30 C
Kopychyntsi
сьогодні 20.05.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоСтавок смердючий коло хати...

Ставок смердючий коло хати…

-

Навколо серця мальовничого містечка Копичинці – ріки Нічлави – повис огидний та смердючий запах. Причина такої різкої зміни обличчя ріки не відома. Зате чітко зрозуміло, що пройтися повз Нічлаву, не закривши при цьому носа, майже неможливо. Хто ж винен у цьому? Черговий прорахунок керівництва, зловмисні діяння безсовісних можновладців чи, можливо, природні катаклізми?

Питання екологічного стану Нічлави вже не раз порушувалось. Найбільш масштабного розголосу проблема набула у 2002 році. Тоді ж у воді ставка знайшли туберкульозну паличку. А сморід, що йшов від річки, досягнув територій прилеглих міст та сіл. Мешканці одразу вдарили на сполох, адже туберкульозна паличка є збудником зарази та багатьох хвороб. Дана ситуація не могла оминути стороною не тільки обласні, а й всеукраїнські ЗМІ. Детально питання висвітлило кілька газет, в тому числі і найкраща на той час щоденна аналітична газета „Дзеркало тижня”.
 
У статті „ЗАЛАТАЙМО” КАНАЛІЗАЦІЮ СЛОВАМИ? вищезгаданої газети читаємо: „ ”чорні діри” місцевого комунального господарства продовжують загрожувати мешканцям і природі. Адже жителі і гості міста досі купаються і ловлять рибу в ставку всупереч усіляким заборонам. І тим самим посилюють ризик заразитися інфекційними хворобами, хоча їх збудників за останніми результатами лабораторного аналізу проб води райсанепідемстанція не виявила”.
 
Так і зараз, навіть у час зимового очищення повітря від шкідливих речовин, екологічна ситуація Нічлави не є сприятливою. Водойма містить хворобливі речовини, що загрожує копичинчанам провести зиму у ліжку  з градусником у роті. Ця проблема є загальномасштабною, і якою не можна нехтувати. Та у Копичинцях до неї ставляться нейтрально, мабуть уже призвичаїлися. Події навколо ставка повинні більше зачіпати увагу мешканців, але ті, тим часом, впали у зимову сплячку.
 
Як уже зазначалось вище, причин виникнення проблеми не відомо. Але, не є винятком той факт, що Нічлаву просто отруїли. Процес отруєння місту добре знайомий, то чому ж не спробувати ще раз? Авжеж? Чим думають люди, що вкидають у водойму сміття?! Чим думають працівники і керівники лікарні, виправної колонії, викидаючи туди відходи?! Такі вчинки просто шокують. Словом, „самі ж під себе робимо”.
 
На активне втручання влади у розв’язання проблеми годі й чекати. Але й самі жителі пасивно ставляться до катастрофічного становища серця міста. То ж, сподіватимемось лише на силу природи. Мабуть, коли річка замерзне, то сморід, врешті-решт, зникне. Але Нічлава від того чистішою не стане, на жаль.
попередня стаття“Випадкова любов” (Франція)
наступна статтяНоворічні феєрверки
Тарас Демчукhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ЗУСТРІЧ З ОСТАПОМ ДРОЗДОВ...

Сьогодні відбулась зустріч - діалог із Остапом Дроздовим у Копичинецькій бібліотеці для дорослих. Говорили не про прості буденні речі, а про самоіден...

Професійний цілодобовий д...

Територіальний центр соціального обслуговування надає послуги людям, що потребують сторонньої допомоги (літнім людям та особам з інвалідністю). Ми по...

Юні біатлоністи

19-22 грудня 2019 року на НСБ "Тисовець Львівської області відбувся чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат старшої та молодшої вікової г...