30 C
Kopychyntsi
сьогодні 17.07.2024
Архів новин 2006-2018ПодорожіТам десь далеко на Волині... відбувся Бандерштат

Там десь далеко на Волині… відбувся Бандерштат

-

Протягом двох спекотних вихідних дні 13-14 серпня, практично в центрі Луцька відбувся патріотичний фестиваль "Бандерштат", у котрого цьогоріч був ще й маленький ювілей – 5 років! Територія фестивалю була вільною від алкоголю, а зі сцени лунала сучасна українська альтернативна музика, було безліч інших розваг і цікавих зустрічей. Про всі атракції цьогорічного Бандерштату читайте далі.

Цьогоріч фестиваль було вирішено зробити платним, адже влада не виділила зовсім коштів на його проведення на відміну від попередніх років, але за таку насичену програму 50 грн. зовсім смішні гроші. А програма була і справді дуже великою. Протягом фестивальних днів функціонувало кілька сцен – велика вечірня, акустична, місце для гутірок, літературна сцена.

Програма фестивалю була настільки масштабною, що побувати одночасно всюди не випадало можливості. Отже, розповім про те на чому побував особисто.
У перший день фестивалю Бандерштат на акустичній сцені відбулась зустріч із сином генерала Романа Шухевича – Юрієм Шухевичем, котрий розповів про історію УПА, життя його батька, а також його бачення майбутнього України.

Серед гутірок вдалось побувати на зустрічі із хлопцями, котрі відомі своєю справою "про відпилювання голови Сталіна". Вони розказали про всі особливості українського судочинства, тюремні умови, проведення допитів і т.д.

Окрім того був і народний депутат Олесь Доній, котрий розповів про сучасну громадсько-політичну ситуацію в Україні.

Біля літературної сцени в цей день також презентували, на мою думку, доволі цікавий проект – настільну карткову гру "За Волю!" – УПА проти Вермахту. Розказували правила гри, особливість і була можливість придбати схожий набір. Досить цікаво.

Вечірня сцена була досить таки наповненою, щоправда гуртів було багато, а часу на виступ не дуже. Цього вечора виступали Володимир Пастушок, The Grabs (Рівне), Широкий Лан (Калуш), 4Hours (Луцьк), Cube (Луцьк), Андерсон (Київ), Ювелір (Луцьк), Етсетера (Суми), були гості з Білорусі, а саме гурт TerraCod (Брест), Веремій (Київ), Хорта (Запоріжжя) ну і мегарозривна Димна Суміш з Києва.

 

Після конецерту вже традиційно відбулось фаєршоу.

На завершення першого фестивального дня відбулась презентація фільму "Останній аргумент", котрий розповів про сучасний стан справ в Україні в футбольному фанатському середовищі, його проблеми, особливості. Дуже пізнавально, особливо перед проведенням чемпіонату Євро 2012.

Програма другого фестивального дня була ще більше насиченою, ніж у перший день. Вдень були також зустрічі, гутірки. Вдалось побували на презентації етнічних та народних інструментів від Андрія Ляшука з Рівного, котрий демонстрував різні світові етнічні інструменти. Дуже цікаво.

Відразу після цього відбулась зустріч із відомим письменником Василем Шклярем, котрий провів зустріч у форматі запитання-відповідь. Були запитання як про його діяльність як письменника, але основна маса запитань стосувалась нашумівшої книги "Чорний ворон".

Особливий аншлаг під завершення гутірок зібрав Сашко Положинський, котрий розповідав про сучасний стан справ в українській музиці. Зустріч відбулась зовсім не вимушеною – багато запитань, відбповідей і хорошого настрою.

Також цього дня відбулась військово-історична реконструкція бою відділів УПА проти загонів НКВС. Родзинкою цьогорічного Бандерштату був флешмоб "Бандера – Герой України". Люди своїми тілами, піднявши червоні аркуші паперу над собою, виклали величезними літерами слово "Бандера" і все це відповідно знімалось з повітря. Дуже і дуже ефектно!

Вечірня сцена також не заставила сумувати. Цього дня виступали 30Паралель (Моршин), Спалені вітрила (Рівне), Ху4 (Львів), Ворст (Рівне), Sweetlo (Київ), Безодня (Хмельницький), Брем Стокер (Рівне), Мартові (Вінниця), Фіолет (Луцьк), Гапочка (Київ), Мерва (Рівне) ну і хедлайнером виступив гурт Тартак, котрий мав найдовшу по часу програму – 2,5 години протягом якої було ексклюзивно виконано кілька зовсім нових пісень.

 

Власне таким насиченим і цікавим був Бандерштат цього року, звісно були певні організаційні проблеми – так під час виступу гурту з Білорусі пропадав звук, недостатня кількість туалетів і таке інше, проте це не завадило фестивальникам отримати безліч найщиріших емоцій і хороших вражень.

Спонсор допису: Цікавитесь орендою автомобілів за кордоном? Тоді вам обов’язково слід знати про liabilities car insurance, це суттєво знизить ваші витрати

Тарас Демчук
Тарас Демчукhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Копичинецька ОТГ через 10...

Найвища точка громади сягає 400 метрів. Найнижча - 280 метрів.

Кубок громади – 2020: виз...

1 серпня на стадіоні біля Нічлави відбувся турнір з футболу “Кубок Громади – 2020”. Цьогоріч у ньому взяли участь 11 місцевих команд з Копичинецької ...

ЗУСТРІЧ З ОСТАПОМ ДРОЗДОВ...

Сьогодні відбулась зустріч - діалог із Остапом Дроздовим у Копичинецькій бібліотеці для дорослих. Говорили не про прості буденні речі, а про самоіден...