А у нас своя Личаківка

-

Копичинці мають свою Личаківку, але про неї мало хто знає. Так як ритуальна архітектура „польського цвинтаря” залишилась осторонь сучасних надгробків.

Навіщо їхати до Львова, коли у рідних Копичинцях ритуальної архітектури, виявляється, таки вдосталь? На міському кладовищі за сучасними надгробками заховались могили ще часів польського панування. Часові межі зведення цих гробниць коливаються між 1860-1940 роками. Розташовані могили по праву сторону від центрального входу на цвинтар. Цю частину кладовища подекуди так і називають – „польський цвинтар”.

Гробниця сім’ї Білінських (Grobowiec Bilinskich з польської – Авт.). Могила зведена у 1925 році. Є припущення, що спокій мертвих за століття порушували не раз, адже з вікна, закладеного решіткою, видно господарські інструменти та інше приладдя. Тепер гріб править за склад. Цікаво, кому вистачило сміливості потривожити мертвих?

Могила Францішки Новіцької (Franciszka Nowicka з польської – Авт.), зведена у 1931 році.

Зруйновна родинна крипта. Із закладеної цегляної аркою та порослою мохом могили видно ще цілі труни. Видно, що зроблені вони із стійкого матеріалу.

Єдиним недоліком „польського цвинтаря” є неприбрана територія. Зрозуміло, що нащадків в Копичинцях залишилось мало, а той взагалі зникли. А корінним українцям слід війни не дозволяє прибирати територію кладовища, де поховані їхні вороги.

ПашКо, Маленькаhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

У Копичинцях смертельне Д...

Відділ комунікації поліції Тернопільської області повідомляє, що 24 липня 2019 року близько 18:30 водій невідомого автомобіля збив велосипедиста і з ...

Як голосувала Копичинецьк...

21 липня 2019 року відбулись позачергові вибори у Верховну Раду України. До вашої уваги результати виборів у нашій громаді по багатомандатному та одн...

Копичинецька ОТГ через 10...

Найвища точка громади сягає 400 метрів. Найнижча - 280 метрів.