30 C
Kopychyntsi
сьогодні 26.06.2022
Архів новин 2006-2018СуспільствоДень Соборності в НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – гімназія»

День Соборності в НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – гімназія»

-

22 січня ми, українці, відзначали велике свято – День Соборності України, яка була проголошена Актом злуки 90 років тому.

Тоді, у далекону 1919 у Києві на площі перед Софіївським собором зібралося сотні тисяч людей. Всі вони чекали радісну новину, що Україна одна, єдина!        

Місто було все в синьо-жовтих прапорах і транспарантах. На балконах висіли портрети Тараса Шевченка та інших видатних українців. Народ був в стані ейфорії, він переживав велике піднесення, адже мріяв про цей день століттями. Невдовзі прибули члени Директорії і делегати із ЗУНР-у. Володимир Винниченко зачитав довгоочікуваний Акт Злуки, українці аплодували та плакали від щастя, бо здійснилася споконвічна мрія.          

Але не судилося цій державі довго прожити. Україна опинилася в «трикутнику смерті». Спочатку була окупована Наддніпрянська Україна червоноармійцями, а потім Західна – Польщею. У такій ситуації таке державне об`єднання не змогло зберегти незалежність. Ми не маємо права забути про цю славетну подію, яка об`єднала український славетний народ в одну Державу!

Радянська влада замовчувала про це. Акт Злуки був забороненою темою. На ньому було табу, яке контролювало партійне керівництво тому, що воно боялося чергового націоналістичного прояву, коли народ взявся б за руки і пішов вимагати того, чого він вартий: незалежності та свободи. Але серед українців були відчайдухи, які намагалися висловити свій протест владі навіть тоді, коли це здавалось неможливим:     

 – у 1968 році в Києві колишній бандерівець Василь Макуха вчинив акт самоспалення. Виливши на себе бензин, він палав і біг по вулиці, виголошуючи: «Геть, окупанти! Слава Україні!»;           

 – 22 січня 1973року в Чорткові гурт хлопців на чолі з Володимиро Мариусем вивісив синьо-жовті прапори. Це було небачене зухвальствопо відношенню до радянської влади, хлопці ризикували життям і свободою;      

      – а вже 22 січня 1990 року близько п`яти мільйонів українців узялися за руки і утворили «живий ланцюг», який простягнувся від Львова до Києва.             Ці величні подвиги чинилися в час, коли за одне слово можна було потрапити за грати, але цих людей  – патріотів, це не лякало, адже вони любили свою Україну, були ладні віддати за неї життя!

І ось ми, учні 11-А класу і вчителі з історії Лозовська Л.М. і Кованюк В.Я.  НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – гімназія» міста Копичинці вирішили провести відкритий урок-конференцію про день Соборності. Основною метою було показати важливість цього Акту для країни і її народу.

Під час заходу розповідалося про події, які передували підписанню і про сам Акт. Також зачитувались спогади очевидців. Сама конференція відбувалася в мультимедійному класі, де учні могли споглядати на фото та відео матеріали того часу.

 100_1464.jpg

 100_0132.jpg

 100_0143.jpg

 100_0167.jpg

 100_1481.jpg

  Запрошені на конференцію учні старших класів були дуже зворушені почутим і побачиним.  

Спонсор допису: Готуєтесь до весілля? Щоб зробити його не забутнім, можна заказать лимузин на свадьбу Киев і запам’ятати на все життя

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Копичинецькі продюсери фі...

А чи знали ви, що у нас є своє кіно? Мистецьке Збіговисько Delirium презентувало 8 коротких фільмів на історичну тематику, які зняли протягом останнь...

Навчальний семінар від Ір...

Padraig Purcell провів тренінг у Копичинцях. Організатор Арсен Келічавий, директор з розвитку ВГО Поруч.

День Незалежності!

Дякуємо усім, хто розділив святкування 30-тої річниці Незалежності України із нами!Цьогорічне святкування розпочалось із проведення вже тради...