Уявіть собі, ви зранку, як звичайний Копичинецький ґазда зібрались погодувати свою пернату господарку. Набрали пшениці і в передчутті вдалого дня ідете в курник. І тут ви замічаєте, як біля вашого хлівця вшивається такий собі Лис Микита. Яка була б ваша реакція?
Теж мені новина, подумає більшість. І дійсно, зі слів мешканців околиці міста Копичинці, лисиці наступають, і кожного року їхня популяція зростає. Нерідко їх можна побачити на вулицях Гусятинській, Б.Хмельницького, на об’їзній дорозі. Приходять вони, як зі сторони лісу так із навколишніх полів, і точно не для того, щоб виманити сир у ворони чи з’їсти колобка, а поласувати нашими курками та індиками.
Я в принципі цієї теми б не зачіпав, якби не події, які трапились наприкінці минулого тижня.
На подвір’ї, яке межує з Копичинецькою ЗОШ №2 господар побачив лиса. Довго не думаючи, він наніс йому декілька ударів дрючком, від яких хитре створіння простягнуло лапки. Так що не вірте тим, хто стверджує що у лисиці, так як і у кішки сім життів. Тим часом господар, як нормальний українець похапцем поспішив хвалитися своїм трофеєм знайомим працівникам школи. Але одному дуже цікавому техробітнику цього було мало і він взявши закривавленого лиса пішов на шкільне подвір’я, де школярі змогли роздивитися, доторкнутись, а двоє самих цікавих встигли навіть з ним сфотографуватися. Тим часом, діти прийшовши зі школи почали жваво ділитись враженнями з батьками. Проте останні не були в такому захопленні від почутого, як їхні вихованці і зразу ж забили на сполох. Адже за останніми дослідженнями місцевих санепідемслужб, тільки один з п’ятьох звірів цього виду є здоровий, інші ж хворі на смертельну хворобу – сказ. Як повідомив мені районний лікар ватлікарні Крушельницькій Є.М., сказ – гостре, інфекційне захворювання людини і теплокровних тварин, яке виявляється в ураженні центральної нервової системи. Збудником сказу є фільтрівний вірус. Зараження відбувається через слину хворої на сказ тварини при укусі або ослиненні ушкодженої шкіри. Головним заходом боротьби проти сказу є профілактика (знищення хворих на сказ тварин, профілактичне щеплення).
Найактивніші, серед яких працівник ветслужби Лосик Наталія вимагали провести експертизу вбитого лиса на наявність вірусу, і не помилились. Тернопільська санепідемслужба виявила у тварини вищевказану хворобу. І покотились по школі перевірки, причому перевіряли дітей які мали контакт із звіром, які не мали, перевіряли на все, хоча це не завадить. На щастя ніхто з дітей не постраждав.
Як же боротись з проблемою? Як повідомив мені мисливець Шпікула М.О., лис міг прийти із закинутого кар’єру цегельного заводу, де можна знайти декілька лисячих нір. Але відстріл у житловій зоні заборонений законом, тому вони безсилі. Потрібний дозвіл декількох спеціалізованих служб і підтримка з боку Міської Ради.
Отож будемо чикати реакції влади, адже неодноразово, навіть у Копичинцях траплялися випадки нападу на людей скажених тварин, які закінчувались летальним кінцем.
P.S. Найбільше не пощастило в цій історії горе-працівнику, ім’я якого з етичних міркувань не називатиму, який наразі проходить стаціонарний багатоденний курс лікування у районній лікарні смт. Гусятин.
Cпонсор допису: Цікавитесь будівництвом чи ремонтом і шукаєте відповідні матеріали? Тоді вам підійде гранитная брусчатка яка є хорошим і надійним будівельним матеріалом