Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 40 гостей на сайті

Реклама

Мар'яна Савка: "Закон "Про національний культурний продукт" вбивчий для видавничої галузі"

Головний редактор "Видавництва Старого Лева" Мар'яна Савка закликає народних депутатів припинити просування у друге читання закону "Про національний культурний продукт". Документ пройшов перше читання у парламенті у червні цього року.
"Закон дуже суперечливий і абсолютно вбивчий для видавничої галузі, тому що пропонує сертифікацію книг для визначення, що це національний продукт. Причому там для цього дивні вимоги: щоб автор, художник, редактор були громадянами України. Я дивуюся, що тільки видавці почали бити на сполох", - зазначила письменниця.

Видавці готуються обговорити законопроект з депутатами під час круглого слоту у вересні.
"Наслідки дії цього закону можуть бути катастрофічні. - припускає Мар'яна Савка. - Це черговий регуляторний механізм. Зараз в Україні діють пільги по ПДВ на видання українських книжок. Але цей закон вносить юридичну колізію, тому що за ним пільги матиме той національний продукт, який отримає сертифікат вищої категорії. А ще ж є середня категорія й базова. То це чиновники будуть визначати, якого рівня моя книжка — вищого, середнього чи базового? Це нонсенс. Якщо я запрошу до співпраці литовського чи мексиканського художника, то це не вважатиметься українським національним продуктом?"
Письменниця переконана, що захистити український ринок він напливу зокрема російської літератури можна лише підвищенням в'їздного мита і квотами.

 

Валерія РАДЗІЄВСЬКА

gazeta.ua

Спонсор допису: Шукаєте як гарно оформити власну поліграфію? Тоді для вас існує Бесплатное скачивание PSD иконок, сайтов, кнопок, які вам в цьому поможуть


Коментарі:

Коментарі  

 
#5 Дьома 07.09.2011, 16:15
Цитую Перший дзвоник:
А події 1вересня будуть.....

навряд. особисто я не був на дзвонику, хіба хтось поділиться матеріалами
Цитата
 
 
#4 козак Мамай 07.09.2011, 14:54
А що саме було 1 вересня
Цитата
 
 
#3 Перший дзвоник 07.09.2011, 14:52
А події 1вересня будуть.....
Цитата
 
 
+1 #2 bigfan 03.09.2011, 09:37
Приймають закони під себе
Цитата
 
 
+1 #1 дятько Рок 02.09.2011, 22:35
вот маєте скоро в Україні появиться цензура та шо за СССР
Цитата
 

Додати коментар