Копичинці - інформаційно-розважальний портал міста

Хто на сайті?

На даний момент 10 гостей на сайті

Реклама

Записки українського самашедшого

Минає рік за роком,
А вже сьогодні середа.
О.Скрипка

Від неділі до неділі неквапливо тягнуться сірі буденні справи. Сум навіває політична ситуація у країні. Новини не слухаю вже три місяці. Не хочу псувати домашню атмосферу. Новини доганяють мене на роботі через інтернет, та розмови співробітників. З нового року чергове подорожчання усього.

Хочеться відключитися, щось почитати, своє, рідне і приємне. Не зустрічаю я хорошої сучасної української літератури. Таке враження, ніби вона вимерла. Вчора клацав рекламу під час фільму, і натрапив на передачу про «видатного українського» акордеоніста Яна Табачника. Думаю, спинюся на хвилинку, може почую що він грає. Ніякою «видатної» музики я так і не почув, але послухав як його хвалять Кучма, Кравчук, Янукович. І от наступний сюжет. Сидить поторочений Іван Драч. Потертий костюм, котрий забув коли бачив хімчистку, в грубому в’язаному светрі, краватці, що затягує замусолений ковнір сорочки. Щиро розмахуючи руками, прославляє Табачника українською мовою. І не просто українською, а з моїм рідним галицьким акцентом. Най го шляк трафе. Що ж я хочу від письменників України, якщо у них такий голова.
***
Клац-клац, сторінка за сторінкою у світовій павутині. Копичинці, Київ, Гугль, Нью-Йорк… zaxid.net, що цікавого у нашому краї? Пробігаюсь по новинах… заголовок «Живи, читай, страждай» - спрацьовує підсвідомість, живу, страждаю і хочу щось почитати. Статейка про книжку Ліни Костенко «Записки українського самашедшого». Купа тексту, котрий пробігаю по діагоналі, чимось схожим на хрестоматію середньої школи. Книжка про 35-ти річного програміста котрий переживає події 2000-2004 років. Повертаємось у Гугль, відкриваю, читаю…
***
Три дні я був захоплений буквами на моніторі. Такого запалу від українського автора я не відчував з часів читання «Тореадорів з Васюківки» у глибокому дитинстві.
Написано чудовою, ЖИВОЮ та СУЧАСНОЮ мовою, про події котрі сколихнули мою душу, і душі мільйонів співвітчизників. Про те як йшлося до цього. У пам’яті повставали мої студентські роки часів розвиненого кучмізму. Я впізнав у рядках себе теперішнього, і свою дитину, котра зростає у російськомовному середовищі української столиці. Іноді здавалося, що автор вкрав мої думки і виклав їх у цій книжці. Під час читання згадувалися й друзі, що виїхали до США, їх прототип також присутній у творі. Я й не гадав, що стиль написання щоденника 2000-2004 року може бути такий цікавий.
Не буду розказувати більш про зміст, прочитайте самі. Не пошкодуєте. Захоплення вам гарантую, але хорошого настрою – ні. Книжка має сумний підтекст, та спробуйте його перевернути, зробивши висновки діяти так, щоб ваше життя стало краще. Не завжди потрібно поступати як головний герой. Можливо, таким чином ми доб’ємось змін у власному житті, і таки збудуємо Україну.

 

P.S.
Лінк для читання http://lib.rus.ec/b/254809/read .

Ліна Костенко «Записки Записки українського самашедшого»
Серія: «Доросла серія»
Автор: Ліна Костенко
Ілюстрації: Владислав Єрко (заставки)
Вікова група: для дорослих
Тип видання: тверда ґлянцева і матова палітурка
Формат: 130х200 мм
Кількість сторінок: 416
Рекомендована ціна: 60 грн.
У продажу: з 17 грудня 2010 року
ISBN 978-966-7047-88-7

Побачите у книгарні – купіть. Не пошкодуйте пару гривень на підтримку українського автора. Ця книжка заслуговує на місце у кожній хаті.

Спонсор допису: Цікавитесь ремонтом, будівництвом. Тоді вам варто знати, що Строительство начинается здесь. Отримайте корисні знання


Коментарі:

Коментарі  

 
#6 Zori__ 11.02.2011, 10:02
Гарна стаття, Shtyk. Мені також подобається творчість Ліни Костенко. Я читала багато добрих відгуків про цю книгу, в якій авторка закликає "утриматися над краєм прірви". Адже, на Україні такі свідомі молоді люди. І Ліна Костенко вірить, що та молодь здатна до самостійного мислення і самостійних кроків. За її словами " принижина людина ніколи не стене людиною". У цьому і полягає шлях до змін. Все залежить від нашого особистоно вибору. Він є у кожного з нас.
Цитата
 
 
+1 #5 Sithif 02.02.2011, 02:23
"Записки.." прочитала, але коли знайомі в мене питають про враження від роману, то я не можу однозначно його оцінити. Хоча, мабуть, таки сподобалось. Нехай роман дещо скучнуватий через публіцистичні "вставки", однак вони досить вдало підкреслюють безглуздість і жалюгідність нашого існування, події розвиваються досить повільно, мова роману, як на мене, занадто рафінована, навіть пафосна. Однак, цінність "Записок" в можливості поглянути на себе зі сторони - на свою бездіяльність, "пофігізм", безхребетність, неосвідченість, обмеженість. Я себе в цьому романі побачила. Тому, читаймо і робімо висновки

Цього понеділка в Києві відбувся творчий вечір Ліни Костенко, на який мені пощастило отримати запрошення. До роману можна ставить по- різному, однак Ліна Костенко надзвичайна. Я отримала шалене задоволення від неї, від присутніх у залі, від атмосфери й аури, що панувала, від сліз і сміху. Подібні відчуття були лише під час Помаранчевої революції. Я знову полюбила українця в собі і рада усвідомити, що так багатьом болить за Україну (це без лишнього пафосу).
Слухати Ліну Костенко, бачити її - це ніби торкатись до вічності. Вона геніальна, сильна, дуже принципова, безкомпромісна. Я в захваті від цієї жінки. Обіцяла серію нових збірок поезій та продовження "Записок.." (жіночий роман). Та найбільше я сподіваюсь, що Ліна Костенко стане більш публічною, бо коли говорить Ліна Костенко - замовкає вся нечисть.
Цитата
 
 
#4 Boduk 01.02.2011, 17:25
Купив! Маю. Почав читати. Так нічого.
Цитата
 
 
-5 #3 Сіра Потвора 23.01.2011, 21:26
брєд.
дитино, почитайте Карпу, Жадана,. це по суті про літературу.
щодо І. Драча - старий пердун. вибачте ця людина своє уже ( в палані творчості ) віджила.
а при чом тут Табачник???
я шось глибоко сумніваюсь шо ви шось " видатне " ( в плані акордеону ) взагалі чули.
Цитата
 
 
+1 #2 terry_usa 22.01.2011, 02:36
Дякую за лінк на книжку - скопіював і створив з нього документ. Читаю. Перші враження - таке кожного дня читаю в ЖЖ. Така собі публіцистика. Сподівався на краще. Але дочитати треба.
Цитата
 
 
+2 #1 bigfan 21.01.2011, 22:48
Дякую за пораду, це вже доречі не перша рекомендація даного твору, мабуть і справді варта книжка, куплю її обов'язково
Цитата
 

Додати коментар