30 C
Kopychyntsi
сьогодні 19.05.2024
Архів новин 2006-2018Суспільство1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими

-

ВІЛ-інфекція – проблема не менш соціальна, ніж медична, ВІЛ-інфіковані особи та хворі на СНІД потребують соціального захисту, милосердя і співчуття, шанобливого ставлення до людської гідності, гуманного відношення з боку суспільства. 

Вони мають право на про­фесійну діяльність за обраним фахом, за винятком роботи за спеціальностями та на посадах, встановлених спеціальним переліком; на безкоштовне забезпечення ліками; безкоштовний проїзд до місця ліку­вання й назад за рахунок лікувальної установи, яка видала направ­лення; на користування ізольованою житловою кімнатою. Особам, зара­ження яких сталося внаслідок медичних маніпуляцій, встановлюється пенсійне забезпечення та право на першочергове одержання житла.

Людяне суспільство  повинне проявляти максимум співчуття і милосердя до людей хворих на СНІД. Людство вже пройшло шлях від страху і бажання ізолювати хворих та інфікованих ВІЛ до розуміння, що ці люди потребують допомоги і підтримки самого суспільства. То ж будьмо доброзичливими до тих, хто зазнав удару смертельного вірусу.

Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю. Пам’ятайте: єдина людина, що може вберегти вас від СНІДу – це ви самі!

   Де можна анонімно здати аналізи?
В кожному обласному центрі і в більшості великих міст України вже багато років працюють кабінети довіри, де Вам ЗОБОВ’ЯЗАНІ безкоштовно і анонімно зробити аналіз на антитіла до ВІЛ (Закон України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення із змінами», внесеними згідно із Законом N 2776-III ( 2776-14 ) від 15.11.2001: Розд. 9, стор.7, пара. 5 і стор.8, пара. 1). Кабінети довіри працюють при СНІД-центрах.

В Україні діє спеціальний закон у зв’язку з ВІЛ/СНІДом. Він передбачає кримінальну відповідальність медичних працівників за розголошування таємниці діагнозу.

В Україні немає законів, дискримінуючих людей, що живуть з ВІЛ, або таких, що пригноблюють їх права. Вони мають право звертатися за медичною допомогою, як до спеціалізованих, так і до будь-яких інших медичних установ, вчитися, працювати і вести звичайний спосіб життя.

P. S.: Хто не знає, що таке ВІЛ-СНІД, то детальніше тут або тут

scary01.jpg
 Саркома Капоші…
x_cf7abbf6.jpg

 

 

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Професійний цілодобовий д...

Територіальний центр соціального обслуговування надає послуги людям, що потребують сторонньої допомоги (літнім людям та особам з інвалідністю). Ми по...

День Незалежності!

Дякуємо усім, хто розділив святкування 30-тої річниці Незалежності України із нами!Цьогорічне святкування розпочалось із проведення вже тради...

Якщо спалювати суху траву...

Маємо в Україні погану звичку палити суху траву та бадилля, а потім цим дихати. Але чи знали ви, що за пожежами ведеться моніторинг з космосу? Існує ...