30 C
Kopychyntsi
сьогодні 30.05.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоСправжнє таксі невеличкого містечка

Справжнє таксі невеличкого містечка

-

Копичинці, невеличке провінційне містечко в південній частині нашої області із близько семи тисячами мешканців. Із розпадом Союзу тут поступово зник і громадський транспорт, який через малу кількість пасажирів став просто нерентабельним. З того часу проблема перевезень гостро стала перед копичанами. Тому і почали з’являтись приватні перевізники.

Це були поодинокі таксисти, що переважно працювали на замовлення, щоразу майже із постійними клієнтами, які мали мобільний номер кожного і по потребі викликали.

Містечко хоч і невеличке, проте доволі розкидане на берегах Нічлави і щоб добратися з одного кінця до іншого потрібно подолати подекуди навіть більше 4 км. Гостро стояла проблема із хворими, котрим із центру до лікарні, що знаходиться на краю Копичинець потрібно було пройти майже 2 км. На початку року існувало десь близько 10 приватних перевізників, що подекуди без ліцензії потрохи розвивали свій бізнес, встановлюючи кожен свої правила та тарифи. Але вже у березні 2007, підприємець із сусіднього села Яблунів, вивчивши місцевий ринок, вирішив спробувати створити приватний автопарк. Детальніше про це розповів найстарший водій таксопарку – Іван Йосипович Шастків:

Найстарший водій таксопарку – Іван Йосипович Шастків

«Я усе своє життя пропрацював на рейсових автобусах, в Копичинецькому АТП, тому із приємністю відгукнувся на пропозицію знайомого що створював приватний автопарк. Спершу було тільки дві автомашини в Копичинцях, дві в Хоросткові та Гусятині. Працювати було досить важко, бо люди не привикли до справжнього таксі, а така розпорошеність машин не давала змоги якісно та швидко обслужити клієнта. Тому власник і вирішив згрупувати усі машини у Копичинцях. На сьогоднішній день таксопарк налічує 9 автомобілів, за кожним із яких закріплено два водії, що працюють через два дні. Є також диспетчерська служба, так як усі автомашини оснащені сучасними радіостанціями і клієнту залишається тільки подзвонити чи на стаціонарний, чи на мобільний номер, а диспетчер уже сам направить потрібну автомашину за викликом. Тарифи досить недорогі – 6 гривень по місту до 3-х кілометрів, за межами 1 гривня 80 коп., 5 хвилин стоянки – 1 гривня. З подорожчанням бензину довелось і проїзд по місту підняти на одну гривню, адже до цього ця послуга вартувала всього 5 гривень. Цікавою послугою є і доставка товарів, що користується популярністю на ринку. Тепер не варто їхати чи йти до центру щоб придбати потрібну річ, можна просто зателефонувати диспетчеру і вказати що саме потрібно купити і за якою адресою доставити і за декілька хвилин потрібний вам товар буде у вашій оселі. Доставка такого вантажу оплачується крім наїжджених кілометрів уже за розсудом самого замовника. Хто дасть 2 гривні, хто більше, це уже від людини залежить» – посміхається Іван Йосипович.

Команда таксопарку чекає на черговий виклик

Водії за власний кошт лагодять автомобілі та заправляють. В касу вони спершу здавали 75 гривень, а тепер уже 85. Перед виїздом щодня обов’язково проходять медичний огляд та перевіряють технічний стан. Як зазначає пан Шастків щоб був результат потрібно добре намотатися за день, так як поки що таксі працює з 7.00 до 24.00. Останнім часом почали дедалі більше замовляти рейси у віддалені точки, тому вдень доводиться намотувати 500, а то і більше кілометрів.

«Ми задоволені своєю роботою, адже так приємно щоразу слухати слова вдячності від літніх людей, котрих «підвозимо» до лікарні, чи батьків школярів, які живуть у віддалених від центру районах і долають щодня по декілька кілометрів на науку» – зазначає Іван Йосипович. «В планах є збільшити кількість машин і замінити зношені «жигулі», які через погані дороги часто виходять з ладу. Адже сервіс для наших клієнтів і якість перевезення для нас головне». Довго поспілкуватися не вдалося, так як по радіостанції прозвучав черговий виклик – літня жінка просила підвести від магазину мішок зерна, для господарки, і Іван Йосипович Поспішив до клієнта…

Приємно що у невеличкому містечку Копичинцях транспортна проблема вирішилась таким шляхом. Сьогодні містом курсує більше 15 таксі, більшість з яких приватного автопарку. Щодня у диспетчерську службу поступають сотні викликів, а автомобілі із шашечками на даху, в теплі і комфорті доставляють своїх клієнтів до місця призначення. Відрадно, що місто розвивається.

попередня статтяХокей на талому льоду
наступна статтяФК “Надія” – перша!

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Копичинецьку громаду об‘є...

Ми знаходимось у потенційно екологічній зоні, подалі від промислових гігантів. Однак, наша громада потопає у стихійному смітті, яким ми дихаємо та п'...

В Копичинцях відбувся фут...

24-го серпня у суботу відбувся футбольний турнір “Кубок Громади”. Участь взяли шість команд. Переможці – команда “Надія 1999”, друге місце “Кутець”, ...

Захід “Екологічна г...

В храмі Св. Трійці м. Копичинці відбувся за підтримки Інститут екуменічних студій УКУ/ Institute of Ecumenical Studies UCU та Mary Trucking Inc. ІІІ ...