Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 59 гостей на сайті

Реклама

Корупція і я

Звичайно хотілось би писати більше про копичинецькі проблеми та події, проте фізично бути вдома немає можливості. Звісно тема не суто наша локальна, проте стосується насправді всіх, в тому числі і копичинецьких студентів зокрема.

А почну я з того, що недавно в моєму ВУЗі за допомогою СБУ було затримано при отриманні хабаря професора, та ще й не простого, а завідувача кафедри. Одна з ключових проблем в нашій державі, і що саме печально, що на принципі корупції виростає і нове молоде покоління. Адже яким виросте студент, котрий звик оплачувати свої «хороші» оцінки?!

 

Звісно ситуація в столиці дещо відрізняється від ситуації в інших частинах України. В одних ВУЗах хабарі не беруть, а якщо і беруть то через підставних осіб, в інших деруть безбожно. В провінції ситуація і те мабуть гірша. Спілкуючись із своїми однолітками з інших взнав що існує і таке, що в певних викладачів існує навіть своя такса, за оцінку 3, 4, 5 своя ціна, а не заплативши взагалі ризикуєш провалити предмет. І як при таких умовах можна створити дійсно правове суспільство?

Щоб прив’язати дану проблему до копичинецького студентства, я вирішив запитати в кількох користувачів нашого сайту (адже молодих людей мабуть найбільше в інтернеті) як же їм живеться в період тотальної корупції? Чи платили за оцінки? Якщо так то скільки? І взагалі який стан справ в копичинецької молоді, котра здобуває знання далеко від дому, а також колишніх студентів, які вже пройшли через важкі етапи здобуття вищої освіти.

Ось деякі з думок:

Peligro (ТНЕУ, м.Тернопіль):
в ТНЕУ з корупцією взагалі жахлива ситуація, тобто хороша, ну в смислі процвітає. спеціально роблять такі умови, що не можливо здати, а якщо тобі потрібно червоний диплом чи стипендія то взагалі, палки в колеса серйозні, хоча з іншого боку, успішність це їх рейтинг. Та напевно, що про рейтинг не думають. Давав хабарі, тому що мені потрібні були оцінки, останній то напевно рік тому, 250 грн за 5-тірку

Руля (ІФДМУ, м. Івано-Франківськ):
ггг мої дані вже трохи застарілі...бо я вже сесії не здаю…але Брали,беруть і братимуть! Залежно від екзамену ..від банальної пропорції 3=30 баків,4=40 і т д і до 300 баків за випускний.. а в мед ше є така фігня, як КРОК - офіційно непідкупна, так от, все купляється!!Але КРОК - в Києві, адже то саме міністерство придумало оригінальний спосіб косити бабки з спудеїв напряму...чув що 7-10 тис зелені!!! А подумайте, як може середньостатистичний азіат, чи інший далекий гість відповісти правильно на хоча б 101 питання із 200 за 200 хвилин, якщо на заняттях коронна фраза: я не панємаю вапрос…

Core (ТДТУ ім. Івана Пулюя, м.Тернопіль):
Корупція є. Хабарі беруть. Сам не давав. Хоча, багато випадків - купіть мою книжку за бали - не вважаю це корупцією, бо досить часто багато з тих книжок беру. А з грошей - в кожного викладача своя ціна.

Cruiz (ЛНУ ім.Івана Франка, м.Львів):
Корупція в нашому університеті присутня. Беруть. Не всі, але беруть)... Не давав... поки-що сам все здаю)... але бачу, що 2 курс - поважче). з моїх одногрупників десь чоловік 10 платили за вище математику... 50 у.о


Емілі (ЛНУ ім.Івана Франка, м.Львів):
Так хабарі беруть і рівень корупції не є низьким. Хоча мені ще ні разу не доводилось платити ні при вступі, ні за заліки-екзамени. З таким явищем як вимагання хабаря викладачем я ще не зустрічалась. Як на мене, то виявлення ініціативи відбувається більш зі сторони студента, який в силу обставин не може або не хоче самостійно і чесно вибороти оцінку. Щодо сум - то все залежить від предмету, викладача, величини "провини". Через інфляцію, економічну кризу ці суми істотно збільшились :) і щоб заплатити за один екзамен потрібно віддати свою місячну стипендію, що явно невигідно :)

Kurt (Європейський університет Львівська філія, м.Львів):
Беруть. Але не всі. Деякі викладачі кажуть купляти книжки на кафедру, інші хочуть щоб за ними побігали і просто пообіцяли що виправляться в новому семестрі, але і попадаються такі шо нагло беруть.Беруть тільки від старости групи і невеликими сумами. Особисто я купляв кинижки на кафедру)))
 

bigfan (ІМЕ "Галицька Академія", м. Івано-Франківськ)

Мені повезло навчатись у вузі (ІМЕ "Галицька Академія" м. Івано-Франківськ) де хабарі були заборонені самим ректоратом. Керівництво таким чином завойовувало абітурієнтів на арені інших навчальних закладів де хабарі були справою повсякденною. І тому ті хто хотів вчитись могли здати сесію не заплативши і копійки, хоча знаю і у нас були викладачі ласі на «кишеню». Брали гроші переважно «зальотні», тобто ті які працювали по сумісництву у Прикарпатському Університеті чи Університеті нафти і газу, по привичці як то кажуть. Скільки вони хотіли за екзамен чи залік не знаю, але курсак із захистом у 2007 у них коштував гривень 150-200. Сам я по природі ярий противник хабарів, але день у день розумієш, що наразі без них вижити важко. Найбільш корупційні сфери на мою думку це ДАІ звичайно, далі Держслужбовці, пожежна служба, лікарі, вища освіта і т.д. Після Помаранчевої революції були випадки гучних справ, коли у наручниках посеред дня виводили професорів, податківців, але нажаль зараз ситуація ще складніша ніж за Кучми, і причиною цьому є теперішній бардак у нашій бездіяльній корупційній владі.

Висновки за Вами!


Коментарі:

Коментарі  

 
#11 Емілі 10.10.2009, 16:08
Цитую Дьома:
ну тут не згідний. є категорія яка не вчиться, але є і навпаки...

погоджуюсь, але то дуууже малий відсоток від загальної кількості... А у більшості випадків причиною хабаря є вина самого студета. ;-)

2 Cruiz: 50 у.о ?! :o агій, ми що - на різних факультетах навчаємось? =)) В нас менше 200 у.о. за вишку не допомогло б ;-)
Цитата
 
 
#10 Дьома 09.10.2009, 20:40
ну тут не згідний. є категорія яка не вчиться, але є і навпаки...
Цитата
 
 
#9 Tar.ko 09.10.2009, 20:16
Хабарі були, є і будуть.І що не кажи,але головними винутсями цього явища є студенти, які зовсім не вчаться(((
Цитата
 
 
#8 Дьома 07.10.2009, 15:25
із заочниками то взагалі окрема історія. Вчитись на заочному і не давати хабарів мабуть ой як не легко, просто знаючи умови навчання в заочників %)
Цитата
 
 
#7 Ксюха 07.10.2009, 08:32
Мій вуз - Тернопільський національний технічний університете імені Івана Пулюя, заочна форма навчання))))))))
Звичайно, давала) Я стараюся по-мінімуму, але все ж доводилося...)
Розцінки - як в кого... в кого за екзамен 75, а в кого за залік 100 чи 80... По різному..
Цитата
 
 
#6 Zori__ 06.10.2009, 19:49
А потім виходять відповідні "спеціалісти", яким важко захистити свій диплом за межами України.
Цитата
 
 
+2 #5 WhiteAngel 06.10.2009, 15:13
Щодо мого універу(Європей ський унівеситет. Тернопільська філія. м. Тернопіль) - можу сказати, що ситуація з хабарями, така ж як у більшості ВУЗів в реґіоні, проте... Проте, тут все відбувається по принципу: знаєш - здаси сам і ніхто тебе принципово грузити не стане, не знаєш - "гані кеш " :-) ...
Особисто я, ще жодного разу не платив за оцінку безпосередньо, - лише довелося один раз добровільно-при мусово купити 2-ві книжки на кафедру.
Так як, я платник, то головне в Європейському - це вчасно платити за навчання і все буде "окі-докі" :roll:
Цитата
 
 
#4 Polaris 02.10.2009, 11:30
Я можу сказати за фізиків ЛНУ і КНУ хабарів не дають і не беруть в принципі, бо дуже горді. :-)
Цитата
 
 
#3 bigfan 02.10.2009, 10:22
Цитую Peligro:
Мав стосунок до однієї кафедри, де вибудувалась певна піраміда. Кожен викладач, який "брав" відстьогував завкафедрі певний відсоток. Ну той звичайно і ректорат не залишав в обіді. Це щось схоже як у ДАІ, коли за пост треба заплатити. І як викорінити це зло, якщо практично ввесь викладацький склад так живе та ще й вершок підмазаний? Звичайно були випадки, коли студент помічав, чи записував серію купюр і здавав мєнтам. Маскі-шоу, викладача за руки виводять. Я думав, що вже більше працювати не буде в універі, але ні, через два дні прийшов, правда злючий))) І як ви думаєте, солодко тому студенту вчитися далі?
Прийшлось ще й ментам відстьогнути
Цитата
 
 
+2 #2 Peligro 02.10.2009, 02:01
Мав стосунок до однієї кафедри, де вибудувалась певна піраміда. Кожен викладач, який "брав" відстьогував завкафедрі певний відсоток. Ну той звичайно і ректорат не залишав в обіді. Це щось схоже як у ДАІ, коли за пост треба заплатити. І як викорінити це зло, якщо практично ввесь викладацький склад так живе та ще й вершок підмазаний? Звичайно були випадки, коли студент помічав, чи записував серію купюр і здавав мєнтам. Маскі-шоу, викладача за руки виводять. Я думав, що вже більше працювати не буде в універі, але ні, через два дні прийшов, правда злючий))) І як ви думаєте, солодко тому студенту вчитися далі?
Цитата
 

Додати коментар