Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 33 гостей на сайті

Реклама

Ольга Білик: «Моє покликання — вчитель»

47_vchutel.jpgСьогоднішня наша співрозмовниця — директор Копичинецької школи-гімназії Ольга Білик. Про те, чим живе нині школа, з якими труднощами стикається у роботі вчитель і як їх долає, погодилась розповісти читачам «Нової Ери» ця тендітна і мудра жінка. - Ольго Іванівно, відколи людина починає усвідомлювати себе як особистість, вона приречена на вибір. Чи не найважливішим і не найважчим з мільярдів виборів, які ми здійснюємо протягом свого життя, є вибір професії. Що Вас спонукало до вчительства?

- Чому пішла на цю роботу? Мабуть, тому що у мене були дуже гарні вчителі. Саме педагоги привили мені любов до цієї професії. Навчалася я в смт. Микулинці, що біля Тернополя. Скільки себе пам'ятаю, була сумлінною ученицею. Вже тоді у мене почали проявлятися й лідерські риси.

А згодом вступила до Тернопільського педагогічного інституту на фізико-математичний факультет. По закінченні вузу, з 1981 року працюю вчителем математики. Спочатку за направленням разом із чоловіком вчителювали на Миколаївщині, а з 1984 року - в Копичинецькій середній школі №1. У 2004 році наша школа була реорганізована у школу-гімназію, тоді ж мене призначили її директором.
Знаєте, вчительство пережило різні часи, було й таке, що нам багато років не платили зарплату. Були можливості змінити професію вчителя й проявити себе в чомусь іншому. Але, напевно, до іншого я не надаюся, тому так і залишилася вчителькою. І донині не жалкую за свій вибір, бо на іншій роботі себе не уявляю. Я зрозуміла, що це моє покликання.

«2009-2010 навчальний рік для Копичинецької школи-гімназії буде ювілейним»

- Найперша згадка про нашу школу датована 1860 роком, а саме приміщення було збудоване у 1909 році. Тобто, наступний 2009-2010 навчальний рік в нас буде ювілейним: 150 років школі і 100 років приміщенню.

Копичинецька гімназія - класичного спрямування, гуманітарна. Тобто діти мають більше уроків іноземної мови. Починаючи з 5-го класу, вивчається інформатика, українознавство. А в старшій школі ми запровадили профільне навчання: суспільно-гуманітарний, природничо-математичний та універсальний профіль.

Взагалі-то, наша школа славна своїми вчителями і своїми учнями. В навчальному закладі нині працює 50 вчителів, з них - 6 відмінників освіти України, 6 із званням вчитель методист, 6 із званням старший вчитель, 18 вчителів вищої кваліфікаційної категорії. Так що, як бачите, пишатися ми маємо ким.

- Розкажіть, будь ласка, докладніше, які особливості навчання в профільних класах?

- Профільне навчання охоплює учнів 10-11 класів, які, окрім звичайних уроків, мають можливість більш поглиблено вивчати профільні предмети та дисципліни. Наприклад, ті учні, що обрали суспільно-гуманітарний профіль, мають відповідно більше годин на вивчення української мови та літератури, іноземної мови, історії, зарубіжної літератури, правознавства, але менше годин біології, фізики, математики. В природничо-математичному - навпаки. А універсальний профіль функціонує, як звичайна масова школа.

- Чи запрошуєте при наборі у профільні класи дітей з інших шкіл?

- Безумовно. Ми запрошуємо у профільні класи усіх бажаючих як з нашого міста, так і з сусідніх сіл. Так, сьогодні в 10 класі навчаються діти із с. Крогульці, с. Оришківці. Загалом, з 395 учнів, які навчаються в нашій школі, приблизно 30 дітей із навколишніх сіл. Добиратися до Копичинецької гімназії їм складно, тому дуже хотілося б мати шкільний автобус.

«Молодь обирає здоровий спосіб життя»

- Саме під час навчання в школі розпочинається процес формування особистості дитини. Наскільки ця особистість буде цілісною - залежить від комплексного гармонійного розвитку усіх складових її інтелекту, духу і тіла. Тому ми всіляко сприяємо розвитку активності у наших учнів. З цією метою часто організовуємо та проводимо різноманітні конкурси, олімпіади, дослідницькі та наукові роботи, гуртки, де діти мають змогу проявити себе, реалізувати свій творчий потенціал.

Наполеглива вчительська праця безслідно не минає, а обов'язково дає плоди. Яскравим свідченням цьому є те, що випускники Копичинецької школи-гімназії навчаються в Малій академії наук України, пишуть наукові роботи, котрі є щорічними призерами й переможцями районних та обласних олімпіад з хімії, географії та інших предметів. Зокрема, минулого року наукова робота нашого учня про нетрадиційні джерела енергії потрапила на міжнародний конкурс. А цього року наша учениця 11-го класу їздила на всеукраїнський турнір юних хіміків в Ялту.

Кілька років поспіль ми є переможцями обласних конкурсів з право-виховної роботи та конкурсу агітбригад. В нагороду за перемогу в останньому конкурсі наші діти отримали відпочинок ву столичному екологічному натуралістичному центрі. Цього року отримали гран-прі в обласному конкурсі «Молодь обирає здоровий спосіб життя».

Вже третій рік в нашій гімназії діє спортивний клас, в якому діти займаються волейболом. За такий невеликий час існування класу, його учні встигли вже здобути чимало перемог. А минулого року команда нашої школи навіть виграла першість області.

Не менш цікаво та активно протікає в нашій школі-гімназії і культурне життя. Зокрема, дуже тісно співпрацюємо із будинком творчості, бо наші вихованці займаються в театрі поезії і слова, а вчителі є учасниками народного самодіяльного театру.

З 1996 року в школі діє молодіжне товариство «Сокіл». А цього року в нас почала працювати скаутська організація «Пласт». Відрадно, що учні активно долучаються до роботи обох товариств.
«Гуртом і батька легше бити, не те що спільну справу робити»

- Відколи я стала директором, поставила собі за мету кожного року вирішувати хоча б одну господарську проблему школи. Причому, не тільки покладаючись на державні кошти, а об'єднавши зусилля держави, батьків та спонсорів. Адже, переконана, тільки так можна досягнути бажаного результату. Я завжди повторюю: гуртом і батька легше бити, не те що спільну справу робити.
Так, за п'ять років, спільними зусиллями вчителів та батьків вже побудували котельню, підвели воду, реконструювали класні приміщення і зробили актовий зал, поміняли підлогу в їдальні та частину вікон, перекрили шатровим дахом спортзал. А зараз вирішуємо проблему із переобладнанням підвального приміщення на кімнату, де б змогли збиратися «пластуни». А також працюємо над тим, щоб в школі побудувати внутрішні туалети.

«Сім'я - це те, що тримає мене на цій землі»

Моя надія і опора - це сім'я: чоловік Володимир, син Андрій та дочка Ірина. Вони - це те, що тримає мене на цій землі. Я їм надзвичайно вдячна за підтримку та розуміння і прошу Бога, щоб вони були живі й здорові.

Багато чого в школі я сприймаю через призму власних дітей. От, сварюся з хлопцями, щоб вони не курили, повчаю їх, хоча не знаю, чи моя дитина курить чи ні. Але, якщо вона і курить, то сподіваюся, що знайдеться небайдужа людина, котра наверне мою дитину на правильний шлях, так само, як і я виховує інших.

Все сприймаю через себе, своїх дітей, свою сім'ю. І мені здається, що це правильно.

Спілкувалася
Наталка ПАРОВА

Коментарі:

Коментарі  

 
+1 #16 Емілі 19.12.2008, 19:47
Цитую bigfan:
А що скажете за методику Токарської Л.Ф.?

І як педагога, і як людину поважаю і люблю. Більше б таких вчителів у школи.
Багато залежить від того, що систему освіти вже давно пора б глобально реформувати. Бо хоч 20 років вчись, і хоч 100 бальна система нехай буде - а якість освіти з кожним роком знижується і знижується. Як середня, так і вища освіта...
Цитата
 
 
#15 pashko 19.12.2008, 13:50
Цитую bigfan:
А що скажете за методику Токарської Л.Ф.?


У Токарської я знав англійську дуже добре, а в інших викладачів - лише затупив знання((
Людмила Фердинандівна знає особливий підхід до учнів - настрашити їх до тої міри, що вони починають вчитися :))
Цитата
 
 
#14 bigfan 19.12.2008, 13:07
А що скажете за методику Токарської Л.Ф.?
Цитата
 
 
#13 Polaris 19.12.2008, 11:44
Методика застаріла.
Не фютче ін зе паст перфект треба вчити а розмовні вирази, плюс обін школярами.
Цитата
 
 
#12 Shtyk 19.12.2008, 11:41
мабуть тільки на просторах колишнього срср існує такий феномен... 4-6 років вчити іноземної мови і нічого не навчити. Звідси питання - нафіга? мучити дітей, дурно платити З БЮДЖЕТУ гроші на з/п, на утримання приміщень і т.д..
вважаю - хочеш вчити іноземну - вчи як факультатив у школі. Мабуть із чотирьох класів був би один. За моїх часів 2/3 однокласників ніфіга англійську не вивчили, якщо взяти весь випуск, то взагалі 9/10 мучили себе і вчителя...
Хоча на першій школі особисто я вважаю були дуже професійні викладачі англ.мови - Мандзюк, Краснікова.
Цитата
 
 
+1 #11 pashko 19.12.2008, 02:27
Цитую Robingad:
от не знаю як на першій школі з такими кадрами ,,,А на сш2 такі професійні викладачі англійської що умудряються викласти предмет так проффесійно що потрібні допоміжні занняття на хаті викладача всьог о за 10 грн за пів години от думаю чи така тяжка програма ? Чи ,Чи може в них сама мала зарплата?викладачі тоже вчились за бабки а тепер відробляють


Знаю, про кого ведете мову :)
Мені здається, що викладачка сама добре англійської не знає, зате нормально бабки заробляє з нічого. Ось так.
Цитата
 
 
#10 Robingad 18.12.2008, 22:12
от не знаю як на першій школі з такими кадрами ,,,А на сш2 такі професійні викладачі англійської що умудряються викласти предмет так проффесійно що потрібні допоміжні занняття на хаті викладача всьог о за 10 грн за пів години от думаю чи така тяжка програма ? Чи ,Чи може в них сама мала зарплата?виклад ачі тоже вчились за бабки а тепер відробляють
Цитата
 
 
#9 Емілі 15.12.2008, 17:58
Цитую Незловиш:
Цитую Тризуб:
а чого боїтеся справжні імена відкрити???
за правду страшно?
Боїмося розправи :cry:

Людина, яка говорить правду(!!!), несе відповідальніст ь за свої слова, і боятися їй тоді нічого. Інша річ - брехня, тоді дійсно зручніше прикриватися чесними іменами... Це по-перше. А по-друге, варто боятися не розправи, а щоб бува не отримати в лице (і не тільки) за образи та наклепи! :-x
Цитата
 
 
#8 Незловиш 15.12.2008, 11:44
Цитую Тризуб:
а чого боїтеся справжні імена відкрити???
за правду страшно?
Боїмося розправи :cry:
Цитата
 
 
#7 Тризуб 14.12.2008, 02:32
а чого боїтеся справжні імена відкрити???
за правду страшно?
Цитата
 

Додати коментар