30 C
Kopychyntsi
сьогодні 24.06.2024
Архів новин 2006-2018ПодорожіГотуй воза зимою, а сани влітку

Готуй воза зимою, а сани влітку

-

Надворі то сніг, то сонце, то мороз, то знову відлига. Саме таким видався цьогорічний січень, та й лютий також не тішить погодою: вийдеш на вулицю, обваляєш мешти, і назад до хати. Хочеться вже тепла, літа, купання у річці, піших мандрівок, е-е-е-ех… Тому, щоб не марнувати час, потрібно вже зараз готуватися.

У цій статті постараюсь коротко пройтися по основному туристичному обладанню, яке потрібно у мандрівці, наприклад, по Карпатах.

Перше, що необхідно, це хороший наплічник. Ще невеличкий дводенний похід на природу може обійтись і без нього, але триваліші, а тим більше гірські подорожі, вимагають серйозного ставлення. Можна \, звичайно, використати старенький батьків «колобок» чи, наприклад, вічний "Єрмак", але ж ми широким кроком йдемо до Європи, тому потрібно вже переходити на більш зручні та сучасніші моделі. Брендовий ряд на нашому ринку дуже широкий. Від таких відомих марок, як німецьких Deuter, High Peak, польським Campus, чеськими Pinguin, угорським Adventurer, до вітчизняних Terra Incognita, Commandor чи Capricorn. Я ж підтримав українського виробника, і мій вибір зупинився на фірмі Terra Incognita, модель Mountain. У декількох словах, так як ще його не випробувував, можу сказати, що це хороший 80-літровий наплічник, зшитий з добротного матеріалу Polyester 600D Rip, з якісними силовими лямками, поясним розвантажувальним ременем, незалежною підвісною кондиціонованою системою, за яку особливу подяку ви отримаєте від вашої спини та іншими більш-менш важливими, але необхідними елементами. От щось на подобі цього потрібно мати за спиною, якщо ви хочете, щоб ніщо не відволікало вас від милування природою у мандрівці.

Наступне що потрібно – це намет. Дуже хвалять намети фірм Hannah, Pinguin, Commandor. Ціни, звичайно, на них високі але за якість потрібно платити. Якщо ви бажаєте хорошу якість за прийнятну ціну, тож можна зупинитись на тій самій Terra Incognita. Цей бренд впевнено завойовує український ринок хорошою продукцією і, що приємно, рік у рік вдосконалює моделі та прислуховується до споживачів. Увагу, перш за все, слід звертати на міцність каркасових стійок, наявність протимоскітної сітки, а також на якість тканини і підлоги. Краще, щоб і те й інше було із поліестера. Але, якщо серйозно підходити до справи, то добре було б попитати людей, які вже щось подібне придбали, і потім робити висновки.

Ночівля на висоті 1800 м. над рівне моря. Дуже холодно, але зате які фотографії можна зробити.

Далі йдемо до спальника. Хоча річ і не обов’язкова, але високо в горах ви неодноразово скажете "спасибі " собі, що не полінились його взяти. Вони бувають у формі кокона та ковдри. Тут у виборі грає роль вага та стійкість до низьких температур. В один ряд із спальним мішком можна поставити килимок чи, як його ще називають, карімат. Давним-давно Іжевська фабрика освоїла випуск пінополіетиленових доріжок для ванних кімнат. Але час творить чудеса і основними покупцями даного виробу стали саме туристи. З тих часів карімати вже ніхто у ванній не бачив, а фабрика штампує ці нехитрі туристичні ложа й донині. На ринку можна знайти килимки й інших виробників, але «іжевські» мабуть найкращі, та й ціни 30-50 грн. є досить прийнятними. У горах, на скелястій поверхні, чи просто на привалах він є майже необхідністю.

Про основне написали, тому переходимо до менш важливого, але всеодно необхідного, так званого індивідуального спорядження. Похідний, зручний одяг на день та теплий на ніч зможе знайти у своїй шафі кожен. А от із взуттям вже важче. Кросівки рвуться і намокають, черевики важкі і незручні. Тому , якщо ви збираєтесь в походи не раз на 5 років, а частіше, то обов’язково прикупіть собі вібрами чи трекінги. Дуже зручне, зроблене спеціально для таких випадків, вони служитимуть вам роками. Тим більше на «гумі» такі черевички можна вторгувати гривень за 150-200. Хороша річ у походах термо-кружка, і, взагалі, увесь посуд бажано мати металевий, щоб можна було використовувати його як музичні інструменти під час ритуальних танців біля вогню, або ж мати чим вночі відбиватися від диких звірів. 🙂 Правда, для таких випадків краще підійде сокира, невелика, але гостра, із червоною ручкою, щоб не загубити. Жарти-жартами, але коли одного разу в Карпатах нашу палатку щось почало колихати, ми вже подумали, що то косолапий. І хоча ми чули, що по наших речах хтось шастає, і при цьому важко сопе, ніхто не наважувався навіть поворухнутися. От вже сміху було, коли після декількахвилинної тривожної мовчанки наш звір замукав. Отож, не забудьте взяти із собою ще сухі штани, різне буває, а раптом адреналін, не вдержиться і вийде із вашого тіла 🙂 Але, в більшості випадків, запасні штани, светри, шкарпетки знадобляться у дощові дні. Для цього випадку необхідно мати дощовики, адже в горах така погода не рідкість.

Не забудьте також фотоапарат, щоб можна було потім похвалитися знайомим, і залишити хорошу згадку у вигляді якісних світлин на фоні гірських хребтів, водопадів чи просто у колі компанії.

На закінчення скажу, що найцінніше у поході, – це вірні, веселі друзі і хороша погода. Якщо всі складники є в наявності, то добрий настрій і приємні спогади від мандрівки гарантовано!

Я з братом на горі Дземброня

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Копичинецька Громада!

Промо відео нашої Громади. Завітайте та співпрацюйте із нами!https://www.youtube.com/watch?v=PFf_s3xid6g

«Запобігти. Врятувати. До...

Починаючи з 2004 року, Державною службою України з надзвичайних ситуацій проводиться громадська акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти”, головним зав...

Веломарафон

У суботу, 31 липня відбувся “Копичинецький Веломарафон 2021” до Дня Об’єднання Копичинецької громади. Цьогоріч маршрут склав близько 38 кілометрів та...