Головна Архів новин 2006-2018 Релігія У Копичинцях інвентаризують дерев’яний храм

У Копичинцях інвентаризують дерев’яний храм

-

У Тернопільській області планують інвентаризувати дерев’яні храми, повідомляє “TV-4”. Нині у нашій області нараховують приблизно 85 храмів зроблених із дерева. Нагадаємо, у Копичинцях також є дерев’яний храм – церква Воздвиження Христа, яка споруджена у 1630 році.
Церква Воздвиження Христа знаходиться у районі міста Кутець. Також є дзвіниця, встановлення якої припало на першу половину XVIII ст. Дзвіниця розташована на захід від церкви, дерев’яна, каркасна, кріпиться тиблями, накрита невисоким чотирискатним дахом. Пам’ятка – одна з найбільш ранніх дерев’яних споруд на Поділлі, відноситься до творів української народної архітектури.

Фото храму в передвоєнні роки

Опис церкви: дерев’яна, на низькому кам’яному фундаменті, тризрубова, одноверха. Стіни нефи переходять в заломлення, а потім за допомогою плоских вітрил переводяться в світловий вісьмерик. У сучасному стані вісьмерик зашитий стелею, спочатку над ним піднімалося рубане зведення, в апсиді і бабинці стеля підшита. Зруби помітно звужуються догори, мають однакову висоту, що трохи перевищує їх поземні розміри. У інтер’єрі бабинець сполучений з нефом низьким прямокутним вирізом.

План церкви

Інвентаризацію храмів області, а, зокрема, храму в Копичинцях, проведуть з метою збереження культових споруд, які мають значне духовне та історичне значення – пише “TV-4”. Окрім інвентаризації церков планують розробити й перелік заходів, які будуть спрямовані на збереження таких храмів на Тернопіллі. Також, в рамках цієї ініціативи, заплановано підготувати і видати каталог дерев’яних храмів Тернопільщини, у якому буде вміщено їх світлини та історичні довідки.

Дзвіниця у сучасному вигляді

Дата і детальні подбробиці проведення інвентаризації наразі невідома.

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

У Копичинцях смертельне Д...

Відділ комунікації поліції Тернопільської області повідомляє, що 24 липня 2019 року близько 18:30 водій невідомого автомобіля збив велосипедиста і з ...

Як голосувала Копичинецьк...

21 липня 2019 року відбулись позачергові вибори у Верховну Раду України. До вашої уваги результати виборів у нашій громаді по багатомандатному та одн...

Копичинецька ОТГ через 10...

Найвища точка громади сягає 400 метрів. Найнижча - 280 метрів.