Головна Архів новин 2006-2018 Суспільство З Днем української мови та писемності!

З Днем української мови та писемності!

-

Не говори: в нас мова солов’їна,
Бо мова вище, ніж пташиний спів.
В її скарбниці — доля України,
Глибинна таємниця правіків.
(Михайло Лотоцький)

9 листопада український народ відзначає День української писемності та мови! Адже саме мова є не лише засобом спілкування людей, але й найбільшим багатством, яке передали нам у спадок наші прадіди. Мова є головною ознакою та символом нації, завдяки їй існує народ та розвивається держава. Українська мова є однією з наймилозвучніших, найбагатших та найкрасивіших мов світу. Вона є рідною для 33 млн. осіб та має 50 млн. носіїв! Вона така ж давня, як і наша історя, така ж красива, як і наша держава і така ж сильна, як наш нескорений народ! Українська мова займає друге місце за милозвучністю серед всіх мов світу та перше місце у серцях справжніх українців!

Один філософ колись сказав, що «коли людина живе в країні і не знає її мови, значить вона або гість, або загарбник!» Ми не загарбники української землі, адже вона – наша, рідна, то невже ми лише гості на власній землі?! Чому ми власними руками нищимо те, за що століттями боролись наші пращури?

Розмовляючи українською мовою, ми передусім шануємо себе, виявляємо повагу до свого народу та його історії. Козацьке слово передавалось з покоління в покоління, воно ні на мить не зникало і не ховалось від утисків та нападів ворогів, не зважало на всілякі заборони, воно завжди жило у серцях та на устах нашого народу, як неоціненний скарб, як найбільша святиня… А що ж ми передамо нашим дітям та онукам? Мову, сповнену русизмів та бруду, чи, можливо, залишимо її забутою, скаліченою, зросійщеною та ДРУГОЮ державною на обочині помирати?! Не маємо права допустити, щоб наша мова та писемність збідніла та зникла через нашу байдужість!

Бо ми, український нарід, не «другосортна» нація, і материнська мова – найдрогоцінніше та найважливіше, що у нас є! І повік ніхто не зможе скорити наш народ та знищити державу, допоки Ти, українцю, розмовлятимеш мовою своєї Батьківщини! Доки живий наш народ, наш волелюбний дух, наша пісня, наша єдність, житиме і українська мова.

Вивчайте, вдосконалюйте, пропагуйте, поширюйте, плекайте свою рідну мову, заглиблюйтесь у її історію та походження, шукайте у ній все найдорожче, шукайте у ній самого себе! А головне – щиро любіть її!!!

Зі святом тебе, український народе! Нехай наша мова буде найціннішим оберегом для нас і запорукою щасливого майбутнього нашої нації!

Процвітання та розквіту нам та українській мові! Слава Україні! Слава нації!

Emilihttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

У Копичинцях смертельне Д...

Відділ комунікації поліції Тернопільської області повідомляє, що 24 липня 2019 року близько 18:30 водій невідомого автомобіля збив велосипедиста і з ...

Як голосувала Копичинецьк...

21 липня 2019 року відбулись позачергові вибори у Верховну Раду України. До вашої уваги результати виборів у нашій громаді по багатомандатному та одн...

Копичинецька ОТГ через 10...

Найвища точка громади сягає 400 метрів. Найнижча - 280 метрів.