Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 79 гостей на сайті

Реклама

Незнайома бандероль може нести загрозу

Натягнутий дріт чи шнур, нічийний пакунок, свіжа засипана яма на узбіччі дороги – ці ознаки можуть вказувати на загрозу, попереджають силовики. Вам стало відомо про прибуття та перебування у регіоні підозрілих осіб, факти та наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної діяльності, цілодобово повідомляйте управління СБУ в області

Вибухи поруч із офісами волонтерських організацій, диверсії на об’єктах інфраструктури, підпали партійних осередків та обстріли військкоматів - все це ще донедавна існувало для нас виключно у сюжетах фільмів та на сторінках книг.
Сьогодні ж кожен із нас може постати перед загрозою тероризму, особливо під час проведення значної кількості масових заходів, які заплановані в нашій області у період травневих свят.
Яким же чином уникнути загрози теракту, ми поцікавилися в управлінні СБУ в області.
- На період травневих свят УСБУ разом з іншими правоохоронними органами посилює заходи з охорони стратегічних об’єктів та місць масового перебування людей, - запевнив помічник начальника УСБУ в області Петро Королюк. - Реалізується комплекс дій, спрямованих на своєчасне виявлення, попередження та припинення можливих терористичних проявів. Разом з тим, максимальне запобігання небезпечним для життя людей ситуаціям залежить і від пересічних громадян.
Аби уникнути небезпеки, нагадаємо основні правила поведінки при виявленні підозрілих предметів чи осіб.
• Звертайте увагу на підозрілих осіб, невеликі агресивно налаштовані групи людей, - каже Петро Королюк. – На людей, одягнутих не за погодою – скажімо, влітку у довгому плащі чи у теплій куртці.
Підозру мають викликати люди з великими сумками, баулами чи валізами у незвичних для цього місцях - у кінотеатрі чи на багатолюдному святі, наголошують силовики.
У випадку виявлення підозрілих осіб або предметів, потрібно терміново повідомити про це правоохоронців.
• Якщо Вам стало відомо про прибуття та перебування у регіоні підозрілих осіб, факти та наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності, просимо цілодобово повідомляти Управління СБУ в області, - каже Петро Королюк. - Ми вдячні всім, хто оперативно інформує правоохоронні органи про підозрілі предмети та осіб. Кожне таке звернення ретельно перевіряється та оперативно вживаються відповідні заходи реагування.
УВАГА!!!
Про можливу загрозу вибуху можуть вказувати:
• натягнутий дріт чи шнур;
• нічийний пакунок, портфель, чемодан, мішок, ящик чи інший предмет у місцях масового перебування людей (зупинка громадського транспорту, автобус, поблизу входу в будівлю тощо);
• наявність очевидних деталей, які приводять в дію вибухові пристрої (елементи живлення, тумблери, кнопки, таймери, дроти тощо), звуку роботи годинникового механізму, специфічного запаху;
• свіжа засипана яма на узбіччі дороги, особливо поблизу трас зі значним рухом транспорту;
• підозріла поява щойно поштукатурених чи свіжопофарбованих місць на стінах;
• посилка чи бандероль, що надійшли поштою від невідомої особи чи з незрозумілою зворотною адресою.


Як поводитись, якщо ви виявили підозрілий предмет:
• не наближайтеся, не торкайтеся, не розкривайте, не переміщуйте знахідку, не заливайте її рідиною та не засипайте піском;
• не дозволяйте підходити іншим людям;
• негайно повідомте правоохоронні органи!
• не користуйтесь мобільним телефоном безпосередньо біля виявленого предмета - він може здетонувати!
• запам’ятайте час, коли ви знайшли підозрілий предмет.
• обов’язково дочекайся прибуття працівників правоохоронних органів: ви – важливий свідок.
Довідка
Телефон довіри УСБУ в Тернопільській області: (0352) 52-90-00
Телефон гарячої лінії УСБУ: (067) 352-31-00

 

 


Коментарі:

Додати коментар

 

Реклама