30 C
Kopychyntsi
сьогодні 16.04.2024

Чеська казка

-

Прага – це місто-казка. Тут немає меж досконалості, бо кожна наступна споруда по-своєму бездоганна! Місто все більше закохує в себе. Постійний потік приємних емоцій лише підтримує позитивне враження. Красу рідного міста описали Ян Неруда, Ярослав Гашек, Франц Кафка, Егон Ервін Кіш та ін. Вулицями «золотої» столиці прогулювались Моцарт, Бетховен, Достоєвський, Роден, Аполлінер, Чайковський, королева Єлизавета II та Папа Іоанн Павло II.

          Та не буду вас втомлювати довгою історією міста, кому цікаво, той в Інтернеті знайде багато інформації, краще розповім про ті місця, які запам’яталися мені найбільше.

 

       Одним із витворів архітектурного мистецтва королівської столиці, безперечно, є собор святого Вітта. Він знаходиться на території королівського палацу, який займає площу 7 га. Храм почали будувати ще у середньовіччі, а закінчили – в XIX ст.. Собор тягнеться до неба і вражає своєю помпезністю. Щоб потрапити всередину потрібно почекати у 200-метровій черзі! Ще трохи – і ви у храмі!

         Тут найбільше вражає гріб св. Яна Непомуцького, який повністю зроблений зі срібла. Легенда говорить, що королева часто приходила сповідатись саме до о. Яна. Дізнавшись про це, король захотів дізнатися таємницю сповіді дружини, оскільки підозрював її у зраді. Він запросив священника до себе, та запитав про що ж сповідалась королева, проте Ян відмовився розкрити тайни сповіді, тоді король вирішив «вибити» це у нього. Говорять, що король власноручно катував о. Яна цілу ніч, проте він так і не видав таємницю своєї розмови з королевою. На ранок, священник ще був ледь живий, та король злякався і щоб приховати свій страшний вчинок, скинув понівечене тіло з мосту в річку Влтаву. Незадовго люди знайшли труп і злочин було викрито. Отця Яна було канонізовано. До теперішніх днів з останків св. Яна Непомуцького залишилося тільки передпліччя, яке і зберігається в соборі св. Вітта.

         Без сумніву, найвидатнішим королем Чехії був Карл IV. В результаті опитування, яке проходило у рамках програми «Великий Чех», саме він був визнаний найвеличнішим. Карл IV вивів країну з тяжкої розрухи, повернув Празі її минулу славу, відкрив перший Університет у північно-східній Європі, переніс столицю Європи у Прагу, почав будувати собор св. Вітта, відкрив всесвітньовідомий курорт Карлові Вари, побудував найвідоміший міст Чехії, що названий на його честь Карловим.

Вигляд з Карлового моста

            Міст будував то й самий архітектор, що почав будівництво собору св. Вітта. Він унікальний тим, що по обидві сторони тут звеличуються статуї найвидатніших осіб з історії Праги. Найбільшою популярністю користується статуя св. Яна Непомуцького, адже доторкнувшись до неї можна загадати бажання, яке неодмінно збудеться!

          Справді незабутня романтична вечеря на пароплаві. Після пішої прогулянки по місту, дуже приємно розслабитись, випити національного напою «Бехеровка», який запрошують скуштувати при вході в залу, і смачно попоїсти національних чеських страв. Особливого шарму додає вигляд з вікна – неповторні краєвиди нічної Праги. Щодо цін, то при вході ви платите «лише за виделку», тобто їсти можна скільки влізе, а от за випивку потрібно платити. Пиво коштує в 6 разів більше ніж в магазині, так як й інші напої.

         Ну і, звичайно, у Празі не можна оминути увагою годинник. Цей старий механізм бездоганно працює більше 300 років. Кожної години туристи збираються тут, щоб подивитись як оживають кумедні фігурки. Коли велика стрілка пробиває дванадцять, перед нами розігрується маленька вистава. Починає дійство скелет, стукаючи палицею об піщаний годинник, ніби говорить: «Ваш час прийшов». У відповідь на це купець, самозакоханий та єврей махають головами, показуючи свою незгоду з швидким плином часу! Саме ці люди, вважав автор, могли купити все крім вічності.

      На жаль, я був у Празі лише кілька днів, проте спогади залишаться надовго. Кожна країна має свої традиції і історію, вивчати їх надзвичайно цікаво. Прага ж вражає своєю різноманітністю і багатогранністю. Гордість міста – його архітектура. Як говорила нам російськомовна гід: «Чтобы в Прагу влюбиться, надо в Праге заблудиться»!!!

попередня статтяКазка зимової ночі
наступна статтяНовий хіт у нашому театрі!

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Неймовірна історія зустрі...

Сучасна історія дружби з піаністом Славоміром Добжанським почалася у січні 2019 року. Тоді, ми з Андрієм Патолою вирішили звернутися у службу підтрим...

ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИЙ ВИ...

У Копичинецькій Громаді відбувся військово – патріотичний вишкіл «Юний патріот» присвячений до Дня захисника та захисниці України та Дня українського...

Михайло Мимрик та його шк...

У Копичинецькій гімназії діє ансамбль «Надія», який нещодавно отримував Гран-прі на конкурсі «Феєрія талантів». Нам вдалось поспілкуватись з керівник...