30 C
Kopychyntsi
сьогодні 16.06.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоДержсанепідслужба назвала причину масового отруєння на весіллі

Держсанепідслужба назвала причину масового отруєння на весіллі

-

Держсанепідслужба області інформує про результати епідрозслідування спалаху кишкової інфекції, пов’язаного із святкуванням весілля 11.08.2013 року в барі – ресторані «Імператор» м. Копичинці Гусятинського району.

З приводу захворювання за медичною допомогою звернулося і було госпіталізовано в інфекційні відділення Гусятинської та Чортківської ЦРЛ 53 особи, в т ч. 14 дітей. Попередній діагноз: Гастроентероколіт? Сальмонельоз?

Перші термінові повідомлення про випадки захворювання на кишкові інфекції до санепідслужби надійшли 13.08.2013 р., з того ж дня було розпочате епідрозслідування, приймалися рішення з приводу організації комплексу протиепідемічних заходів з метою ліквідації спалаху та недопущення поширення інфекції.

Вогнище проіснувало в межах одного інкубаційного періоду, були відсутні повторні випадки, таким чином, інфекція не поширилась за межі вогнища.

Останній хворий госпіталізований 19.08.2013р., станом на 03.09.2013 – всі хворі були виписані.

За результатами лабораторних досліджень встановлено: збудник інфекції – сальмонела (Salmonella enteritidis), лабораторно підтверджено діагноз «сальмонельоз » у 9-ти осіб.

Факторами передачі інфекції послужили інфіковані збудником страви, які готувалися в закладі громадського харчування ( з 8-ми взірців страв, складовою більшості яких був м’ясний фарш, виділена сальмонела ).

Джерелом сальмонельозної інфекції, як зооантропонозного захворювання, є тварини та птахи.

Результати епідрозслідування дають підставу стверджувати, що джерело інфекції – хвора свійська тварина, м’ясо якої (свинина) без супровідних документів, що засвідчують якість та походження, було придбано на продовольчому ринку для приготування святкових страв. За умови наявної інфікованої сировини (м’яса), під час приготування страв відбулося вторинне їх забруднення.

Обставини, що сприяли інфікуванню готових страв в закладі громадського харчування: недотримання правил особистої гігієни персоналом, залучення сторонніх осіб до приготування страв та обслуговування застілля, порушення умов товарного сусідства при зберіганні сировини та готових страв, недотримання температурного режиму при зберіганні швидкопсувних продуктів, використання немаркованого розроблювального інвентаря (дошки, ножі), невпорядковане його зберігання, недотримання режимів миття та дезінфекції.

Враховуючи вище вказане, з метою попередження групових випадків, спалахів кишкових інфекцій, масових харчових отруєнь серед людей на території області, при проведенні святкувань, урочин, тощо Держсанепідслужба області пропонує запровадити в закладах громадського харчування наступне:

1.Заборону використання харчових продуктів та страв домашнього приготування.

2.Закупку харчових продуктів, сировини тільки в магазинах, або у виробників (а не на ринках), при наявності супровідної документації, що засвідчує їх якість та походження.

3. Недопущення до обслуговування та приготування страв сторонніх осіб, в т.ч. із числа гостей.

4. Погодження з органами Держсанепідслужби меню для кожного окремого масового заходу, кількість обслуговуючого персоналу з даними про проходження ними медичних оглядів.

Спонсор допису: Плануєте переїзд в інше місто України? Тоді вам варто купить квартиру в киеве і жити в столиці – це найкращий варіант

Тарас Демчукhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Копичинецька Громада!

Промо відео нашої Громади. Завітайте та співпрацюйте із нами!https://www.youtube.com/watch?v=PFf_s3xid6g

ЗУСТРІЧ З ОСТАПОМ ДРОЗДОВ...

Сьогодні відбулась зустріч - діалог із Остапом Дроздовим у Копичинецькій бібліотеці для дорослих. Говорили не про прості буденні речі, а про самоіден...

“Дерибан землі” в кращих ...

На початку 2018 року у рамках децентралізації Урядом було прийняте рішення про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державно...