Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 44 гостей на сайті

Реклама

Повідомлення
  • Simple Image Gallery Notice: It looks like PHP's 'GD Image Library' is not installed/enabled on your system. Please ask your hosting company to enable/install it.

Мощі св.Івана Хрестителя у церкві на Горі

 У Храмі св.Миколая цієї неділі відбулася неординарна подія - тут вперше виставлялися мощі святого Івана Хрестителя, очевидця кінця Старого і початку Нового Завітів. Останній пророк, наставник постників та пустельників, вчитель чистоти душевної та духовної зібрав у храмі усіх, щоб нагадати, що церква міцна тоді, коли в ній постійно лунають молитви і славиться ім'я Творця Вселенної. Як відомо, мощі Івана Хрестителя у 1673 році були подаровані Бережанському воєводі Сенявському і знаходилися в каплиці Бережанського замка. Звідти у XVIII столітті їх передали церкві Святої Трійці. Після Другої світової війни мощі зникли, тривалий час вважався, що безвісти. Однак у 2000 році їх знайшли, і в січні 2001 року знову виставили для вшановування.
Як відомо, лише у чотирьох країнах світу зберігаються мощі Івана Предтечі - у Сирії, Чорногорії, Греції й Україні.

{gallery}2013/moshchi{/gallery}

Про пророка Ісус Христос казав: «Серед народжених жонами не поставав більший від Івана Хрестителя». І Свята реліквія – частина кістки руки, якою Іван Хреститель хрестив Ісуса Христа в річці Йордані, є у нас, в Україні. З 1673 року срібна скринька з кісткою правої руки Івана Хрестителя зберігалися в каплиці Бережанського замку. Згідно з легендою, туди мощі потрапили з Антіохії (сьогодні місто Антакіе в Туреччині).

Мощі до поклоніння в місто Копичинці на запрошення настоятеля о. Ігора Середи привіз ректор ВИЩОЇ Духовної семінарії отець Іван Римар разом з братами семінаристами він звернувся з словом проповіді.

Фото: Олекса Іванків


Коментарі:

Додати коментар