30 C
Kopychyntsi
сьогодні 14.04.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоЯк ми «висаджуватися» їздили 🙂

Як ми «висаджуватися» їздили 🙂

-

Мабуть, кожен користувач нашого сайту помітив деяку активність у міні-чаті при обговоренні загадкової «Висадки» минулого тижня 🙂 Ота «Висадка» – то є фестиваль, який організовується Рок-клубом м. Тернопіль у приміщенні Центру дозвілля молоді ім. О. Довженка в середньому раз на місяць. 26 січня відбулася перша цьогорічна «Висадка», і такого дійства представники копичинецьких субкультур пропустити не могли. Тим більше, що учасниками фесту були такі гіганти альтернативної сцени як: «Борщ», «Полинове Поле», «Брем Стокер» та не менш відомі в окремих колах «Роздоріжжя» (колишній «Відьмак») та «SLAP».

Традиційно на афішах зазначено початок дійства о 18.00, однак фактично воно розпочинається дещо пізніше. За квиточок треба було завчасно заплатити 23 грн., або ж 25 – безпосередньо на вході, де вас спочатку оглянуть дядьки-охоронці і обмацають ваші торби і наплічники, а далі представники команди організаторів перевірять ваш квиток або ж візьмуть гроші і поставлять вам на правій руці штампик, що світиться в ультрафіолеті.

Фестиваль розпочався виступом тернопільського гурту «Роздоріжжя», більш відомого під колишньою назвою «Відьмак». Тепер у групі дві солістки – до екс-відьмачки приєдналася її сестра. «Роздоріжжя» – перспективний гурт з цікавим репертуаром. Стиль їхньої музики охарактеризовують по різному: одні називають це power-металом , інші – готикою . Вчувається у музиці «Роздоріжжя» вплив команди «Nightwish», а мотиви на сопілці вносять нотку етно. Публіка виступ екс-відьмаків оцінила оплесками, але не зовсім інтенсивно – ще не зовсім розігріта була)))

З цього все починалося…

Наступними на сцені були львів’яни «Полинове Поле». Чесно кажучи, заради їх виступу я і приїхала:) Тим, хто не знайомий з їх творчістю, пояснюю: «Полинове Поле» – то є талановита команда, яка ще раз довела, що у музиці існує окремий стиль – українська готика. Солістка гурту Маріанна Лаба є одночасно солісткою Львівської філармонії, тобто у неї чудовий академічний вокал. Соліст Юрій Круп’як відомий своїм гроулінгом . «Полиновому Полю» вдалося поєднати класичний оперний вокал з гроулом, а їхня музика – це гармонійний мікс готики, українського етно та doom . Заворожило виконання хіта «Відьма» в оновленій версії двома вокалістами – мороз по шкірі. Одним словом – суперрр. «Полинове Поле» викликали «на біс», але то виявилося неможливим – чіткий «регламент» (ггг) «Висадки» не вміщав у собі повторного виконання композицій тривалістю в середньому по 7 хвилин.
«Брем Стокер» – рівненська група, що грає ска-панк . З одного вигляду музикантів можна було зробити висновок – буде весело) – мінімізовані ірокези (то зачіски такі), фрази типу «ми готи, бо в нас на руках голготи» і т.д. Народ у залі швидко заряджається шаленим панківським настроєм, тим більше, що панків було багато, як і на будь-якому фесті))) Кілька разів перед сценою проходив хлопчик з ірокезом – варто йому було повернутися в профіль, і він своєю зачіскою затуляв півсцени) «Тіко тебе нафіг треба» – співають всі!

"Давай підем у темряву..." Полинове поле

Гурт із Луцька «SLAP». Музика з розряду «для тих, хто любить поважче», одним словом – авангард-метал . Публіка продовжує відриватися по-справжньому, себто трясе хаєром, стрибає – почуття оголені, як електричний провід. Що найбільше запам’яталося – це використання «Дружби-2» в якості музичного інструмента.

Он наші танцюють! Тільки спини видно 🙂

Ну і на десерт – київські «монстри» панк-року «Борщ». Одразу стало помітно, що більшість присутніх їх чекали. Ще б пак – хедлайнери багатьох фестивалів, які вміють передати надвисокий настрій і концентровану енергію слухачам. Особисто я люблю цей гурт за їх настрій, за контакт з публікою і за незрівнянну міміку Олександра Піпи))). Тут конкурентів бути не може – варюють всі, починаючи безтурботними панками і закінчуючи поміркованими готами – таке враження, що зал просто вибухне до дідька. Одні тішать себе слемом – забавка така, коли всі починають штовхатися. Дійсно весело, якщо в міру. Інші роздягаються практично до нижньої білизни, скидають одяг в купу серед кола і виконують довкола щось на зразок ритуальних танців – де ще таке побачиш?) Кожен відривається по своєму і всім весело. «Борщ» виконує нову пісеньку, де запевняє, що «Бізнес є бізнес»))). На такій оптимістичній ноті «Висадка» закінчилася. Далі – роздача автографів, фото «со звйоздамі» і намагання знайти свою куртку серед сотні інших.

Усі охоче частувались "БОРЩ"-иком 🙂

Окремо декілька слів про публіку – вона тут різношерста. Тут присутні представники різних напрямків субкультур, і кожен має свій індивідуальний стиль. Сюди з’їжджаються з різних областей, адже Тернопіль відомий як своєрідний оплот неформальних фестивалів. Та й тернопільський Рок-клуб є найстаршим і найдієвішим в Україні – слава Богу, маємо багато творчих особистостей, які пишуть справжню музику, а не штампують щось дешеве для «ширвжитку». До речі, наша «Калі-Юга» також брала участь у «Висадці».

На "Висадці" завжди спекотно!

Отак ми «висадилися» вперше цього річ. Вражень купа! Звиняйте, що фотки не жжут, але ми їздили в якості варятів з метою відпочити під улюблену музику, а не в якості фотокорів)))

PS.

[1] Рower-метал – музичний стиль з насиченими фоновими інструментальними партіями, які побудовані за класичними канонами. Лірика має за основу релігію, наукову фантастику, міфологію і фентезі.

[2] Готика – стиль у музиці, більшість текстів присвячені темам смерті, печалі, трагічного кохання, духовної кризи. Музика може бути агресивною або меланхолійною, але завжди похмурою.

[3] Гроулінг – вокальне імітування реву тварин

[4] Doom – стиль у музиці, назва якого походить від англ. «фатум», «загибель», «зла доля»

[5] Ска-панк – стиль у музиці, де до традиційного панку (швидкий темп, простий акомпанемент та тексти в основному соціально-полятичної тематики) додаються духові інструменти та ексцентричні ударні партії

[6] Авангард-метал – один з напрямків металу, який відрізняється експериментами зі звуками, інструментами і структурою пісень.

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИЙ ВИ...

У Копичинецькій Громаді відбувся військово – патріотичний вишкіл «Юний патріот» присвячений до Дня захисника та захисниці України та Дня українського...

Неймовірна історія зустрі...

Сучасна історія дружби з піаністом Славоміром Добжанським почалася у січні 2019 року. Тоді, ми з Андрієм Патолою вирішили звернутися у службу підтрим...

Михайло Мимрик та його шк...

У Копичинецькій гімназії діє ансамбль «Надія», який нещодавно отримував Гран-прі на конкурсі «Феєрія талантів». Нам вдалось поспілкуватись з керівник...