Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 33 гостей на сайті

Реклама

У ліс за енергією

Зима вже повністю здала свої позиції, ґрунт розмерзся, природа оживає співами перших птахів. В цей період майже кожен господар старається збагатити свій погріб «березовими сльозами» тобто соком. Можна це зробити самому, або за допомоги лісників, які за добрий могорич (така валюта теж ходить) можуть привезти каністру-другу прямо на поріг.
Всі розуміють, що березовий сік, (збагачена мінералами вода, яка просочується вгору під дією кореневого тиску), є дуже корисний у період весняного авітамінозу, але не всі знають шкідливо це чи ні для самого дерева, як правильно збирати, і що робити опісля вибірки.
По закону люди, у яких є бажання позбирати соку, мають звертатися до лісгоспів за дозволами. Там розкажуть про спеціальне місце, де можна збирати патоку, і видадуть квиток. Але самі розумієте, що у нас таке не практикується. В реальності певні сім’ї, чи групи осіб мають «свої місця» де вони вже десятками років збирають березовий янтар. В принципі це ідеальний варіант, так як опісля сезону, дерева заліплюються, пляшки та банки прибираються. Більш шкідливіші одноразові нехлюї, які зарубують стовбур в декількох місцях, вбивають бляшки, що в кінцевому призводить до засмічення ділянки та завданні значної шкоди деревцю. Адже через залишені отвори у рослину потрапляють мікроби, витікає велика кількість соку, і зачасти це призводить до загибелі берізки.
Як же правильно робити збір? Перш за все ми повинні знати що один канал можна свердлити у березі із стовбуром понад 20см., і 2-3 з товщиною більше 35см. Отвір повинен бути глибиною 2-3см., у кору під ним, неглибоко забивається цинкова бляшка у вигляді канавки. Збирання закінчується коли на деревах з’являться перші бруньки, та й сік при теплій погоді буде скоро скисати. Місце опісля замазується чистою глиною, а ділянка прибирається від сміття.


Варварське збирання соку, яке з часом призводить до загибелі дерева

За радянських часів збору березової патоки приділяли особливу увагу. Тільки наш «харчпром» переробляв в рік до 2млн. літрів рідини. Зараз же монополісти цієї галузі зосередили більше уваги на соках інших рослин, хоча на прилавках магазинів можна знайти й такі суміші як морквяно-березовий чи яблучно-березовий, але чи хоч «пахне» там справжнім соком сказати важко.

Також розкажу історію по темі, яка сталася зі мною одного разу. Було це давненько, ще як я у школі вчився. Мої друзі мали ділянку, де вони збирали сік недалеко стрільниці. Того дня ми щось святкували, і тому вечірній збір не вдався. Через це ми вирішили іти в ліс після дискотеки. І в годині десь другий по опівночі, з чотирма каністрами та двома бідонами ми вирушили на місце. Крім мене було ще моїх два колеги. По дорозі ми жартували, ділилися враженнями від вечірки та намагались не зблудити із вже добре протоптаної стежки. А зробити це було дуже легко, бо нічка вдалася на славу, хоч око вибери на відстані руки вже нічого не було видно. Зайшовши у свій гай, ми з гіркотою помітили, що хтось вже позливав сік до нас. Тому нам з бідою вдалося наповнити ледве половину захопленої тари. Рішення зливати сік у сусідів-конкурентів прийшло у голову майже усім, ну не йти ж додому з порожніми руками? Отож ми подались на «браконєрку». Зовсім поруч було місце одного дєдулі, який майже жив у лісі в період березового сезону. Але хто міг подумати, що він припреться перевірити свій майже 50-ти березний маєток посеред ночі. Отож ми жваво заповняли свої ємкості по горлянку, і хоч як було важко йти з ними, але радість, і додаткові порції адреналіну додавали значний приплив сил. Аж тут майже перед носом вискакує щось чи хтось, нам вже було все рівно, і починає інтенсивно нас «матюкать» і проклинать до сьомого коліна. Наша реакція була передбачена. Із припливом нових сил ми через кущі, стукаючи об стовбури, почали дерти ноги. Здавалось крики вже віддалялися, аж тут як з-під земілі перед нами виростає ще якась біда. Від несподіванки ми аж поприсідали на землю, страх настільки охопив нас, що декілька секунд ми не могли навіть поворухнутись. І тільки з часом зрозуміли, що це лишень двохметровий пеньок зламаного дерева. Після тих переживань ми ще довго не ходили у нічні вилазки. А пеньок, які загнав наші душі у п’ятки можна побачити і зараз на стежці яке веде до стрільниці, метрів так 30 від знаку «Меморіал», тобто від її початку.
Отож якщо ви засвоїли всі правила, тому гайда у ліс. Природа буде рада придати вам сил, але тільки у випадку, якщо ви готові її за це віддячити.

Коментарі:

Коментарі  

 
#22 Zid@ne 22.03.2008, 22:23
bigfan, зробив... цей улов забирала якась жіночка років десь так тридцяти і хлопчина....
Цитата
 
 
#21 bigfan 22.03.2008, 13:16
Зроби засаду. :lol: Я знаю що у нашому лісі є люди, які через те, що вночі зливають сік, сидять там цілими добами. Розведуть багаття, шалаш поставили, тай ночують там. А шо робити, то їхні гроші :sigh:
Цитата
 
 
#20 Zid@ne 21.03.2008, 22:38
bigfan, та є....в нас ціла дубина тих берез...а часу щоб щось назбирати нема :sigh: ...та й не вмію я...ще ніколитакого не робив
P.S.Завтра ввечері провірю що там наробили з березами ті Збуї у вас біля лікарні :P
Цитата
 
 
#19 bigfan 21.03.2008, 13:57
Ех, люблю гармонію і березовий сік. Зідан, а у вас у Хоросткові, що нема символу "російської глубинки"? Як нема, то можу дати телефончики людей, які тобі привезуть соку за ціною 20-25грн. за бідон (37л).
Цитата
 
 
#18 Zid@ne 21.03.2008, 13:25
Цитую bigfan:
2 Зідан: Мав на увазі, що ти є одним із тих, які слідкували, як вони це робили.

А я подумав, що яодин з тих хто робив дірки в березах! Я ж просто сидів собі в машині...і став випадковим свідком....Ех ,хочу соку! :oops:
Цитата
 
 
#17 Sithif 21.03.2008, 10:53
2 bigfan Зовсім я не сперечаюсь. Я хоч словом обмовилась, що проти збирання березового соку чи,що його принципово не вживаю?
Цитата
 
 
#16 bigfan 21.03.2008, 10:25
2 Зідан: Мав на увазі, що ти є одним із тих, які слідкували, як вони це робили.
2 Сізіф Ну який сенс сперечатись? От біля мене росте декілька беріз, з яких за весну зціджують всі соки. Люди, які це роблять на сайт наш не заходять, відповідно по незнанню і отворів у стовбурах більше, і опісля ніхто глиною їх не заліплює. Але дерева ростуть, і знову готові до наступної весни, щоб принести людині користь. Тому я і далі вважаю, що правильне збирання соку це позитивний явище, і нічого у цьому поганого нема, а якщо ти з цим не згідна, то пий Джафу. Вона і на смак цікавіша, і при її виробництві нічого природного там не було використано, тому і шкоди матінці не завдано.
Цитата
 
 
#15 Sithif 20.03.2008, 23:15
Жодних сумнівів: і для школярів-розбиш ак, і для дядьків, і для тіток після цієї статті заліплювати "дзюрки" на деревах стане сенсом життя. Завтра теж неодмінно цим займусь. Та що завтра - негайно :-) !!!
PS. А щодо подвійних стандартів - то це було написано лише для Бігфана. Я думаю він мене зрозумів.
Цитата
 
 
#14 Peligro 20.03.2008, 23:03
У статті написано як можна зібрати сік не завдавши шкоди дереву! Про яке калітсво йдеться? Які подвійні стандарти? Навпаки, прочитавши матеріал школяр-розбишак а, чи інший дядя заліпить ту дзюрку глиною! :sigh:
Цитата
 
 
#13 Zid@ne 20.03.2008, 21:37
Цитую bigfan:
От ти один із них :-?

Це як розуміти, шановний? 8)
Цитата
 

Додати коментар