Спираючись на той факт, що в останній час багато копичинецької молоді стало бездумно вживати енергетичні напої, не розуміючи при цьому їхньої дії на організм, ми вирішили роз’яснити властивості «енергетиків». Енергетичні напої – достатньо недавній винахід людства, хоча їх інгредієнти вже давно використовуються для стимуляції нервової системи…
Виробники енергетичних напоїв стверджують, що їх продукція приносить тільки користь, і продовжують випускати все нові і нові типи напоїв.
Енергетичні напої офіційно заборонені у Франції, Данії і Норвегії, де вони продаються тільки в аптеках, оскільки вважаються ліками. Недавно шведські власті почали розслідування 3 смертей, нібито викликаних споживанням енергетичних напоїв.
Вітаміни, які містяться в енергетичних напоях, не можуть замінити мультивитамінний комплекс.
Людям, які страждають від серцевих захворювань, гіпо- або гіпертонії, не слід вживати енергетичні напої.
Заява, що енергетичний напій забезпечує організм енергією, є голослівною. Вміст заповітної банки тільки відкриває шлях до внутрішніх резервів організму, тобто виконує функцію ключа, вірніше, відмички. Іншими словами, сам напій ніякої енергії не містить, а тільки використовує нашу власну. Таким чином, ми використовуємо власні енергетичні ресурси, простіше кажучи, беремо у себе енергію в борг. Проте рано чи пізно цей борг доведеться повернути з відсотками у вигляді втоми, безсоння, дратівливості і депресії.
Як і будь-який інший стимулятор, кофеїн, який міститься в енергетичних напоях, приводить до виснаження нервової системи. Його дія зберігається в середньому 3 – 5 годин, після чого організму потрібен відпочинок. Крім того, кофеїн викликає звикання.
Енергетичний напій, що містить поєднання глюкози і кофеїну, дуже шкідливий для молодого організму.
Багато енергетичних напоїв містять велику кількість вітаміну В, що викликає прискорене серцебиття і тремтіння в кінцівках.
У разі перевищення допустимої дози не виключені побічні ефекти: тахікардія, психомоторне збудження, підвищена нервозність, депресія.
Енергетичні напої містять таурин і глюкуронолактон. Зміст таурину у декілька разів перевищує допустимий рівень, а кількість глюкуронолактону, що міститься в 2 банках напою, перевищує добову норму майже в 500 разів (!). Навіть вченим невідомо, як ці інгредієнти діють на організм, і як вони взаємодіють з кофеїном. Тому експерти заявляють, що безпека використання таких високих доз таурину і глюкуронолактону ще не визначена, це вимагає проведення подальших досліджень.
На думку медиків, енергетичні напої – не більше ніж вітамінні замінники кави, але тільки небезпечніші для здоров`я. Фруктові соки і глюкоза, що містяться в багатьох інших продуктах, мають подібну дію.
Інформація: korrespondent.net