До Великодня місто Копичинці, як це годиться гоноровому містечку, взялось до передсвяткового оновлення та приведення себе в порядок. Перезавантаження системи міського благоустрою відбулось, але, що вже давно не стало дивувати, із частими і навіть трохи дивакуватими збоями. Звідси вже напрошується коротенький висновок: з керуванням містом у нас не все гаразд, хоч і робляться певні кроки на шляху до розвитку. Чи, можливо, то навіть не кроки, а скромна галочка про виконану (читай – недовиконану роботу). Плюси і мінуси передвеликоднього оновлення славних Копичинців читаємо далі.
Центр міста
Об’єкти оновлення: дороги, клумби, парк
+ Плюси
і
– Мінуси
Кілька днів тому по вулиці 22 Січня міська рада провела невигадливу реконструкцію дороги. Власне, той шматок продірявленого вибоїнами асфальту і знаходиться біля «білого дому» Копенгагену. Факт, що дорогу в центрі міста додумалися полагодити, можна і навіть треба вважати однозначно плюсом. Чому невигадливу реконструкцію? А тому, що до ретельного капремонту дороги за європейськими стандартами справа не дійшла. Крім того, вибоїни вже давненько з’явились, встигли добряче попсувати нерви і витягнути грошей на ремонт у водіїв, що мало не кожного дня потрапляють у підступні незалатані діри. А вони (діри), у свою чергу, розмістились недалекого одне від одного, немов кратери на Місяці. Ось ця ситуація, коли вище керівництво переносить нагальні справи з благоустрою аж до Великодня (тбм сигналу дій!), і здійснює ремонт дороги тим матеріалом, на який грошей хватило, – є мінусом встановлення дороги. Бо ж пам’ятаємо, що рік тому обіцяли нам асфальтовані вулички, а що маємо зараз? Діри залатані щебенем, який невдало вискакує і, що цілком можливо, може вискочити з-під колеса під час руху авто і пошкодити або ж саму машину, або ж поранити пішохода. Полагоджена дорога відносно економним щебенем не випадково: збережені гроші у бюджеті міста на асфальтове покриття підступно зжерла тітонька Інфляція 🙂
Полатана щебенем дорога неподалік міської ради
Щедрий пласт щебеню насипали біля колишньої трикотажки
В`їзд лише для пожежних машин
А це що? Був поруч, тому варто зауважити, що тепер приїхати на стрижку до місцевої перукарні не вийде 🙂 . Навіть ходити під шлагбаумом тепер не зручно 🙂
Клумби. Вони радують око не лише гостей міста, але й самих жителів. Пам’ятаємо, що минулого року адміністрація Копичинців влаштували кілька квітників по вулиці Шевченка. Це безумовно плюс! А мінуси – не хотілося б називати жодних недоліків, але промахом, чи то пак обмеженою можливістю, є незначна кількість розсаджених квітів, що значно збіднює загальну картину міського квітника. (фото клумб, на жаль, немає)
Парк. Не випадково він потрапив у кінечний розгляд об’єктів, бо його нинішній занедбаний стан є найболючішим питанням у цій статті і, власне, найвагомішою порадою для дій міському керівництву. Позаяк парк потопає постійно у смітті, то слід сумлінно взятися за організацію прибирання паркової території та не допустити повторного засмічення шкідниками природи, якими, зазвичай, виступають самі ж мешканці містечка. Маю кілька пропонов з надією, що мене послухають. По-перше, варто заборонити постійний в’їзд на територію парку. По-друге, забезпечити місцевість новими лавками з примкнутими до них смітникових систем (сміттєбаки, урни, пакети тощо). І, по-третє, найголовніше – виробити організацію безперебійного вивозу сміття за межі міста. Отакі прості начебто завдання, але, як бачимо, потребують бажання і сумлінного виконання. Та вернімося до класифікації передвеликоднього парку на плюси і мінуси. Перевагою стало нещодавнє прибирання гімназистами території. Після детальної провірки виявилось, що поприбирали діти пречудово, окрім занедбаного сміттям «підвалу» сцени (тобто під нею). Зрозуміло, що туди не мав бажання ніхто лізти і вигрібати лайно, що залишили несвідомі люди, в народі названі «бидло». Начебто і поприбирали, мав би безумовно бути стовідсотковий плюс роботи, але ні, і тут є промахи. Діти, на щастя, у недоліках участі не брали. Мінусом вважаю той просто смішний факт, що, як переповідають джерела, міська рада не пішла назустріч дітям і не вивезла сміття з парку. Смішно, люди! Смішно! Якщо вже за бажанням дітей не можна послідувати, то чи прислухаються до моїх вищенаведених пропонов? Мабуть, ні…
Недовиконана робота. Сумно, сумно…
Прибраний гімназистами парк вражає – дуже чисто!
Сама природа застерігає шкідників чистоти парку: "Не смітіть, бо впаду на вас, та й заб`ю до…" 🙂
Гора
Об’єкти оновлення: прибережжя Нічлави, Люрдська капличка, сходи біля каплички
Нічлаву до Великодня не приберуть, не почистять. Бо аж надто багато там роботи, в яку потрібно вкласти не один мільйон і при цьому нічогісінько не вкрасти. Тож наразі, та й бозна доки, головна артерія міста хворіє. Також інфіковані її найближчі друзі – каштани. Після нещадної обрізки гілля, вони тепер не бажають цвісти, коли в цей час розквітло усе навкруги. Каштани не цвітуть, Нічлава забруднена. Поки річка не почищена, водії впевнено насолоджуються стихійною мийкою (халявною мийкою?). Що цікаво, мало не кожен водій нарікає на стан Нічлави, але машину мити їде. Кумедія Висновок – однозначно мінус!!!
Стихійна автомийка процвітає. Халява совість не гризе 🙂
А тепер про хороше. Раніше ми писали про те, що ведуться відновлювальні роботи сходів біля Люрдської каплички і, зокрема, території самої каплички. До Великодніх свят зусиллями парафіян Церкви Св. Миколая встановлено нову плитку на подвір’ї каплички. Також замінили старі лавки на нові. Сходи довели до пуття, додавши до них вимальовані у зелений колір поручні. Взимку слизько на сходах, тож відтепер людям безпечніше буде підніматися, а літнім людям вони й будь-яку пору стануть лише допомогою. Це єдиний об’єкт оновлення, котрий не має мінусів.
Омолодження Люрдської каплички, яка збудована у 1905 році
Вхідна хвіртка до каплички відчинена для вірян у будь-яку пору дня