Символічно, що Копичинська міська бібліотека для дорослих донині міститься в приміщенні колишнього Народного дому, збудованого в 1910 році. На стіні біля входу привертає увагу столітня дошка з написом «1814-1914. Народному генієви Тарасови Шевченкови в соті роковини уродин. Українські товариства Копичинецької землі». Цікаво, що вулиця, на якій стоїть дім, носить ім’я відомого в світі оперного співака, уродженця Копичинців Клима Чічки-Андрієнка.
— Рік тому завдяки проекту «Організація нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до інтернету» програми «Бібліоміст» користувачі нашої бібліотеки отримали три комп’ютери з веб-камерами, копіювальний пристрій та підключення до інтернету, — розповідає завідувачка бібліотеки Оксана Благута. — Нині в нас зареєстровано 2888 читачів. Кожен із них може тут безкоштовно освоїти комп’ютер, навчитися надсилати і отримувати електронну пошту, спілкуватися в програмі «Скайп», користуватися веб-ресурсами для пошуку роботи, покупки товарів, організації поїздок, доступу до інформації органів влади і соціальних служб тощо.
Крім інтернет-центру, в бібліотеці працюють читальний зал і літературно-мистецька вітальня, де відбуваються зустрічі з місцевими літераторами, відомими земляками. Оксана Тадеївна наголошує, що читачі останнім часом усе більше цікавляться краєзнавчою літературою, просять книжки Михайла Тарабія, Богдана Савки. Молодь зачитується творами сучасних українських письменників. Наприклад, Андрухович, Карпа, Забужко на полицях не залежуються. Нас приємно здивувало, що в Копичинській бібліотеці вже є «Львівська гастроль Джимі Хендрікса» Андрія Куркова, нові твори Марії Матіос.
— Моя попередниця розповідала, що колись до бібліотеки надходило по тисячі-дві нових книжок протягом року, — каже пані Оксана. — А ми 2013-го отримали тільки 160 книг. Цьогоріч передплатили тільки два періодичних видання. Але радує те, що люди діляться з бібліотекою літературою з власних книгозбірень.
На фото Василя БУРМИ: пам’ятна дошка до 100-річчя з дня народження Т. Шевченка; завідувачка бібліотеки Оксана БЛАГУТА; Копичинський народний дім, де нині міститься бібліотека.