Розміщуємо "Повідомлення", "Проект рішеня регуляторного акту “Про деякі обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на території міста Копичинці ”" та "Аналіз регуляторного впливу" відповідно до статті 9, 13 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб та їх об’єднань.
ПОВІДОМЛЕННЯ
Про оприлюднення проекту рішення
Копичинецької міської ради
“Про деякі обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на території міста Копичинці ”
Відповідно до статей 9, 13 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб та їх об’єднань, Копичинецька міська рада повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акту – рішення Копичинецької міської ради “Про деякі обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на території міста Копичинці ”
Головний розробник проекту рішення: постійна комісія Копичинецької міської ради з питань освіти, культури, духовного відродження, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, соціального захисту населення та молодіжнї політики.
Проект рішення розміщений в газеті "Вісник Надзбруччя"
Даний проект рішення підготовлений з метою:
•впорядкування обігу алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів серед населення.
•запобігання зростанню алкогольної та тютюнової залежності серед населення, а особливо молоді.
•охорони прав тих, хто не курить, жити в середовищі, вільному від тютюнового диму.
•проведення роз’яснень серед населення, а особливо молоді, про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на організм людини, а також переваг здорового способу життя.
•здійснення якісного та своєчасного контролю за реалізацією алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів.
Зауваження та пропозиції приймаються протягом одного місяця з дня офіційного опублікування цього проекту у письмовому або електронному вигляді за адресами:
Поштова адреса:
48260 м. Копичинці Гусятинський район, Тернопільська область, вул. 22 Січня 29.
Електронна адреса:
city_council@ukr.net
Проект рішення
Копичинецька міська рада
(регуляторного акту)
“Про деякі обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на території міста Копичинці ”
Враховуючи багаточисельні звернення мешканців міста Копичинці, громадських організацій та релігійних громад відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму”, Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання та продажу пива та слабоалкогольних напоїв”, Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, Закону України “Про рекламу”, постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.96 №854 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями”, постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.06 №833 “Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення”, наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами”, Копичинецька міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Заборонити роздрібну та гуртову торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами у :
а) у приміщеннях закладів, де надаються послуги мережі інтернет, комп’ютерних клубів, ігротек; (ч.9 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 р. № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями»)
б) у місцях проведення масових громадських заходів із залученням значної кількості громадян, що організовуються на відкритих майданчиках (фестивалів, урочистих зібрань, мітингів, концертів та ін.); (ст.. 15-3 ЗУ «Про Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів »)
в) у приміщеннях закладів культури (музеях, бібліотеках, будинках культури, центрі культури та дозвілля, клубах, гуртках для дітей та ін.); (ч.9 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 р. № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», ч.3 ст. 15-3 ЗУ «Про Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів »)
г) на території закладів фізичної культури і спорту (стадіонах, дитячих майданчиках та ін.); (ч.9 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 р. № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», ч. 5 ст. 15-3 ЗУ «Про Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів »)
д) з 20:00 до 11:00 кожного дня враховуючи вихідні дні та свята. (ч.9 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 р. № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями»)
2. Встановити, що чинність цього рішення поширюється на всіх суб’єктів підприємницької діяльності на території міста Копичинці незалежно від форм власності, які пройшли реєстрацію в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольним напоями та тютюновими виробами.
3. Особливу увагу звернути на абзац другий частини другої Постанови Кабінету Міністрів Украни від 30 липня 1996 р. № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» в якій йдеться про те, що - роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, підприємства чи спеціалізовані відділи (секції) магазинів споживчої кооперації, а також підприємства громадського харчування.
Також на абзац другий частини третьої Постанови Кабінету Міністрів Украни від 30 липня 1996 р. № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» в якій йдеться про те, що - працівники суб'єкта господарської діяльності, які безпосередньо здійснюють зберігання та продаж алкогольних напоїв, повинні мати спеціальну професійну освіту (підготовку): знати асортимент і якісні характеристики напоїв, ознаки браку, правила підготовки напоїв до продажу, принципи їх розміщення і викладення; правила зберігання та терміни реалізації напоїв; правила роботи з реєстраторами розрахункових операцій, порядок розрахунків з покупцями; види торговельного обладнання, інвентарю і правила користування ними; правила санітарії і гігієни; правила техніки безпеки, правила пожежної безпеки тощо.
А також на статтю 15-3 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" в якій йдеться про те, що забороняється продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років;
4.Доручити постійній комісії міської ради з питань освіти, культури, духовного відродження, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, соціального захисту населення та молодіжнї політики у місячний термін розробити в установленому порядку та подати на затвердження Копичинецькій міській раді Програму заходів щодо організації у дошкільних та шкільних навчальних закладах інформаційної роботи стосовно роз’яснень про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв та тютюну на організм людини, а також переваг здорового способу життя. Ст. 15-1 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"
5.Заборонити розміщення різного роду реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби на території міста Копичинці. (ст. 22 ЗУ «Про рекламу»)
6.Доручити виконавчому органу Копичинецької міської ради забезпечити офіційне оприлюднення цього рішення в ЗМІ або в інший спосіб.
7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань депутатської етики і діяльності, місцевого самоврядування, громадського правопорядку і захисту прав споживачів та Гусятинський районний відділ УМВС України в Тернопільській області (Дільничного інсектора).
Аналіз регуляторного впливу
до проекту рішення Копичинецької міської ради
“Про деякі обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на території міста Копичинці"
1.Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
На сьогоднішній день у місті Копичинці – алкогольні та слабоалкогольні напої можна придбати на “кожному кроці” практично доопівночі. Так ситуація викликана тим, що алкогольні та слабоалкогольні напої продаються всім без виключення. Магазини здебільшого розташовані у місцях постійного скупчення людей, а особливо молоді. У зв’язку з цим, а також враховуючи відсутність соціальних програм та відповідної реклами щодо шкідливого впливу алкоголю та тютюну на організм людини, спостерігається збільшення чисельності людей, а особливо молоді, які постійно вживають алкогольні напої, слабоалкогольні напої, пиво та тютюнові вироби, що у свою чергу поступово призводить до звикання, а потім до залежності. Беручи до уваги таку тенденцію, стає зрозумілим поступове зростання кількості злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння (особливо у нічний період часу), відбувається як матеріальний, так і моральний занепад.
2.Визначення цілей регулювання
Прийняття регуляторного акта сприятиме припиненню розповсюдження алкогольної та тютюнової залежності серед населення, а особливо молоді. Також передбачається зменшення кількості злочинів, що були скоєні особами у стані алкогольного сп’яніння. У свою чергу профілактичні заходи по роз’ясненню населенню, а особливо молоді, щодо шкідливого впливу алкоголю та тютюну на організм людини призведуть до зменшення вживання алкогольних виробів та тютюну населенням.
3.Визначення та оцінка всіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей, наведення аргументів щодо переваги обраного способу.
Нині, у зазначеній сфері цивільно-правових відносин діють: Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму”, Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання та продажу пива та слабоалкогольних напоїв”, Закон України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, Закон України “Про рекламу”, постанова Кабінету Міністрів України від 30.07.96 №854 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями”, постанова Кабінету Міністрів України від 15.06.06 №833 “Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення”, наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами”. Однак, саме регуляторного акта, який діє на території міста Копичинці та метою якого є врегулювання обігу алкогольних напої, слабоалкогольних напоїв пива та тютюнових виробів досі немає.
4.Визначення очікуваних результатів прийняття акта
Прийняття регуляторного акта сприятиме припиненню зростання алкогольної та тютюнової залежності серед населення, а особливо молоді. Також прийняття регуляторного акта сприятиме зменшенню кількості злочинів, що скоєні особами у стані алкогольного сп’яніння та забезпечить громадський спокій у нічний час у цілому.
У разі прийняття рішення “Про деякі обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на території міста Копичинці" не потребує додаткових витрат.
5.Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Строк дії регуляторного акта матиме необмежений термін дії.
6.Визначення показників результативності акта
Прийняття регуляторного акта дасть можливість:
•Встановити обмеження на продаж алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на території міста Копичинці.
•Заборонити роздрібну реалізацію алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Копичинці у стаціонарних об’єктах торгівлі, крім закладів ресторанного господарства, у період з 20.00 години до 11.00 години кожного дня, враховуючи вихідні дні та свята.
•Проводити заходи щодо організації у дошкільних та шкільних навчальних закладах інформаційної роботи стосовно роз’яснень про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на організм людини, а також переваг тверезого способу життя.
ВИГОДИ | ВИТРАТИ |
1 | 2 |
Сфера інтересів органів місцевого самоврядування та держави | |
1.Зменшення правопорушень серед мешканців міста Копичинці | 1.Зниження податкових надходжень до бюджету |
2.Захист населення від негативних наслідків шуму. | 2.Зниження товарообігу роздрібної мережі |
3.Зменшення скарг від мешканців міста щодо порушень Правил додержання тиші на території міста Копичинці |
|
Сфера інтересів суб’єктів господарювання | |
Економія коштів від придбання відповідних ліцензій. | 1. Зниження прибутку. |
| 2.Переділ ринку торгівлі алкогольними напоями |
Сфера інтересів громадян | |
1.Зменшення правопорушень серед мешканців міста |
|
2.Захист населення від негативних наслідків шуму. |
|
3.Зменшення проявів алкоголізму та тютюнопаління |
|
4. Запобігання тотальної алкоголізації населення міста, зокрема молоді. |
|
7.Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта
Строк проведення результативності акта:
Базове – через 6 місяців після набрання чинності актом;
Повторне – через рік після набрання чинності актом;
Періодичні – раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності акта.
Відстеження результативності дії акта здійснюватиметься за результатами врахування зауважень та пропозицій, виконання норм запропонованого проекту рішення.