
ukremili =)
Цитата
 
 
#6 Дьома 17.01.2010, 13:33
Цитую Емілі:
перше враження "цвірінькала" було не дуже :-? в жж мені якось простіше... Але стаття - хороша, пізнавальна; спробую :-)

давай зафоловлю)
Цитата
 
 
#5 Емілі 17.01.2010, 13:29
перше враження "цвірінькала" було не дуже :-? в жж мені якось простіше... Але стаття - хороша, пізнавальна; спробую :-)
Цитата
 
 
#4 pashko 16.01.2010, 11:47
а я двічі там

pavlo.uh

squardini
Цитата
 
 
#3 gratko 16.01.2010, 11:26
Хіх, і я вже там є =))
GrATkO_666
Цитата
 
 
#2 Tar.ko 16.01.2010, 01:28
я на твітері- tar_ko_
Цитата
 

Додати коментар