30 C
Kopychyntsi
сьогодні 24.07.2024
Архів новин 2006-2018Від редакціїfoursquare - геолокація із людським обличчям

foursquare – геолокація із людським обличчям

-

Ще одна стаття із серії сучасних технологій та сервісів. Дещо раніше я рекламував twitter – платформу для мікроблогів, котра росте у світі величезними темпами. Сьогодні мова піде про дещо нове проте дуже цікаве – геолокацію, котра з кожним днем стає все популярнішою.

Foursquare – це геолокаційний сервіс, котрий допоможе вам зорієнтуватись на місцевості, розказати друзям про те де ви знаходитесь, вибрати місце для спільних посиденьок тощо. Але про все по порядку.

Мобільні платформи на яких ви можете використовувати це переважно смартфони iPhone, Android, Blackberry, palm, Nokia, проте існує також мобільна версія m.foursquare.com, котру можна використовувати у простих мобільних телефонах.

В мене Android, тому саме на додатку до цієї платформи я покажу як користуватись сервісом, у інших платформ розташування елементів відрізнятиметься, але принцип один і той самий.

 

Перша вкладка це “Друзі”, у ній відображаються останні чекіни ваших друзів – тут і саме розташування і час, коли був виконаний чекін, коментарі, фотографії.


Друга вкладка “Дослідити” дозволяє вам знайти потрібні вам категорії – їжа, кава, тощо. Окрім того foursquare в своєму функціоналі має можливість отримувати так звані “special”, тобто за чекін, мерство (про яке далі), чекін з кількома друзями, тощо в певній локації ви отримаєте певне заохочення. Тут також можна задати параметри пошуку: віддаленість від вас у кілометрах.

.

Наступна вкладка “Списки” – дозволяє вам створювати, слідкувати за певними списками у foursquare, тобто ви можете наприклад створити власний список із вашими улюбленими закладами і поділитись ними із друзями.


Окрім цього у форсквері є ще й ігрова складова. За кожен чекін ви буде отримувати бали, за певні виконані завдання (наприклад перший чекін, 10 чекінів в день) ще й бейдж (badge), а у вкладці “Я” будуть відображатись вся ваша статистика – загальна кількість чекінів та тижневий рейтинг ваших друзів.В додатку також є можливість також слідкувати за всіма подіями які проходять у цьому сервісі, наприклад про те що хтось із ваших друзів у фейсбуці приєднався до foursqure, виконав залишену вами підказку, прокоментував ваш чекін тощо.

Ну і звісно однією із ключових кнопок є “Чекін”, котра власне дозволяє відмітитись у певній локації. Додаток показує найближчі точки котрі розміщені біля вас. Слід зазначити що не всі локації показуються, тому можливо варто скористатись пошуком.

А тепер як виглядає строрінка локації. Власне тут є назва локації, кнопки для додавання підказок, фото, збереження у власному списку, також присутні підказки від інших користувачів (часто можна дізнатись пароль до wifi, найсмачніші страви, тощо), можна також переглянути фотографії із закладу, що залишили інші користувачі, а в кінці можна переглянути хто mayor (мер) даної локації. Мерство в локації дається користувачу, котрий часто чекіниться в певному закладі. Також системою передбачені спеціальні пропозиції для мерів, щоправда нажаль їх в Україні поки не багато.

При чекіні у вас є змога написати коментар до вашої відмітки, додати фото, є опція поділитсь з друзями у facebook та twitter.

Говорячи про Копичинці то тут я також створив доволі вже багато точок, проте ще багато чого можна вдосконалити і додати. Створювати точки можна через смартфон із використанням GPS, або через веб: foursquare.com/add_venue. Нажаль користувачів цього сервісу в нашому місті поки досить мало.

Надіюсь вас зацікавила тема геолокації, котра набуває поширення по всьому світі і в Україні зокрема, особливо на порозі початку Євро 2012. Тому якщо виникнуть запитання то радий буду помогти тут в коментарях, чи електронною поштою.

Лінки: foursquare.org.ua (українською), aboutfoursquare.com (англійською)
Також наш сайт присутній у foursquare: foursquare.com/kopychyntsi
Мій профіль там: foursquare.com/tdyoma

Тарас Демчук
Тарас Демчукhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Професійний цілодобовий д...

Територіальний центр соціального обслуговування надає послуги людям, що потребують сторонньої допомоги (літнім людям та особам з інвалідністю). Ми по...

Потребуєш – візьми,...

Напередодні нового року, у п’яти магазинах громади, а саме в селах Оришківці, Гадинківці, Сухостав та місті Копичинці (2 магазини) були встановлені с...

«Запобігти. Врятувати. До...

Починаючи з 2004 року, Державною службою України з надзвичайних ситуацій проводиться громадська акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти”, головним зав...