30 C
Kopychyntsi
сьогодні 12.07.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоВ Копичинецькій бібліотеці для дітей пройшов урок духовної краси

В Копичинецькій бібліотеці для дітей пройшов урок духовної краси

-

В рамках духовного лекторію «Шлях до спасіння» 16 квітня 2013 року в Копичинецькій міській бібліотеці для дітей пройшов урок духовної краси на тему: «Гордість і слава нашого міста. Церква Воздвиження Чесного Хреста», присвячений Міжнародному дню пам`яток й історичних місць. Зустріч з настоятелем храму отцем Русланом Корнятом.

У Копичинцях є одна з найдавніших культових споруд області – дерев’яна церква Воздвиження Чесного Хреста з дзвіницею 1630 року. Храм діючий, хоч і є пам`яткою архітектури (має свій реєстраційний номер – 690/1 , 690/2 – дзвіниця).
Настоятель храму о.Руслан Корнят дуже цікаво розповів читачам бібліотеки, учням 8-А класу ЗОШ №2, про історію виникнення церкви.

Вона дійшла до нас ще з козацьких часів.Дзвіниця тоді виконувала одночасно й функцію сторожової вежі. А саму церкву ще називали гетьманською. Збудував її чоловік на ім`я Мартин Лудецький, який, на той час, був власником землі, де зараз Кутець. На щастя церква залишилася збереженою, не зазнала руйнувань ні від пожежі, ні від природних стихій. Єдине що в ній змінилось – це покрівля. Раніше споруда була накрита дерев`яним гонтом, а сьогодні – бляхою. Хоча вже ведуться роботи по наданню їй первинного вигляду. Побудована церква в стилі козацького барокко, який виник в ХVII столітті. Має елементи національної культури, але багато запозичень з європейської. Чим вона відрізняється? Насамперед – своїми формами. Побудована з великих дерев`яних зрубів, без єдиного цвяха.

Збереглася одна з давніх ікон, яка має дуже цікаве поєднання східних і західних образів: образ святої мучениці Варвари, потім – образ Воздвиження Чесного Хреста, далі йде Покрова і вкінці – образ Антонія Падевського.

Зберігся старовинний іконостас. Образ Михаїла, відновлений коштом братства в 1829 році, поряд – образ Матері Божої, відновлений в 1889 році. Є ікона, яка має музичне озвучення, заводиться старовинним ключем.

Єдиний в місті пам`ятний Хрест тверезості, поставлений в 1901 році, знаходиться також на церковному подвір`ї. Під ним наші прадіди давали присягу на утримання від вживання алкоголю.

Дуже багато цікавого розповів отець Руслан всім присутнім та матеріалу стільки, що переповісти всього неможливо. Поділився секретом, що збирається надрукувати книгу. Звичайно щоб опрацювати всі дані потрібні спонсорські кошти. На завершення зустрічі подарував бібліотеці дерев`яний сувенір з зображенням церкви і дзвіниці.

В заключному слові зав. бібліотекою Турок Г.М. розповіла дітям про Міжнародний день пам`ятників та історичних місць. Встановлено його в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам`ятників і визначних місць.

Джерело: Копичинецька бібліотека для дітей

Спонсор допису: Цікавитесь як можна нормально розрекламувати ваш товар? Вам точно буде потрібна съемка рекламных роликов, для цих цілей

Копичинецька бібліотека для дітей
Копичинецька бібліотека для дітейhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Копичинецька ОТГ через 10...

Найвища точка громади сягає 400 метрів. Найнижча - 280 метрів.

ЗУСТРІЧ З ОСТАПОМ ДРОЗДОВ...

Сьогодні відбулась зустріч - діалог із Остапом Дроздовим у Копичинецькій бібліотеці для дорослих. Говорили не про прості буденні речі, а про самоіден...

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК...

Щорічно, 30 вересня, відзначається Всеукраїнський день бібліотек.Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам'ять і мудрість народу. В Ук...