30 C
Kopychyntsi
сьогодні 14.04.2024
Архів новин 2006-2018РелігіяМолоді копичани відбули прощу у Зарваниці

Молоді копичани відбули прощу у Зарваниці

-

Традиційно для нашого міста відбувається піша проща до чудотворного місця – Зарваниці. Щоріч даний захід збирає чимало охочих. Так навіть цього року, незважаючи на доволі несприятливу погоду з Копичинців вийшло приблизно 100 людей. 

Як і було оголошено збір на 4.00. Молитва, і приблизно о 4.30 виходимо від храму св.Миколая (на Горі). Цього року у прощі взяв участь і парох церкви о.Ігор Середа, а також і міський голова Пеляк В. 
Незважаючи на дощі, котрі кілька днів перед прощею буквально "заливали" наші краї, саме в день прощі на прочан по дорозі фактично не впала і крапля.
 
Знову ж таки через погоду, було дещо змінено маршрут прощі. Раніше він приблизно виглядав так:
Копичинці-Яблунів-Папірня-Буданів-Ласківці-Добре Поле-Зарваниця. Проте, оскільки між Яблуновом та Папірнею ліс із страшним болотом, було вирішено підїхати від Яблунова до Теребовлі і вже звідти продовжувати прощу, по кілометрах виходило фактично те саме, але вже не прийшлось йти по болоті.
 
Протягом всієї прощі паломники співали релігійних пісень, молились. Приблизно на середині шляху копичинецька колона наздоганяє величезну тернопільську колону (десь біля 1000 прочан). Крім того на початку колони тернополяни несли мощі св.о.Піо, де в Зарваниці кожен охочий міг приклонити перед ними голову.
Колона з Тернополя
 
Ще кілька годин ходьби і нарешті довгоочікувана Зарваниця. Просто шалені почуття переповнюють, коли відчуваєш, що все таки дійшов.
 
Програма прощі була доволі насиченою. XVII Всеукраїнська проща молоді була присвячена рокові монашого покликання. Протягом суботи прочани мали змогу доховно очиститись – приступити до св.Причастя і Сповіді. Відбути чисельні відправи, котрі відбувались по всіх місцях чудотворної Зарваниці. Кульмінацією першого дня прощі традиційно став похід зі свічками до чудотворного місця, де й відбувся молебен до Матері Божої та посвячення води. Тому кому не спалось і в кого залишились сили після майже 12 годинної ходьби до 3.00 на Співочому полі була мистецька програма "Учителю благий, що мені робити, щоб успадкувати життя вічне?"
 
 
У неділю о 9.00 – Урочиста Свята Літургія за участі владики Василія Семенюка. В якості гостей на урочистій літургії також брали участь і представники обласної ради, новопризначений голова Тернопільської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, голова облради Олексій Кайда, а також інші представники влади.
 
Опісля служби – довгоочікувана дорога додому.
попередня статтяДень молоді 2010. Як все було
наступна статтяПісля дощику в четвер…
Тарас Демчукhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИЙ ВИ...

У Копичинецькій Громаді відбувся військово – патріотичний вишкіл «Юний патріот» присвячений до Дня захисника та захисниці України та Дня українського...

Неймовірна історія зустрі...

Сучасна історія дружби з піаністом Славоміром Добжанським почалася у січні 2019 року. Тоді, ми з Андрієм Патолою вирішили звернутися у службу підтрим...

Михайло Мимрик та його шк...

У Копичинецькій гімназії діє ансамбль «Надія», який нещодавно отримував Гран-прі на конкурсі «Феєрія талантів». Нам вдалось поспілкуватись з керівник...