30 C
Kopychyntsi
сьогодні 18.05.2024
Архів новин 2006-2018Здоров'яВплив тютюну на здоров’я дітей

Вплив тютюну на здоров’я дітей

-

Якщо паління тютюну настільки різко впливає на організм дорослого, то стає зрозумілим, що на дитячий організм його дія ще більш згубна.З метою вияснення, наскільки для дитини шкідливою є дана звичка в американських школах піддали ретельному вивченню 22 000 дітей, обох статей.

 

 

Курці виявилися меншими ростом від однолітків, які не палять, об’єм грудей в них менший, і розумово вони поступаються своїм одноліткам. Відсоток дітей, які палять, вищий в тих сімях, де «подають приклад» двоє батьків. Звичка в хлопчиків більша там, де палить батько, в дівчаток там, де мати.

Відмічають, що курці-хлопці не проявляють великого інтересу до спорту; вони уникають важких в розумовому відношенні задач, наприклад в математиці, також такі діти проявляють менший інтерес до школи і соціального життя. Багато юнаків на вигляд старші від своїх однолітків і відстають в фізичному відношенні. Дуже дивно з батьків-курців, особливо освідченим людям, який приклад вони подають і на що штовхають своїх дітей. Це можна сказати і вчителям, вихователям і звичайно ж лікарям.

Деякі курці можуть сказати: «Це моя особиста справа – можливо я і нищу своє здоров’я, але отримую задоволення». Але нікотин – це наркотик, і як схожий препарат, наприклад морфій, героїн, повинен бути категорично заборонений. І ця справа зовсім не особиста, це стосується всієї Держави. Нація хоче бачити свою спільноту здоровою і дієздатною. Ми повинні думати не лише про себе, а перш за все про наш народ і нашу Державу.

Допоки курять дорослі і вільно продається тютюн, важко боротися з тютюнопалінням серед дітей і підлітків. Зазвичай курити починають дуже молоді люди. Хлопчики починають палити для того, щоб здаватися більш дорослими, «крутими». Тоді людина поступово звикає до тютюну і стає залежною. Пастка закрилася на все життя.

Кажуть, що кинути курити не є важко. Це правда, якщо перед нами серйозні, стійкі і вольові люди. Проте безвольні не відмовляються від цигарки навіть після того як у них появляються серйозні розлади серцевосудинної системи і лікарі категорично вимагають покинути цю згубну звичку.

Наступним завданням є боротьба з цим злом в державному масштабі. Вона полягає в тому, щоб не дати цигарки молодій людині, перекрити дорогу для вступу в ряди курців все нових і нових молодих людей, перервати ланцюгову реакцію розповсюдження куріння, зупинити відразу! Потрібно курця залишити без можливості отримати сигарети.

P.S. Хотілося б почути цікаві пропозиції в боротьбі з тютюнопалінням.

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Якщо спалювати суху траву...

Маємо в Україні погану звичку палити суху траву та бадилля, а потім цим дихати. Але чи знали ви, що за пожежами ведеться моніторинг з космосу? Існує ...

Осінній вечір в Копичинця...

Вашій увазі відео з осінніх Копичинець, відзняте місцевими хлопцями з True Sight Project.https://www.youtube.com/watch?v=bjRdujzKEMQ&featur...

Кубок громади – 2020: виз...

1 серпня на стадіоні біля Нічлави відбувся турнір з футболу “Кубок Громади – 2020”. Цьогоріч у ньому взяли участь 11 місцевих команд з Копичинецької ...