Головна Архів новин 2006-2018 Культура Письменницький марафон "Рідною мовою"

Письменницький марафон “Рідною мовою”

-

21 лютого, на День рідної мови у Львові відбувся Всеукраїнський письменницький марафон "Рідною мовою", який об’єднав не лише провідних письменників, але й улюблених співаків та акторів.

Вокальна формація "Піккардійська терція", чоловічий октет "Орфей", сестри Горгішелі, Наталка Криничанка, Андрій Бочко, актори Львівського театру імені Леся Курбаса та, Тарас Чубай виступали під час письменницького марафону на знак солідарності з письменниками України.

Акція тривала шість годин – з 15:00 до 21:00. у Великій сесійній залі Ратуші з радіотрансляцією на площу Ринок і об’єднала письменників різних міст та різних поколінь.

Ініціювали марафон письменники Мар’яна Савка (родом з Копичинець), Маріанна Кіяновська та дослідниця літератури Уляна Гнідець. Організатори самі не сподівалися такої потужної хвилі підтримки: інформація миттєво поширилися через соціальні мережі, ініціативу підхопили інші міста – Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Ужгород, Луганськ, Донецьк, там так само влаштують читання в рамках марафону .

У львівському марафоні взяли участь: Роман Іваничук, Олег Лишега, Ніна Бічуя, Галина Чубай, Людмила Таран, Василь Герасим’юк, Маріанна Кіяновська, Мар’яна Савка, Іван Малкович, Ігор та Ірина Калинці, Галина Вдовиченко, Дмитро та Віталій Капранови, Галина Крук, Остап Сливинський, Ксеня Харченко, Віктор Неборак, Іван Лучук, Марія Кривенко, Любомир Стринаглюк , Ірина Старовойт, Оксана Кротюк, Віктор Мельник, Марія Морозенко , Олена Степаненко, Дмитро Лазуткін та багато інших.

Акцію підтримують Оксана Забужко, Юрко Іздрик, Марія Матіос, Лариса Денисенко, Павло Мовчан, Ірена Карпа, Леся Романчук, Марія Бурмака, сестри Тельнюк, котрі не змогли приїхати, але надіслали на підтримку акції листи. Поети обстоювали право писати українською і при цьому мати свого не знищеного наступом русифікації читача. Жодної комерції чи політики – лише любов до рідного слова та захист національних цінностей.

Джерело www.pisni.org.ua

Спонсор допису: Цікавитесь афоризмами та крилатими висловами? Дізнайтесь цікаві цитати на сайті live-blog.org

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Чемпіону з Копичинець пот...

В березні цього року, ми писали про спортсменів з Копичинець, що захищають честь Копичинецької громади з пауерліфтингу (силовий вид спорту, коли спор...

Копичинецькі пауерліфтери...

Пауерліфтинг - це силовий вид спорту, коли спортсмен долає вагу. До нього входять три основні вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги леж...

У Копичинцях смертельне Д...

Відділ комунікації поліції Тернопільської області повідомляє, що 24 липня 2019 року близько 18:30 водій невідомого автомобіля збив велосипедиста і з ...