Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 26 гостей на сайті

Реклама

Що роблять соколи?

Багато хто з нас чув про таку організацію як „Соколи”. Така організація створена і в Копичинцях. Багато хто бачив представників даного об’єднання на різних заходах в нашому місті. Але мало хто знає, що то є таке насправді і з чим його їдять.

 

 

Перш за все слід сказати, що ця організація існує в обох школах м. Копичинці, до складу якої якраз входять учні. Керують соколами вчителі, але всередині організація має чітку ієрархію із своїми поділами на курені, чоти і т.д. Але це так, ліричний відступ. Насправді в цій статті хочу освітлити зовсім іншу сторону.

На мою думку, це ті самі піонери, але в сучасній інтерпретації. Мета організації дійсно благородна – сприяти патріотичному вихованню сучасної молоді, підготовка до служби в Збройних Силах України. Тільки, нажаль, виходить зовсім інше. Більшість „соколів” взагалі не знають, що то за така організація. Виходить парадокс. Тому і маємо „показуху”, на якій всі корчать з себе патріотів, в той час не знаючи навіть гімн України. Але це не найгірше. Найгірше те, що багато кому з „соколів” глибоко начхати на Україну, на її символи, традиції (не всім, але багатьом).

Стосовно виховання – це взагалі цирк. Як можна виховати патріота, який навіть на організованому молебні (панахиді і т.д.) не може вистояти до кінця, а тікає із заходу? Як то кажуть, головне, щоб директор і вчителі не побачили. В „Соколах” говорять про взаємоповагу, а в той ж вечір на дискотеці один одному б’є морду. Хіба це нормально? Кажуть і пропагують здоровий спосіб життя. Знову той самий вечір, та сама дискотека, і що ми бачимо? Купа п’яних (обкурених) „соколів”?!! Невже таку молодь хоче бачити Україна?!!

Не маю нічого проти самої організації. Її мета, прагнення – благородні, але можливо треба змінити підхід до сучасної молоді? Навіщо цієї „показухи” і гри в патріотів? Треба бути патріотом в душі. Ви скажете, що „соколи” якраз займаються вихованням патріотів? Я скажу, що поки що ніякого виховання не відбувається – хіба що регрес. А навіщо нам таке об’єднання, яке деградує молодь.

Зараз в Україні існують такі організації, які виховуються дійсно в дусі патріотизму, моралі, здорового способу життя, проте з дуже жорстким відбором. Такими є „Пласт” ( кажуть що якийсь „Пласт” є в ЗОШ №2, але мені здається що то щось не то :)). Там категорично забороняється курити і вживати алкоголь (навіть пиво), а незнання гімну України чи народних, патріотичних пісень приводить до вигнання з організації. Можливо щось таке треба нашій патріотичній молоді. Тоді чисельність була б меншою ніж в „соколах”, а якість та виконання поставлених завдань в 100% кращою. Ви скажете, що в Копичинцях немає такої молоді! Я відповім, що є і то досить багато!

Можливо, не все так погано в Соколах, але те, що треба щось міняти – це факт!


Коментарі:

Коментарі  

 
#7 $Spike 48$ 09.10.2008, 21:20
соколи класні :D :D :D :D :D
Цитата
 
 
#6 admin 06.03.2007, 11:59
на рахунок таборів - це все можливо, і зміст також має місце!!! Головне бажання і організація, а люди знайдуться!!!
Цитата
 
 
#5 Емілі 03.03.2007, 21:38
Дійсно, це дуже цікава і суперечлива тема. Такі організації можуть існувати виключно тоді, коли є справжнє бажання і розуміння їхніх принципів і мети. А організовувати це має не дирекція, мерія, вчителі чи інші люди. Це справа лише членів організіції. Було б бажання, і все абсолютно можливо втілити в життя. Так, дійсно в Копичинецькій школі №2 намагались організувати "Пласт", але, на жаль, покищо це лише пусті балачки. Немає в наших школярів бажання вести здоровий спосіб життя, а табори, в яких заборонено курити чи вживати спиртне, вважаються беззмістовними. Мабуть, ще не така свідомість і не той рівень розвитку. Залишається сподіватись, що наша молодь не деградуватиме, а зрозуміє важливість і сутність таких організацій, як "Пласт", "Соколи"...
Цитата
 
 
#4 admin 01.03.2007, 13:34
На рахунок гітари при вогні, це вже було не з соколами. на скільки я знаю, то соколи ніколи нічого подібного не мали з тим, що мала команда "Еверест"
Цитата
 
 
#3 admin 01.03.2007, 13:30
ТАК, ГЕТАРА це супер :D :D :D Керівники класні, тільки в СОколи набирають кого небуть, а треба набирати дійсно людей яким потрібне національне виховання ;-)
Цитата
 
 
#2 ромашка 28.02.2007, 18:48
Bigfan Кращого керівника, як Ярмоленкр Сергій Васильович і бути не може. Але хто схоче робити задурно. Все вина дирекція школи. просто потрібно, щоб вони не тільки віршики вчили із Зоряною Михайлівною, але хоча б раз на симестр якісь змагання організовували. Потрібно дати все в руки С.В.Ярмоленку і не заважати йому працювати.
P/S Для випускників 2005 ЗОШ-1
Я думаю ви ще памятаєте
"золоті" роки в команді ЕВЕРЕСТ.Таких людей ,Як Лаврушко Марїя Йосипівна та Ярмоленкр Сергій Васильович треба на руках носити за ті чудові вечори біля костру з гетарою_ :-?
Цитата
 
 
#1 bigfan 26.02.2007, 19:42
Як пише, так воно і є. Я ж пам’ятаю ще ті самі перші соколи 97-99 років. Тоді все було по-справжньому, більше дисципліни, поваги один до одного. Але і тоді нам було ще далеко до Пласту. Одного разу мені пощастило декілька днів провести із самими активними його членами. Скажу вам це дійсно достойні люди, які до кінця віддані ідеї та організації. А з нашими соколами нічого не зробиш. Ну повиганяєш більшість, і що далі? Треба доброго організатора, хоч якесь фінансування, збори, національно-спо ртивні змагання і т.п. І може тоді щось поміняється, а так маємо що маємо.
Цитата
 

Додати коментар