30 C
Kopychyntsi
сьогодні 25.07.2021

Усім школам школа

-

Копичинській загальноосвітій школі І-ІІІ ступенів №1-гімназії пощастило з ювілеями. Днями випускники, школярі, педагоги святкували 150-річчя першої згадки про школу і 5-річчя школи-гімназії.

 

Приводи зібратися, відсвяткувати, погодьтеся, поважні. Так не щороку випадає. І зібралися. З’їхалися у Копичинці і колишні викладачі, і колишні учні.

Але Копичинська школа-гімназія цікава не тільки своїми давніми традиціями. Викликає вона інтерес ще й тим, що стає другим домом для своїх учнів. І не метафорично, а практично. Ви тільки подумайте: з-поміж п’ятдесяти вчителів тридцять вчилися у цій школі.

Ось і вчитель початкових класів Марія Лаврушко, закінчивши школу, повернулася до неї педагогом.

— Працюю тут уже двадцять років, — розповідає жінка. — Жодного разу не пошкодувала про свій вибір — ані стати на стежку вчителя, ані викладати у рідній школі. Адже дома, як кажуть, і стіни допомагають. Тут дуже позитивна, дружелюбна атмосфера. Я викладаю географію. Діти люблять цей предмет, тому вчити їх приємно. Сьогодні зустрілася зі своїми вчителями, учнями. Особливо приємно було побачити свою класну керівничку Галину Пасічник.

Усім школам школаПоспілкувалася я із нею. Виявляється, викладала вона тут разом із чоловіком. Пані Галина — українську мову, він — математику. Пропрацювали разом десять років. Ці літа виявилися настільки дорогими та пам’ятними, що часто відвідують цей навчальний заклад.

— Педагогічний колектив тут завжди добирали дуже прискіпливо. Лише найкращих, найосвіченіших педагогів допускали до роботи з дітьми. Це навчальний заклад любові, доброзичливості, добра. Можу із впевненістю це стверджувати, дивлячись на молоде покоління — і вчителів, і учнів, які зібралися сьогодні в залі. Школа ця — всім школам школа.

Пані Галина, окрім учительського, має і поетичний талант. Вона прочитала мені кілька поезій про школу, про цей «другий дім для учнів голосистих. Панує тут і злагода, і мир між учнями та вчителями»», але «вже тепер не ми, інші вчителі розгадують науки таємницю».

Такої ж думки і учні. Юля Кос вивчає суспільно-гуманітарні науки, каже, що кожного дня йде залюбки до школи.

— Тут навчають не тільки дисциплін, а й бути відповідальними перед своєю країною. Патріотичності, високоморальності.

— Школа для мене — як рідна оселя, — підтримує подругу Леся Гутор. — Вчителі тут не тільки справно та цікаво навчають, а є справжніми друзями. Можу поговорити з ними та отримати відповіді на запитання, які мене цікавлять. Знання, які здобула тут, — добрий гарант того, що я зможу вступити до вишу.

Наступного року дівчата стануть першим випуском гімназії. Директор закладу Ольга Білик каже, що інакше як постійно тримати високу планку навчання та виховання вони не можуть.

— Перша Копичинська школа завжди була елітною, — зазначає вона. — Через те, що у нас рік у рік формується творчий педагогічний колектив, через те, що ми пам’ятаємо про наших попередників і несемо відповідальність перед ними. Дух школи наче передається у спадок. Цьому святкуванню передувала копітка робота. Адже ми зібрали чимало наших випускників та педагогів, які свого часу працювали тут. Але після святкування нас чекає інша праця — влаштування випускного. Та й буденне життя у школі вирує. У нас діє чимало гуртків, колективів. Наприклад, «Любава», «Ластів’ята», хореографічний ансамбль, молодіжне товариство «Соколи». Тож високого неба вам, друзі!

Анна ЗОЛОТНЮК.

Усім школам школа

«Вільне життя плюс», №39 (15151) від 26.05.2010 р. 

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

БРОНЗОВІ ПРИЗЕРИ

ФК «Нічлава» Копичинці став бронзовим призером чемпіонату Тернопільської області серед ветеранів! Ветерани «Нічлави» нагороджені медалями зі спеціаль...

Підписання Меморандуму пр...

Підписання Меморандуму про співпрацю між уповноваженим органом з питань пробації та службою у справах дітей9 липня 2021 року відбулась робоча зустріч...

Золоті призери

Біатлоністи нашої громади підкорюють нові вершини! Матляк Степан, Тарасюк Тетяна і Тарасюк Тарас отримали призові місця на чемпіонаті Тернопільської ...