30 C
Kopychyntsi
сьогодні 11.12.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоПро соціальні мережі в копичинецькому аспекті

Про соціальні мережі в копичинецькому аспекті

-

Наш сайт вже писав про одну із сучасних російських соціальних мереж «Вконтакті» . Тоді це була стаття про функціональні можливості даної системи. У своїй теперішній статті хочу висвітлити й інші сучасні популярні соціальні системи, проте не зі сторони функціональних можливостей, а все-таки зі сторони їх приналежності до Копичинців.

На багатьох форумах та сайтах (наш не є винятком) говориться про негативи, які несуть ці соціальні мережі, як от зменшення продуктивності праці =), зомбування цими мережами, слідкування спецслужб та інші негативні речі. Хочу сказати, що я зі всім цим погоджуюсь, але хотів би акцентувати увагу все-таки на позитивах, які притаманні таким мережам – відновлення контактів із здавалось би «втраченими» друзями та знайомими, ну і врешті-решт інформаційну функцію.

Vkontakte.ru

Найбільшого розповсюдження серед молодого покоління Копичинців отримала російська соціальна мережа, аналог закордонного Facebook ’а (про який далі) «Вконтакті» . Через свої багаті мультимедійні можливості – аудіо, відео, фото, малюнки-графіті, та зручний та зрозумілий інтерфейс захоплюють все більше саме молоде покоління. Через те і активність копичинецьких користувачів, принаймні молодшого покоління, тут найбільша. На базі цієї системи створено декілька «копичинецьких» груп. Ось найпопулярніші та найцікавіші з них:

Odnoklassniki.ru

На відміну від попередньої мережі, перевагу Однокласникам надає старше покоління. Воно і не дивно, незважаючи на доволі скромний перелік мультимедійних можливостей тут все-таки зареєстрована більша кількість людей старшого покоління. Все зроблено для максимально простого спілкування. Копичинецьких людей також вдосталь. Як приклад, можна запросто віднайти втрачені контакти з однокласниками, які закінчили школу 5, 10, а може і 30 років тому. Так як і «Вконтакті» , тут є групи, які об’єднують копичан, точніше одна, принаймні мені вдалось віднайти всього одну:

  •  Копичинці – саме так називається найпопулярніша група в Однокласниках про Копичинці, десь біля 200 людей.

В Однокласники значно простіше відслідковувати події та новини в групах, на відміну від того ж ВКонтакті .

Connect.com.ua

З розвитком соціальних мереж в Інтернеті, Уа-нет не став виключенням, створивши свою соціальну мережу Connect.com.ua . Принцип роботи такий як і у ВКонтакті , щоправда людей дещо менше, зате переважно українці. Нещодавно і тут з’явилась група про Копичинці, щоправда кількість людей тут незначна, проте думаю їх кількість збільшиться в позитивну сторону. Отже:

Facebook.com

А це вже представник англомовного сектору Інтернету. Фактично піонер соціальних мереж, у якого так вдало «здер» ідею Вконтакті та Connect.com.ua . Найбільша світова мережа. Щоправда груп про Копичинці тут немає 🙁 Більше того, особисто мені вдалось знайти всього декількох копичан в цій групі.

Інше

Окрім загальних соціальних мереж, є ще й вузькоспеціалізовані. Як от наприклад об’єднання меломанів, музикантів, чи фотохудожників, фотографів.

Last.fm – якраз і є об’єднанням меломанів, музикантів. Тут все життя крутиться навколо музики, та навколо музичної тематики. Звісно копичинецької групи тут немає. Всього кілька копичинецьких юзерів. 😉

Flickr.com – соц.мережа фотографів, фотохудожників. Аналогічну Ласт.фм -у тут також ніяких груп про Копичинці. Лише декілька користувачів 😉

 Замість післямови

Звісно кожен вибирає для себе найкраще. Так само і про соціальні мережі. Дехто взагалі в них не реєструється (до речі, правильно робить =), бо ніщо не замінить живе спілкування). Незважаючи на всі негативи, що несуть в собі соціальні мережі, у них є і позитивні сторони. А саме, через них досить зручно доносити корисну інформацію до користувачів (як і спам зрештою 🙂 ). Якщо говорити про копичинецький аспект соціальних мереж, то тут є ще куди розвиватись. Фактично у всіх групах не достатньо багато фотографій, новин, відеороликів, обговорень і т.д. Є мережі, де Копичинці взагалі не представлені. Так що є куди розвиватись і славити наше місто, бодай в Інтернеті.

Разом з інформаційними джерелами нашого міста (маю на увазі і наш сайт ) соціальні мережі можуть стати хорошим інформаційним інструментом, де люди зможуть оперативно почерпнути найсвіжішу інформацію про місто, побачити фотографії, поспілкуватись між собою, в незалежності від того, яку соціальну мережу вибрали для себе.

Тарас Демчук
Тарас Демчукhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Елиїва Каплиця (Копичинец...

У Копичинцях є каплиця з цілющою водою. Збудували її далекого 1905 року Кость та Параска Елиїв (Елия).Кость Елиїв своєю працею дивував людей. Був...

Професійний цілодобовий д...

Територіальний центр соціального обслуговування надає послуги людям, що потребують сторонньої допомоги (літнім людям та особам з інвалідністю). Ми по...

ЗУСТРІЧ З ОСТАПОМ ДРОЗДОВ...

Сьогодні відбулась зустріч - діалог із Остапом Дроздовим у Копичинецькій бібліотеці для дорослих. Говорили не про прості буденні речі, а про самоіден...