Головна Архів новин 2006-2018 Політика Копичинецька міська рада виступила проти законопректу "Про засади державної мовної політики"

Копичинецька міська рада виступила проти законопректу “Про засади державної мовної політики”

-

Вчора, відбулася позачергова сесія Копичинецької міської ради, на її розгляд було винесено лише одне питання, а саме, прийняття відповідного звернення, щодо прийняття від 3 липня 2012 року законопроекту "Про засади державної мовної політики".

 Звернення депутатів Копичинецької міської ради з приводу прийняття Верховною Радою України антидержавного законопроекту “Про засади державної мовної політики”

Президенту України
Голові Верховної Ради України

Ми, депутати Копичинецької міської ради, вважаємо зрадою державних інтересів та злочином проти української нації ухвалення Верховною Радою України 3 липня 2012 року законопроекту “Про засади державної мовної політики”. 248 осіб, що вчинили наругу над українською мовою, на нашу думку, є порушниками присяги народного депутата і не мають морального права бути представниками народу.
Ми переконані, що подіями 3 липня цього року свідомо запущено механізм розколу українського суспільства та дестабілізації ситуації в країні напередодні виборів до Парламенту України. У такий цинічний спосіб штучно підігрівається напруга у суспільстві та відволікається його увага від катастрофічного зубожіння різних верств населення, тотальної корупції та згортання демократичних цінностей.

Водночас цим законом парламентська більшість має намір запровадити в Україні другу державну мову – російську, звузити сферу вживання мови української як державної, порушити громадянський спокій у суспільстві та посіяти міжнаціональну ворожнечу.

Набрання чинності законопроекту “Про засади державної мовної політики” призведе до фактичного витіснення української мови з найважливіших сфер суспільного життя та становитиме загрозу українській нації як системоутворюючому чиннику Незалежної Української Держави.

Такі дії ми розцінюємо також як посягання на Конституцію України, що офіційно закріплює статус української мови як єдиної державної. В рішенні Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року №10 рп/99 у справі про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови чітко вказано: “Конституцією України статус державної мови надано українській мові (частина перша статті 10). Це повністю відповідає державотворчій ролі української нації, що зазначено у преамбулі Конституції України, нації, яка історично проживає на території України, становить абсолютну більшість її населення і дала офіційну назву державі”.
Ми обурені діями головуючого на сесії Першого заступника голови ВРУ Адама Мартинюка, яким 3 липня 2012 року під час так званого прийняття законопроекту “Про засади державної мовної політики” було грубо порушено порядок розгляду законопроекту у другому читанні та цинічно знехтувані норми Закону України «Про Регламент Верховної Ради України».
Тому, вболіваючи за материнську мову, висловлюючи волю, настрої та патріотичні почуття громади Тернопільщини, вимагаємо:
1. Від Голови Верховної Ради України – не підписувати прийнятий з порушенням Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» законопроект “Про засади державної мовної політики”.

2. Від Президента України як гаранта Конституції України – застосувати право вето на антиконституційний та антидержавний закон від 3 липня 2012 року “Про засади державної мовної політики”.

3. Від Верховної ради України – звільнити з посади першого заступника голови ВРУ Адама Мартинюка.

Також ми, як представники громади міста Копичинці, звертаємося до жителів міста Копичинці та Гусятинщини підтримати нашу позицію і приєднатися до мирних акцій громадського спротиву антиукраїнській політиці Верховної Ради України та Уряду.

Міська радаhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

У Копичинцях смертельне Д...

Відділ комунікації поліції Тернопільської області повідомляє, що 24 липня 2019 року близько 18:30 водій невідомого автомобіля збив велосипедиста і з ...

Як голосувала Копичинецьк...

21 липня 2019 року відбулись позачергові вибори у Верховну Раду України. До вашої уваги результати виборів у нашій громаді по багатомандатному та одн...

ФК “Копичинці”...

Учасник вищої ліги чемпіонату Тернопільської області – ФК "Копичинці" на другу частину сезону-2019 дозаявив зіркового 29-річного нападника Івана Рома...