У Копичинецькій гімназії діє ансамбль «Надія», який нещодавно отримував Гран-прі на конкурсі «Феєрія талантів». Нам вдалось поспілкуватись з керівником Михайлом Мимриком та дізнатись детальніше про цей музичний колектив.
– Як довго існує оркестр? Скільки дітей зараз грає у ньому?
– Оркестр існує вже більше п’яти років, хоча його історія сягає 60-х років. На даний момент, у нас грає сорок п’ять учнів і дев’ять вчителів.
– Які «найрідкісніші» інструменти використовуєте?
– У нашому арсеналі є домбра, пріма, домбра тенор, домбра бас, а також контрабас, балалайка. Деякі інструменти нам приносять люди, які, знайшли їх на своєму горищі. А одного разу музичну знахідку принесли просто з городу…
– Як довго ви займаєтеся музикою?
– Коли був восьмикласником, то у Будинку культури вже на танцях грав! А потім пішов до училища, де також обрав музику, як фах. Якщо ж порахувати, то вже пів свого життя я займаюсь музичним мистецтвом.
![](https://i0.wp.com/kopychyntsi.com.ua/wp-content/uploads/2020/03/Screen-Shot-2020-03-10-at-2.56.23-PM.png?resize=696%2C865&ssl=1)
– Як відбувається Ваша робота з дітьми?
– Усі діти старанні. Починають навчатись музиці із четвертого класу. А у п’ятому вони вже виходять на сцену. Я навчав музиці багато дітей і завжди настає той сумний момент, коли вони «виходять у світ». Але згодом наш колектив знову поповнюється маленькими музикантами!
– Як Ви думаєте, яке місце займає оркестр у житті дітей?
– Думаю досить вагоме. Вони можуть реалізувати себе, вчаться працювати в команді, адже схожого оркестру немає у цілій області. Усі учасники є дуже талановитими, тому я гордий за те, як вони представляють нашу школу.
– Чи публікуєте ви десь виступи оркестру? У якому жанрі працюєте?
– На Youtube можна знайти багато наших виступів. Граємо ми різнопланові твори відомих музикантів. Наприклад, “Ave Maria” Фрідріха Шуберта. Одного разу навіть зіграли саундтрек із фільму «Пірати Карибського моря»!
![](https://i0.wp.com/kopychyntsi.com.ua/wp-content/uploads/2020/03/Screen-Shot-2020-03-10-at-2.56.03-PM.png?resize=696%2C385&ssl=1)
Інтерв’ю провела Ірина Задорожна.
Також, ви можете переглянути відео візиту в кабінет до Михайла Мимрика: