Питання збору та утилізації відходів від населення є і залишатиметься болючим для кожного населеного пункту. Наслідком неправильного поводження з відходами є практично повсюдне утворення несанкціонованих сміттєзвалищ різних розмірів. Важлива роль у вирішенні даного питання належить органам місцевого самоврядування. Приклад бездіяльності місцевої влади зафіксував інспектор Державної екологічної інспекції в області у Гусятинському районі.
04.12.2007 року перевіркою, за участю заступника Копичинецької міської ради, Желізняка З., встановлено, що поряд з адміністративною будівлею міської ради, в самому центрі міста Копичинці, функціонує несанкціоноване сміттєзвалище, а міською радою не вживаються заходи по його ліквідації. Така ситуація є більш, ніж дивною якщо врахувати, що в Копичинцях діє один із небагатьох в області паспортизованих полігонів твердих побутових відходів, який, до речі, експлуатується міським комунальним підприємством “Господар” із порушенням “Правил експлуатації полігонів твердих побутових відходів”.
У результаті перевірки за порушення ст. 21 (и) Закону України “Про відходи (повноваження органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами) складено акт перевірки, а міській раді видано припис щодо вжиття заходів по ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища. До адміністративної відповідальності за ст. 82 КУпАП (Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів) притягнуто заступника голови міської ради, Желізняка З., а також начальника МКП “Господар”, Лемпарт Г., за ст. 82-6 КУпАП (Порушення встановлених правил і режиму експлуатації установок і виробництв з оброблення та утилізації відходів). Обидва посадовці відмовилися підписувати складені держінспектором протоколи, але ця обставина не є перешкодою для притягнення їх до відповідальності відповідно до чинного природоохоронного законодавства. Постанови про накладення адмінстягнень виноситимуться після розгляду справ у встановлені терміни.
Що спонукає мешканців міста викидати сміття під вікнами міської ради – невідомо. Але беззаперечним є те, що місцева влада повинна пильнувати за порядком в місті, а в разі допущення порушень – відповідати за свої дії чи бездіяльність.
За засмічення земель твердими побутовими відходами Копичинецькій міській раді нараховано збитки на суму 2060,21 грн.
Начальник
Держекоінспекції в області
М.Я.Батіг