Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 38 гостей на сайті

Реклама

Молоді копичани відбули прощу у Зарваниці

Традиційно для нашого міста відбувається піша проща до чудотворного місця - Зарваниці. Щоріч даний захід збирає чимало охочих. Так навіть цього року, незважаючи на доволі несприятливу погоду з Копичинців вийшло приблизно 100 людей. 

Як і було оголошено збір на 4.00. Молитва, і приблизно о 4.30 виходимо від храму св.Миколая (на Горі). Цього року у прощі взяв участь і парох церкви о.Ігор Середа, а також і міський голова Пеляк В. 
Незважаючи на дощі, котрі кілька днів перед прощею буквально "заливали" наші краї, саме в день прощі на прочан по дорозі фактично не впала і крапля.
 
Знову ж таки через погоду, було дещо змінено маршрут прощі. Раніше він приблизно виглядав так:
Копичинці-Яблунів-Папірня-Буданів-Ласківці-Добре Поле-Зарваниця. Проте, оскільки між Яблуновом та Папірнею ліс із страшним болотом, було вирішено підїхати від Яблунова до Теребовлі і вже звідти продовжувати прощу, по кілометрах виходило фактично те саме, але вже не прийшлось йти по болоті.
 
Протягом всієї прощі паломники співали релігійних пісень, молились. Приблизно на середині шляху копичинецька колона наздоганяє величезну тернопільську колону (десь біля 1000 прочан). Крім того на початку колони тернополяни несли мощі св.о.Піо, де в Зарваниці кожен охочий міг приклонити перед ними голову.
Колона з Тернополя
 
Ще кілька годин ходьби і нарешті довгоочікувана Зарваниця. Просто шалені почуття переповнюють, коли відчуваєш, що все таки дійшов.
 
Програма прощі була доволі насиченою. XVII Всеукраїнська проща молоді була присвячена рокові монашого покликання. Протягом суботи прочани мали змогу доховно очиститись - приступити до св.Причастя і Сповіді. Відбути чисельні відправи, котрі відбувались по всіх місцях чудотворної Зарваниці. Кульмінацією першого дня прощі традиційно став похід зі свічками до чудотворного місця, де й відбувся молебен до Матері Божої та посвячення води. Тому кому не спалось і в кого залишились сили після майже 12 годинної ходьби до 3.00 на Співочому полі була мистецька програма "Учителю благий, що мені робити, щоб успадкувати життя вічне?"
 
 
У неділю о 9.00 - Урочиста Свята Літургія за участі владики Василія Семенюка. В якості гостей на урочистій літургії також брали участь і представники обласної ради, новопризначений голова Тернопільської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, голова облради Олексій Кайда, а також інші представники влади.
 
Опісля служби - довгоочікувана дорога додому.

Коментарі:

Коментарі  

 
#4 Tar.ko 01.07.2010, 22:15
Цитую Дьома:
ми ще підемо напевно 16. старим-добрим

о так... і якщо дуже сонце шкваритиме, можна буде знов вночі йти))))

Цитую pashko:
Давненько я не ходив в Зарваницю... покличете, коли будете йти?

звичайно...всьо му є перший раз...я йтиму втретє...

PS...Дьома, ти вже скільки разів ходив???
Цитата
 
 
#3 pashko 01.07.2010, 20:25
Давненько я не ходив в Зарваницю... покличете, коли будете йти?
Цитата
 
 
+3 #2 Дьома 30.06.2010, 23:12
ми ще підемо напевно 16. старим-добрим
Цитата
 
 
+1 #1 Тополя 30.06.2010, 18:09
Скоротили собі дорогу, халявщики? Жартую)))
Ми із братом теж ходили того дня до Зарваниці, але ішли по старому-доброму маршруті - через ліс. Ніякого болота там немає! Хто вам таке сказав? Однак Добре Поле затоплено вщент. В Зарваниці я з берців воду виливав. Вийшли ми з Копит о 9.00, а на місце прибули о 19.00. Дорога зайняла рівно 10 годин з двома "перекурами" по 15 хвилин за Будановом та перед Добрим Полем. А в загальному, маршрут вдалий. Правда дощ трішки дратував
Цитата
 

Додати коментар