На недільних слуханнях у міській раді зачепили і тему футболу. Говорили про стан, розвиток та перспективи дорослої команди міста. Визначили, яка приблизна сума потрібна для участі в обласному чемпіонаті. Зі своїм баченням футбольного майбутнього поділився з читачами сайту мер міста, Пеляк Володимир Стефанович.
Де взялися кошти на створення дорослої команди міста?
Кошти на футбольну команди дістали завдяки збільшенню надходжень від оренди. Це не те, що ми взяли гроші, в когось там забрали, чи комусь не додали, а взяли з оренди на футбол.
Скільки ви плануєте вкласти у футбольну команду?
10 тис. гривень.
Говорять, що з весни команда має в першості області виступати…
Так, так.
Але, це ж по мінімуму друга ліга вийде. Думаю, на 4 місяці вистачить тих коштів.
Друга група? Я б не сказав. Зараз ніхто не знає як буде взагалі проводитися чемпіонат області. Чи це буде Північ і Південь, чи буде 1 група і 2 група. Одним словом, якщо у другій групі грати, будемо казати – 10 команд, так? 10 команд усіх. Це 9 виїзних ігор. Виїзд, будемо в середньому говорити, це заправка автобуса – 50 літер, і плата за сам автобус. Виходить за один виїзд 300 гривень. За сезон 2700 гривень. Тепер, в команді 15 гравців, плюс тренер. Безумовно, за цей чемпіонат, тобто за 6 місяців, тренеру платитимемо, наприклад, по 400 гривень. Ну, я так, по простому рахую. Вийде 2400 гривень за сезон. За 6 місяців, реально за тих, що він буде з ними займатися. Тепер, 15 гравців, нехай за кожну гру по 25 гривень. Не знаю, за виграш чи програш. Вважаю, 25 гривень – це нормально для молодих хлопців. Це ж як і Васильківцях, де вони грають за такі ж гроші. 15 множимо на 25, це виходить 375 гривень. Ці гроші множимо на 18 ігор, тобто на весь чемпіонат. Буде 7500 тисяч. Це майже 10 тисяч гривень.
А оплата суддям?
До того ж, якщо врахувати інші потрібні для організації речі, (довго рахує. – Авт.)то маємо вкластися в 11800 гривень. Але ця сума без плати суддям. Але, це залежно хто буде рахувати. Наприклад, була розмова, що на футбольну команду потрібно 80 тисяч гривень. Це як рахувати. Коли ось в 1998 році я футбольною командою займався, тоді давали 5 гривень за те, що команда виходить на поле грати. А коли ще й вигравала, то по 15 гривень. Та це тоді було. 11800 гривень – це ми вже маємо зарплату за роботу тренера (400 грн/місяць), на виїзні ігри, зарплату гравцям(по 25 грн.). Але в команді також є відмінності: є ті, що грають, що виходять на поле, ті, що не виходять. Це вже, фактично, міська рада зробила величезний крок. А тепер можна зібрати усіх підприємців. І це буде футбольна команда в Копичинцях з бюджетом 20-25 тисяч гривень. Цим ми хочемо спровокувати в місті відродження футболу. Я не кажу, що команда повинна вигравати всі ігри, націлюватися на якийсь результат. Для початку головне участь. А далі… От в неділю люди матимуть куди піти. Тим більше, молоді в нас багато у ФК „Надія”. Я розумію, що це мало, але це вже є щось. Колись на спорт взагалі не вкладалися гроші. Ще в 1999 році, коли я займався командою, мені щось 1500 гривень дали і сказали, що пливи як хочеш і роби що хочеш і грає де потім хочеш. Ми тоді як тільки починали, то трава на стадіоні була десь сантиметрів 40-50. Ми загнали з колгоспу „косілку”, що косить кукурудзу, і вона знімала шар, поки не залишилось менше трави, близько 10 сантиметрів. Потім тими машинками продовжували, навіть пан Кулій нервував, що через стерню мало не згоріла „косарка”. Міняли, точили ножі, возили в Гусятин. Отакі-то, хлопці, справи.