30 C
Kopychyntsi
сьогодні 13.07.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоУ Копичинцях освітлять дороги?

У Копичинцях освітлять дороги?

-

Дороги, які пролягають через населені пункти Тернопільщини, будуть освітлені належним чином. Відповідне доручення керівникам районних державних адміністрацій дав голова Тернопільської ОДА Юрій Чижмарь. Достовірність вказівки та методи її виконання, ми запитали у міського голови Копичинців, Володимира Пеляка.

Днями інтернет-агенція «ЗІК» повідомила, що «керівник Тернопільської області вимагає від представників районної влади, щоб автомобільні дороги, які пролягають через населені пункти області, освітлювалися у нічний час. Бо відсутність належного освітлення таких відрізків доріг сприяє підвищенню аварійності. Це доручення голови облдержадміністрації має бути виконане до березня 2008 року».

Володимире Стефановичу, що чули ви про цю вказівку?

Так, дійсно голова Тернопільської ОДА дав вказівки районним держадміністраціям, щоб ті «посприяли» у виконанні доручення. «Посприяли» в дужках тому, що освітлення доріг – це тільки хороша ідея Чижмаря, але коштів на реалізацію вона не передбачає. Тому, освітлення прямо залежить від грошей, які присутні у бюджеті населених пунктів району, в тому числі і міста Копичинці.

Тобто на освітлення доріг годі й сподіватися?

Робота по освітленню міста зараз ведеться, але суто з нашої ініціативи і з «кишені» міського бюджету. На сьогодні в Копичинцях ми вже додатково освітили такі вулиці: Залізнична, Гусятинська, а також вулиці Лисенка і Шашкевича (район Кутець). Тепер проводимо освітлення на Кабівцях. На жаль, дуже багато неприємних нюансів під час робіт. Ми домовляємося за лічильники, а Гусятинський РЕМ проводить втановлювальні роботи. Таким чином виходить, що ми ще й їм винні. Бо у місті мала б бути своя відповідна особа, яка б займалася усіма справами, пов’язаними з електрикою. Крім того у місті немає техніки. Тому почасти доводиться її позичати. Чортківську «вишку» ми приганяли в Копичинці, щоб забрати ялинку з площі перед Торговим центром.

То які дороги освітлюватимуть: лише ті, що проходять в центрі населених пунктів, чи й об’їзні дороги?

Чижмарь говорив про центральні дороги в усіх населених пунктах. Приміром, візьмемо Сухостав. Якщо дорога пролягає через Сухостав, то її обов’язково потрібно освітити, але де взяти грошей на реалізацію вказівки, голова ОДА не пояснив.

Днями мені телефонував голова Гусятинської РДА В. Триснюк із запитанням, що зроблено в плані освітлення міста на сьогоднішній день. Я все розказав і, виявляється, саме Копичинці дали «плюс» усім решту населеним пунктам району. Крім нас також проводять активні роботи в Хоросткові, а в Жабинцях місцевий бізнесмен повністю провів освітлення центральної вулиці.

Скільки грошей потрібно для реалізації вказівки?

10 тис. грн. потрібно задля того, щоб встановити приблизно 15 світильників. Маю на увазі повний комлект: купівля, підключення і т.д. Викидати таку суму заради кільканадцять світильників не варто, краще купити за ті гроші прості лампочки, яких вийде набагато більше.

Чи планували самостійно освітити інші вулиці в місті, незалежно від вказівки голови ОДА?

Я планую освітити всі вулиці в місті. Недавно ми встановили 3 лічильники. 4 тис. грн. вартували самі лічильники, така ж сума пішла і на оплату встановлювальних робіт. Загальна сума 8 тис. грн. – це дуже великі гроші для міського бюджету. Наприклад, це сукупна зарплата усіх працівників комунальної служби.

Крім, власне, встановлення освітлення, ми намагаємось замінити усі старі стовпи лінії електропередач. Надійшла така неофіційна інформація, що в області виділяють близько 30 млн. гривень на заміну стовпів. Тому, за рахунок держави, хоче поміняти декілька ліній в місті Копичинці. Це потрібно зробити обов’язково, бо зараз трапляють такі стовпи, старі й трухляві, що вилізти і замінити лампочку на ньому майже неможливо. Наразі стовпи поміняли лише на вулиці Довга і вул. Богуна.

Також хочемо провести роботи по відновленню самих ліній електропередач, замінити дроти і доштукувати ті, що їх порвали падіння дерев під час грози.

Спонсор допису: Для того щоб у вас не виникали проблеми із освітленням слід завчасно подбати про себе і Купить солнечные батареи, які прослужать вам довго та зекономлять чимало коштів

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Копичинецька ОТГ через 10...

Найвища точка громади сягає 400 метрів. Найнижча - 280 метрів.

ЗУСТРІЧ З ОСТАПОМ ДРОЗДОВ...

Сьогодні відбулась зустріч - діалог із Остапом Дроздовим у Копичинецькій бібліотеці для дорослих. Говорили не про прості буденні речі, а про самоіден...

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК...

Щорічно, 30 вересня, відзначається Всеукраїнський день бібліотек.Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам'ять і мудрість народу. В Ук...