Блог

Неймовірна історія зустрічі із Славоміром Добжанським

0

Сучасна історія дружби з піаністом Славоміром Добжанським почалася у січні 2019 року. Тоді, ми з Андрієм Патолою вирішили звернутися у службу підтримки Фейсбук, щоб додати позначку села Гадинківці. Андрій написав у групі села: “Все велике починається з малого”.

Пост Андрія Патоли у групі Громадська організація “Відродимо Гадинківці” із закликом підтримати нашу петицію

Бюрократичному Фейсбуку вирішення цієї проблеми зайняло кілька місяців і у травні ми побачили, що Гадинківці нарешті нанесли на карту. Пізніше, я вирішив глянути, наскільки місцеві жителі користуються позначкою. Мою увагу привернув допис з фотографіями від іноземців, котрі позначили себе у Гадинківцях. Запитав у гадинківчан, чи цікаво їм, щоб я зв’язався з іноземними гостями. Багатьом стало цікаво і я вислав перше повідомлення Славоміру. У його профілі було вказано, що він професор з фортепіано у Канзаському університеті, тому я був впевнений, що пишу непересічній людині.

На момент нашого листування, Славомір вже поїхав з Гадинківців, це був кількагодинний візит присвячений зустрічі з родичами. Ми домовилися, що запишемо скайп інтерв’ю, внаслідок якого жителі Копичинецької громади дізнаються більше про талановитого земляка. Батько Славоміра народився у Гадинківцях, а на сільському цвинтарі похований його дід. Бабуся та прабабуся були українками, прадід – поляком. Деталі у відео:

У ході подальшого листування, я запросив Славоміра приїжджати ще і надовше. Написав, що ми з друзями можемо йому детальніше показати рідну громаду і навіть, якщо є бажання, організувати концерт для земляків. Через певний час, Славомір повідомив, що у нього з’явилась можливість приїхати у жовтні і дати концерт, але лише у робочий день (вівторок або середу). Ми багато думали, яким чином організувати концерт, щоб він приніс користь громаді. Перебирали багато варіантів, радилися з різними людьми і виявили потребу в новому фортепіано для будинку культури. Домовилися, що це буде благодійний концерт, зібрані кошти з якого використаємо на покупку технічного оновлення для музикантів громади. Дуже переживали, що в будній день люди не прийдуть на концерт класичної музики.

Отож, з вересня ми почали активну промо кампанію. Попередньо, через громадську організацію Поруч, уклали договір про оренду залу в будинку культури в Копичинцях, аби мінімізувати будь-які ризики. Юридичними тонкощами займався Віталій Барабаш. Надрукували афіші та квитки. Дизайном займався Сашко Брилін, а реалізацією Андрій Патола та представниці будинку культури (Руслана Савка та Галина Штокал). Багато організаційної допомоги отримали від Арсена Келічавого та Тараса Елиїва.

Ось афіша:

Афіша концерту Славоміра Добжанського в Копичинцях. Дизайн: Сашко Брилін.

Цим заходом нам було важливо дати надію часто зневіреним людям, що разом ми можемо досягати поставлених цілей. Будь-яких. Не обов’язково чекати якоїсь надзвичайної допомоги, важливо бути згуртованими та ініціативними. З іншої сторони, нам потрібно було впевнитись, що ми зробили усе, щоб в короткий час максимально популяризувати Славоміра. Тому довелося “намовити” гостя зняти відео-запрошення, яке успішно розійшлося в інтернеті, охопивши 15.5 тисяч людей. Переглянути його можна ось тут:

В результаті, квитки почали продаватися активніше. Перший поштовх дали Любомир Білиця та Іван Богоніс, закупивши квитки для своїх друзів, родичів та працівників. А далі почалася ланцюгова реакція.

8 жовтня Славомір прибув зі своїм другом Діпаком. Розклад гостей був по-справжньому робочий: кожна година розписана. За два дні, Славомір встиг зустрітися з раніше відомими йому родичами, новими родичами, що знайшли його через бурну інформаційну кампанію онлайн, а ще одна родичка познайомилася та розповіла про свою сім’ю трохи згодом.

Паралельно, ми провели дві зустрічі у музичних школах Яблунова та Копичинець відповідно:

Також, Славомір старався приділити трохи часу для репетицій та звикнути до наших місцевих умов. А організатори не гаяли часу та продовжували продаж квитків:

Отже, 9 жовтня – день кульмінації. Концертна програма Славоміра Добжанського складалася з виконання творів відомих світових композиторів, що тією чи іншою мірою пов’язані з Україною. А родзинкою стало звучання музики Ігоря Соневицького, який, як і батько Славоміра, народився у Гадинківцях.

Гра Славоміра була неперевершеною. Жителі Копичинецької ОТГ висловили йому безліч теплих слів та подарували багато квітів. А сам Славомір сказав, що радий присутності великої кількості людей і що це ознака того, що він вдома.

Фотограф: Андрій Опир.

На зібрані кошти, вдалося придбати омріяне електропіаніно для музикантів громади, що зберігатиметься та використовуватиметься у будинку культури Копичинецької ОТГ.

На цьому, неймовірна історія зустрічі із Славоміром Добжанським завершується. Або ж ставиться на паузу, оскільки Славомір обіцяв обов’язково повернутися.

Також, хочеться, щоб такі історії траплялися частіше. Кожного року, все більше іноземців приїжджають у різні куточки України з ціллю віднайти своє коріння та дізнатися, чим живе народ предків сьогодні. А ми, місцеві жителі, можемо не тільки демонструвати свою відому гостинність, але й ділитися ідеями про розвиток та залучати усіх однодумців до подальшої розбудови своїх громад. По краплинах, кожен на своєму рівні, але мусимо рухатися вперед.

В Копичинцях відбудеться перегляд фільму “Гіркі жнива”

0

23 листопада о 17:30 у приміщенні Бібліотеки для дорослих відбудеться перегляд фільму “Гіркі жнива”. Цей фільм розкриває історію Голодомору 32-33 років, любов і непереробну мужність українського народу. Щиро запрошуємо на перегляд.

Копичинецький Веломарафон 2019

0

25 серпня у Копичинецькій ОТГ відбувся масовий велосипедний заїзд, протяжністю 42 кілометри. Маршрут веломарафону пролягав через Копичинці, Яблунів, Тудорів, Майдан, Оришківці, Гадинківці, Теклівку, Котівку і через Кутець повертався назад до Копичинець. Дякуємо усім, за допомогу в організації та участь. Разом приїхало 60 учасників, що не так мало для такої відстані.

Максим Гладій з другом Русланом в рамках True Sight Project створили відео про подію:

Також, вашій увазі фотографії, зроблені Іванною Сливкою та Тарасом Хлібовичем:

Також, дякуємо Олегу та Жанні Барабашам за організаціїю пікніка у селі Майдан 🙂

Попереду ще багато не менш цікавих подій!

В Копичинцях відбувся футбольний турнір “Кубок Громади”

0

24-го серпня у суботу відбувся футбольний турнір “Кубок Громади”. Участь взяли шість команд. Переможці – команда “Надія 1999”, друге місце “Кутець”, третє “Копичинецькі Ковбаси”, четверте – “Легіон”, п’яте “Група Здоров’я”, шосте “Чоткі Пацани”.

Найкращий воротар турніру – Черниш Володимир (Надія 1999).
Найкращий захисник турніру – Барабаш Олег( Чоткі пацани ).
Найкращий півзахисник турніру – Недільський Володимир ( Група здоров’я ).
Найкращий нападник турніру – Патола Андрій ( Легіон).
Найкращий бомбардир турніру – Мороз Назар (Копичинецькі ковбаси) – 5 забитих м’ячів.
Найкращий гравець турніру – Шастків Роман (Кутець).

Відео події від Максима Гладія

Захід відбувся за ініціативи Ігоря Сливки та Богдана Келічавого за суттєвою допомогою Любомира Білиці, Івана Круця, Андрія Патоли Віталія Барабаша та Кузика Олексія Арсеновича (головний арбітр турніру).

Фото: Іванна Сливка.
Дрон: Максим Гладій.

В турнірі взяли участь гравці з усієї громади. Деякі гравці з Оришковець та Яблунова представляли Копичинецькі команди (“Кутець” та “Група Здоров’я”), а ось, наприклад, Вигода привезли цілу команду зі свого села (“Чоткі Пацани”), за що їм великий респект! Усіх решта шукайте на фото на позначайте.

Чекаємо усіх наступного року на День Незалежності! Дякуємо усім за активну участь!

Копичинецька ОТГ через 100 тисяч років

1

Іноді, нам пишуть люди з доволі неординарними ідеями.

Наприклад, Андрій Діалектікус у фейсбуці зробив цікаве спостереження і поділився ним з нами.

Отже, найвища точка громади сягає 400 метрів і розташована вона між Яблуновом та Тудоровом. Найнижча – 280 метрів, що знаходиться в Гадинківцях. Пропонуємо глянути на карті, як вони розташовані:

Найвище та найнижче місця Копичинецької ОТГ

Різниця між ними 120м, що відповідає висоті будинку Міністерства Інфраструктури України в Києві разом із шпилем:

Будинок Міністерства інфраструктури України. Висота зі шпилем – 120 м.

Якщо рівень світового океану і надалі щороку підніматиметься приблизно на 3 мм, то можна зробити умовне припущення, що через 100 тисяч років він підніметься на 300 метрів. Ось так виглядатиме наша громада:

Копичинецька ОТГ за умови, що рівень океану підвищиться на 300 метрів.

Копичинецька громада буде на березі великого острова (Львів-Тернопіль-Хмельницький), відділеного невеликою протокою Дністер від материка:

Європа за умови, що рівень океану підвищиться на 300 метрів.

Тепер знаємо, що будинки найкраще будувати в Яблунові, Сухоставі та Рудках 🙂

Усім гарного дня!

Тренінг з «Соціального підприємництва» від Поруч

0

10-11 серпня 2019 року в м. Копичинці відбувся тренінг «Соціальне підприємництво» в рамках міжнародного проекту «Будь готовим до життя – Молодіжна підприємницька освіта для особистого розвитку», організованого у співпраці ВГО Поруч та ГО ASU Азербайджан.

Захід об’єднав 20 учасників з Копичинець, Гадинківців, Оришківець, Тернополя, Києва та Ґданська/Мерефи. Тренерами-практиками виступили Максим Потапчук (Соціальне підприємство «Trava.ua», м. Краматорськ, Донецька область) та Іван Ковалишин (Соціальні підприємства «ДоРечі» та «Папа Карло», м. Чернівці). Фасилітатором був Арсен Келічавий (ВГО «Поруч).

Учасники тренінгу ознайомились з сутністю поняття «Соціальне підприємництво» та основних критерії для його визначення. Розглянули кращі світові та українські приклади соціального підприємництва та поспілкувались з  практиками щодо переваг, недоліків та інших особливостей ведення такої діяльності. В Україні зараз відбувається активний розвиток соціального підприємництва, то ж учасники отримали інформацію щодо можливостей та різних програм підтримки такого виду бізнесу.

Також, під час тренінгу, учасники могли розвинути та напрацювати ідеї у сфері соціального підприємництва і взяти участь у конкурсі бізнес-планів. Організаційним комітетом було обрано 4-х переможців, їх проекти були профінансовані на 250 євро кожен.

Gepostet von Андрей Ткаченко am Samstag, 10. August 2019

Gepostet von Андрей Ткаченко am Sonntag, 11. August 2019

Gepostet von Андрей Ткаченко am Sonntag, 11. August 2019

Пропонуємо до розгляду кілька відгуків про захід:

Максим Потапчук «Завжди приємно інвестувати свій досвід у навчання небайдужих учасниць та учасників тренінгу, які наполегливо працюють задля розвитку громади. Після плідного спілкування з громадою маю нові напрямки вдосконалення власного соціального підприємства»

Ігор Котелянець «Чудовий тренінг, де ми навчилися організовувати бізнес, який допомагає розвитку громад. Отримали реальні можливості для започаткування власних соціальних стартапів. Повертаюся до Києва з новими знаннями, друзями та натхненням!»

Леся Елиїв «Тренінг по соціальному підприємництві, класна можливість познайомитися із новим підходом до бізнесу. Такі заходи дуже мотивують, дають “чарівний пендель” і роблять твою компанію кращою. Дякую»

Андрій Ткаченко «Я спеціально прилетів з Ґданську заради цього тренінгу і він повністю виправдав мої сподівання»

Щиро дякуємо усім хто долучився до організації та участі у тренінгу. Нас чекають великі справи.

Копичинці на столітніх листівках

0

На сайті колекціонерів https://www.delcampe.net з’явились старі фотографії-листівки міста Копичинці, які датовані орієнтовно початку 20 століття.

ФК “Копичинці” дозаявив зіркового нападника

0

Учасник вищої ліги чемпіонату Тернопільської області – ФК “Копичинці” на другу частину сезону-2019 дозаявив зіркового 29-річного нападника Івана Романчука. Про це повідомляє сайт Footboom.

Показ фільму “Людина з Табуретом” у Копичинцях

0

21 липня в Копичинцях відбувся показ фільму “Людина з Табуретом” про видатного українського режисера та мандрівника Леоніда Кантера. Читацький зал бібліотеки для дорослих ледь помістив усіх бажаючих, хоча очікувалось, що багатьом не вдасться потрапити на перегляд.

Леонід Кантер колись двічі бував у нашій громаді, презентуючи свої попередні фільми про мандри з табуретом.

Пропоную переглянути, як душевно відбулась одна із попередніх наших зустрічей з сім`єю Кантерів у 2012 році, натиснувши сюди.

Стрічку презентували режисер Ярослав Попов та Ірина Рязанцева на запрошення Віктора Іванкова, котрий організував даний захід. Хочеться наголосити на тому, що фільм ще свіжий, і перегляд у такому форматі запланований у Києві на 10 серпня.

Тому, якщо цікаво слідкуйте за анонсами наступних показів у інших локаціях України та світу. Трейлер:

Фінальний допис від Віктора Іванкова про перегляд:

Режисер фільму Ярослав Попов знімав короткі інтервю у декого з відвідувачів про враження від фільму:

У Копичинцях смертельне ДТП з велосипедистом. Поліція просить про допомогу

0

Відділ комунікації поліції Тернопільської області повідомляє, що 24 липня 2019 року близько 18:30 водій невідомого автомобіля збив велосипедиста і з місця пригоди втік. Про тіло чоловіка на узбіччі дороги Копичинець на лінію “102” повідомив місцевий житель. На місце автопригоди виїжджала слідчо-оперативна група. Як з’ясувалося, потерпілий їхав на велосипеді, коли його збив автомобіль. Загиблий – мешканець Гусятинського району, 1980 року народження. Чоловік від отриманих травм загинув на місці події, а водій автомобіля навіть не зупинився. 

Працівники поліції звертаються до мешканців Копичинців, які бачили саму аварію, або водіїв автомобілів, які в період з 18:15 до 18:30 проїжджали вулицею Івана Франка і мають в автівках відеореєстратори, допомогти встановити особу втікача. Інформацію можна повідомити на лінію “102” або за номером (068)32-77-977. Дана подія внесена в ЄРДР відповідно до статті 286 частина 2 ККУ.