На щастя, це не пожежа. Але і щастя тут мало, адже міський парк над озером задихається в диму. "Горить затхле торішнє листя та побутові відходи, яких розкидано копичанами чи не на кожному квадратному метрі. Від дикого смороду, що простягнувся від Люрдської каплиці і мало не до вулиці Паркової, важко пройти повз, а в людей болить голова. А тут ще й заступник міського голови для кращого відчуття «чистоти і порядку» застосував дизпаливо, аби краще згоріло…" – повідомили kopychyntsi.com.ua обурені копичани сьогодні, 1 квітня.
У всіх цивілізованих державах бюджети маленьких і не тільки міст передбачають гроші на утилізацію сміття та очистку території. Не є винятком і Україна, правда тут вкладені гроші вже звикли рухатися у протилежному до записаного у документах напрямку. У нас все просто: або використовують безоплатну силу, або не прибирають взагалі.
… а попри ті вогнища, горять і наші голови. Попри халатність керівництва, яка вже не зрозуміло куди рухається, болять наші душі. Замість того, щоб вивезти сміття, влада застосовує безоплатну силу у вигляді школярів двох шкіл , тим самим наражаючи наше світле майбутнє на небезпеку (і куди тут дивиться дирекція школи, батьки???).
Хіба ніхто з інтелігенції міста, яка насправді тільки так себе позиціонує, не знає, що СПАЛЕННЯ ЛИСТЯ ЗАГРОЖУЄ ХВОРОБАМИ. А міська рада має задуматися і над тим, що спалення листя загрожує і штрафом. Підпаливши навіть на власному подвір’ї купку опалого листя, можна заплатити штраф до 170 гривень. Розведення вогнищ із сухого листя чи сміття є порушенням закону
Найбільша проблема, за словами екологів, не у прагненні зекономити на вивезенні листя, а у психології наших людей. Адже порушники шкодять насамперед власному здоров’ю.
Дим від листя є небезпечнішим за інші види диму. Річ у тому, що зелені насадження є не лише легенями планети, вони ще й виконують роль біологічного фільтра, очищуючи повітря. Ніби фільтрувальний папір, вони затримують на собі величезну кількість забруднень – це і свинець, і сірка, і токсичні метали та інші шкідливі сполуки. Завдяки фільтруючій здатності рослин вміст отруйних речовин у повітрі знижується.
Спалюючи опале листя, ми за лічені години випускаємо «на волю» увесь бруд і отруту, які рослина накопичувала впродовж багатьох місяців. А якщо дерева ростуть поблизу доріг – дим містить ще й важкі метали.
За самовільне випалювання сухої природної рослинності та її залишків громадянам загрожує штраф у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів з доходів громадян (НПДГ становить 17 гривень), посадовим особам – від 50 до 70 НПДГ. Якщо «димову завісу» влаштували на території об’єктів природного заповідного фонду, сума покарання зростає приблизно удвічі.
Штрафувати «підпалювачів» мають право адмінкомісії при міській та районних радах, санепідемстанція, держекоінспекція. Ті, хто став свідками спалення листя чи сміття, можуть поскаржитися екологам за телефоном довіри в (0372) 55-90-92.
Спонсор допису: Цікавитесь гарними речами? Для вас є Большой выбор бижутерии, брошей,зажимов для платка за доступною ціною та будь-який смак