30 C
Kopychyntsi
сьогодні 26.05.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоКопичинецький музей у сімці чудес Гусятинщини?

Копичинецький музей у сімці чудес Гусятинщини?

-

Гусятинсьна земля багата на розмаїті природні та історико-культурні об’єкти, котрі є візитною карткою краю. Однією із культурно-мистецьких перлин Гусятинщини є Копичинецький музей театрального мистецтва Тернопільщини. Це один із унікальних музейних закладів області і навіть України.

Ініціатором та фундатором музею став режисер Копичинецького народного театру імені Б. Лепкого Орест Савка. Він, за роки своєї творчої діяльності, з 1968 року по крупинці збирав матеріали, що пізніше стали основою музейної експозиції та склали основний фонд музею. З 1991 року музей набув статусу державного і став справжнім осередком культури і духовності, джерелом знань, оберегом минувшини.

У фондах та експозиції музею зберігаються рідкісні матеріали, що стосуються не тільки історії театру в Галичині, але охоплюють й інші сфери культури. Музей зберігає та примножує матеріали про видатних земляків, таких як Богдан Лепкии, Денис Сочинський, Соломія Крушельницька, Лесь Курбас, Йосип Гірняк, Євгенія Ласовська, Ігор Соневицький, Мирослав Скала-Старицький, Філомена Лопатинська та багато інших, відкриває маловідомі та забуті імена митців, що народилися в нашому краї.

Значний інтерес становлять унікальні фонди приватного походження. Це матеріали із архіву доньки оперного співака, уродженця Копичинців Клима Чічки-Андрієнка, фото та документи з архіву Марії Сафіян-Лозинської, архів унікальних документів співачки Євгенії Ласовської та композитора, уродженця Гадинківців, Ігоря Саневицького, великий архів фундатора музею, заслуженого діяча мистецтв України Ореста Савки.

Музей володіє ексклюзивною колекцією кераміки відомої мисткині діаспори (США), нашої землячки, Аки Перейми.

Колектив музею веде активну роботу у пошуках нових експонатів, створює цікаві виставки, що відкривають сторінки історії, археології, етнографії, народно-прикладного мистецтва.

Вважаю, що Копичинецький музей театрального мистецтва Тернопільщини гідний увійти в число семи історико-купьтурних чудес Гусятинщини.

попередня статтяМоже, винна борода?
наступна стаття«Надія» – бронзовий призер
О.Шикула, Вісник Надзбруччя №42(6992)https://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ЗУСТРІЧ З ОСТАПОМ ДРОЗДОВ...

Сьогодні відбулась зустріч - діалог із Остапом Дроздовим у Копичинецькій бібліотеці для дорослих. Говорили не про прості буденні речі, а про самоіден...

Копичинецьку громаду об‘є...

Ми знаходимось у потенційно екологічній зоні, подалі від промислових гігантів. Однак, наша громада потопає у стихійному смітті, яким ми дихаємо та п'...

В Копичинцях відбувся фут...

24-го серпня у суботу відбувся футбольний турнір “Кубок Громади”. Участь взяли шість команд. Переможці – команда “Надія 1999”, друге місце “Кутець”, ...