Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 48 гостей на сайті

Реклама

У Копичинцях можуть закрити бібліотеки

Як стало відомо з офіційних джерел, в місті Копичинці можуть закрити міську бібліотеку для дітей та бібліотеку для дорослих. Минулої пятниці відбулась сесія Гусятинської районної ради, де приймався районний бюджет, і на галузь культура міській раді виділено в 2010 р. всього-на-всього 134 тис. грн. І це за умов, що уряд України говорить, що питання культури на контролі.

 

Сладається враження, що в Києві навіть гадки не мають, що в Гусятинському районі, де голова РДА Турецький С.П. (може вже і не член партії “Наша Україна”, але депутат обласної ради по списках цієї ж партії) та начальник райфінуправління М.П.Кузь (також можливо вже колишній “нашоукраїнець”) розрахували так бюджет по культурі в районі, що в маленькому містечку Копичинці є загроза закриття бібліотек або хтось створює умови місцевій владі, щоб працівників бібліотек було переведено на 0,25 ставки. І це на 19 році Незалежності!

 


Провівши аналіз виділення коштів в минулі роки стає зрозумілим, що тут щось не так. Аналізуймо:
- 2008 рік на галузь культура (бібліотеки) м.Копичинці виділено по формулі з Києва біля 148 тис.грн.
- 2009 рік на галузь культура (бібліотеки) м.Копичинці виділено по формулі з Києва біля 169,9 тис.грн.,
решту біля 30 тис.грн міська рада направила власних коштів.
- 2010 рік на галузь культура (бібліотеки) виділено по формулі з Києва біля 134 тис.грн., потреба в
2010 році – біля 180 тис.грн.
І це притому, що в кінці минулого року уряд України підняв заробітну плату працівникам бібліотек на 50% та забов’язав виплачувати матеріальну допомогу на оздоровлення, і в 2010 році, як говорять київські урядовці, культура вже фінансується краще. То де логіка? Чи можливо голова місцевої ради В.Пеляк не з тіє партії? Хоча дійсно він є членом опозиційної партії ВО”Батьківщина”.
Так, мабуть, ще довго прийдеться представникам місцевої влади разом із бібліотекарами обивати районні чиновницькі кабінети. Мабуть, в даній ситуації потрібно вже і голові Тернопільської ОДА Я.Сухому
вплинути на ситуацію і накивати пальчиком на районне керівництво та підтримати місцеву владу і загнаних в кут працівників бібліотек м. Копичинці.


Можливо вже і колишні “нашоукраїнці” свідомо підривають авторитет нового губернатора області, або плавлять в черговий раз один одного, а це на Гусятинщині вже стало традицією?

По даній проблемі буде проводитись постійний моніторинг. Стало відомо, що катострофічна ситуація в м. Копичинці також з фінансуванням благоустрою в місті, оскільки в 2010 році район не виділив ні копійки дотації м. Копичинці з районного бюджету – маючи вільних лишків до 1400 тис.грн. (хоча вже деякі райони провели чергові сесії та закрили проблемні питання). Також існує проблема з фінансуванням самої Копичинецької міської ради, хоча міська рада і непогано завершила 2009 р. і має невеликі кошти (біля 160 тис.грн), мінусуючи їх, всеодно виникає нереальний дефіцит міського бюджету – 390 тис.грн.

В Гусятинському районі вже стало традицією “вимивати кошти місцевих бюджетів” на державні потреби, щоб голови місцевих рад ходили з “простягнутою рукою”, хоча за Бюджетним Кодексом України – ці проблеми має вирішувати державний бюджет. Сьогодні також мало відбутись засідання урядового комітету під керівництвом віце-прем’єр-міністра В.Тихонова, щодо розроблення концепції підтримки малих міст України.

Спонсор допису: Любите порядок, затишок, комфорт у вашому домі? Мягкая мебель це те що вам необхідно. 


Коментарі:

Коментарі  

 
#11 Дьома 22.05.2010, 20:04
З таким бюджетом, який пропхали разом з Харківським пактом лишається надіятись хіба на те що Азаров друкане гроші і ними залатає дірки. а це в свою чергу позначиться на цінах, але поживем побачимо...
Цитата
 
 
+3 #10 Polaris 20.05.2010, 23:17
Цитую Сіра Потвора:
Цитую Polaris:
Так, хто там продав свій голос за Яника?


я! :lol:

це полюбому Янек. йому болять саме копичинецькі бібліотеки... :lol:

Це тенденція .
Цитата
 
 
#9 pashko 20.05.2010, 23:16
Цитую Петро999:
Щоб такого не сталося ти Пашко краще замість того щоб поливати когось брудом та страшити змінами займався би відстоюваням прав бібліотек та пенсіонерів!!!!!!!!!! Або відвідував бібліотеки та закликав інших.


Я бібліотеку відвідую. А ви перед тим, як таке писати, могли запитати особисто у мене, або ж перевірити формуляри в бібліотеці.
Щодо бруду, то нікого я не обливав і не обливаю. Це ви так собі думаєте. Я всього лиш не боюся говорити те, що бояться інші. Причому говорю це відверто, не прикриваючись. Бо знаю, що чесно і справедливо.
Цитата
 
 
#8 Тризуб 20.05.2010, 22:20
Цитую Петро999:
Щоб такого не сталося ти Пашко краще замість того щоб поливати когось брудом та страшити змінами займався би відстоюваням прав бібліотек та пенсіонерів!!!!!!!!!! Або відвідував бібліотеки та закликав інших.


І кого в цій статті поливає брудом Пашко??? Яника??? біднятко....
Цитата
 
 
-4 #7 Петро999 20.05.2010, 20:24
Щоб такого не сталося ти Пашко краще замість того щоб поливати когось брудом та страшити змінами займався би відстоюваням прав бібліотек та пенсіонерів!!!! !!!!!! Або відвідував бібліотеки та закликав інших.
Цитата
 
 
-2 #6 Сіра Потвора 20.05.2010, 14:38
Цитую Polaris:
Так, хто там продав свій голос за Яника?


я! :lol:

це полюбому Янек. йому болять саме копичинецькі бібліотеки... :lol:
Цитата
 
 
+3 #5 bigfan 20.05.2010, 13:04
Що день то веселіше. А ще кажуть у Франику, біля пам’ятника яйцю, встановлять пам'ятник вінку
Цитата
 
 
#4 Дьома 20.05.2010, 10:06
та тут більше проблема в різних "перекінчиках" на місцевому рівні. вони були завжди

а я якраз хотів читацький поновити літом :(
Цитата
 
 
#3 pashko 20.05.2010, 09:55
Цитую Polaris:
Так, хто там продав свій голос за Яника?


Ой, я вже й не пам*ятаю. Хтось-колись писав на сайті. Може то була Сіра Потвора?

Скоро залишимось без бібліотек, а ще трохи, та й Яник закриє Інтернет і магазини, де продають вінки.
Цитата
 
 
+1 #2 Polaris 20.05.2010, 09:53
Так, хто там продав свій голос за Яника?
Цитата
 

Додати коментар