30 C
Kopychyntsi
сьогодні 21.05.2022
Архів новин 2006-2018СуспільствоЮрій Чижмарь ознайомився з роботою нового сателітного гемодіалізного центру у Копичинцях

Юрій Чижмарь ознайомився з роботою нового сателітного гемодіалізного центру у Копичинцях

-

Голова ОДА, разом із начальником ГУОЗ ТОДА Богданом Ониськівим та головним лікарем обласної клінічної лікарні Мирославом Гірняком оглянули обласне відділення гемодіалізу, яке діє у Копичинцях Гусятинського району.

 

Відділення, яке є структурним підрозділом обласної клінічної лікарні, обладнаний сучасними устаткуванням для обслуговування пацієнтів із гострою нирковою недостатністю.

Відкритий влітку цього року, Копичинецький центр гемодіалізу, обслуговує людей за «кущовим» методом – тобто тих, які проживають у Гусятинському та сусідніх із ним районах.

Юрій Чижмарь відзначив, що завдяки створенню такого відділення, на практиці реалізовується принцип наближення надання медичних послуг до людини, яка цього потребує.

«Хворому, який мусить проходити процедуру гемодіалізу кілька разів на тиждень, вже не потрібно їхати до Тернополя. Він може пройти цей курс у Копичинцях, на сучасному обладнанні, під наглядом кваліфікованих медиків. Це економить і час, і кошти пацієнта», – вважає Юрій Чижмарь.

Зараз Копичинецьке відділення гемодіалізу розраховане на 6 ліжкомісць, діє 6 сучасних апаратів «штучна нирка», функціонує система очистки води, є палата інтенсивної терапії. . Також відділення забезпечене системою безперебійного водопостачання та електрозабезпечення.

«Це дуже прогресивна система – якщо раптом припиняється подача електроенергії, то автоматично, в межах 20 – 25 секунд, вмикається спеціальний електрогенератор, який забезпечує електропостачання цього відділення», – каже Мирослав Гірняк.

У відділенні працює 9 медиків – лікарів та медичних сестер, які також відібрані за територіальним принципом наближення до лікувального закладу.

Юрій Чижмарь відзначив організацію роботи відділення, поспілкувався з пацієнтами та висловив сподівання, що незабаром область відкриє ще один такий центр. Ймовірно, це станеться на території Кременецького району.

Прес-служба ТернОДА

Спонсор допису: Будуєте власний будинок чи ремонтуєте квартиру? Можливо вам знадобиться кирпич керамический, який зарекомендував себе з найкращої сторони

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Як голосувала Копичинецьк...

21 липня 2019 року відбулись позачергові вибори у Верховну Раду України. До вашої уваги результати виборів у нашій громаді по багатомандатному та одн...

Копичинецька Громада!

Промо відео нашої Громади. Завітайте та співпрацюйте із нами!https://www.youtube.com/watch?v=PFf_s3xid6g

Незламна повстанка

День захисника України завжди викликає в усіх відчуття радості та гордості за свою державу. Та є люди, у яких цей день викликає ще й болючі спогади п...