30 C
Kopychyntsi
сьогодні 24.07.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоРозшукати, знайти, повернути безвісти зниклих в рідні домівки – робота правоохоронців

Розшукати, знайти, повернути безвісти зниклих в рідні домівки – робота правоохоронців

-

Цього року на Тернопіллі до міліціонерів із заявами та зверненнями про розшук рідних та близьких звернулися 217 громадян. Правоохоронцям вдалося встановити місцезнаходження майже дев’яносто відсотків із них до десяти днів.
Це, як правило, дорослі, схильні до вживання алкогольних напоїв, або ті, хто має якісь боргові зобов’язання і таким чином намагається сам зникнути на якийсь час. До цієї категорії належать і студенти, які затрималися у товаришів, не повідомивши про це батьків. Міліціонери розшукували дев’ятьох дітей. Неповнолітні, як правило, покидали будинки-інтернати, прогулюючи навчання та мандруючи великими містами. Були й такі, що перебували в компанії дорослих.

26 жовтня цього року з притулку для дітей у Тернополі втекли двоє братів. Одному з підлітків 11 років, другому – 14. Через два дні співробітники кримінальної міліції у справах дітей розшукали втікачів у одному з притонів у приміському селі Петриків в компанії дорослих, які зловживали спиртним. Міліціонери повернули дітей у притулок. Щодо одного із дорослих складено адміністративний протокол за статтею 180 – доведення неповнолітніх до стану сп’яніння.
Загалом цього року оперативникам вдалося встановити місцезнаходження безвісти зниклих 48 осіб, щодо яких були заведені розшукові справи, а з часу їх зникнення пройшло більше десяти днів. До таких належать і 17 жителів області, яких правоохоронці шукали ще з минулих років. Поки що не вдалося встановити місцеперебування 9 осіб, які пропали цього року. Якщо порівнювати з минулим роком, то кількість осіб, які зникли безвісти, суттєво не змінилася.
Зрозуміло, міліціонерам хочеться допомогти усім, хто звернувся. Адже тривожаться рідні та близькі, не відаючи, що сталося. Коли з’являється бодай якась вісточка, люди вдячні розшуківцям за допомогу – адже дізнаються про долю близької їм людини. 11 березня цього року до Теребовлянського райвідділу міліції звернувся колишній чоловік однієї із жительок райцентру. Він розповів, що декілька днів тому 27-річна жінка зникла. Колишня дружина виховує двох неповнолітніх дітей, яких залишила на виховання своїм батькам. Жінку вдалося розшукати наприкінці червня в Красногвардійсь-кому районі Автономної Республіки Крим. Вона поїхала туди на заробітки. З рідними тривалий час не бажала спілкуватися.
Проблема зникнення людей набрала тепер ще й соціального відтінку. Чимало громадян виїжджають за кордон, залишають бездоглядними власних дітей, стареньких батьків. Є й такі приклади. У Шумському районі 7 жовтня 2008 року до місцевих міліціонерів звернулася місцева жителька і повідомила про те, що у вересні 2005 року втратила зв’язок з донькою, яка подалася на заробітки до Італії. Зроблено не один запит в Інтерпол, але до сьогодні жодних даних про розшукувану немає. На жаль, знаходити тих, хто виїхав за кордон, непросто, оскільки вони часто змінюють анкетні дані, користуються фальшивими документами, часто ще й не бажають підтримувати контакти.
Не завжди вдається відразу щось дізнатися про людину, котра зникла безвісти. Для прикладу, сімнадцять років немає ніяких вісток про одну особу з обласного центру. Ще одну людину, також тернополянина, міліціонери розшукують п’ятнадцять років. Обоє хворіли психічними захворюваннями.
Треба сказати, що пропадають люди різного віку – від неповнолітніх до тих, кому за 80. Дві третини, кого розшукують правоохоронці області, старші тридцяти років.
На жаль, інколи міліціонери знаходять тих, що пропали, мертвими. Цього року двох осіб знайшли утопленими в Козівському районі та місті Тернополі. Ознак насильницької смерті експерти не виявили.
Існує чимало причин, коли люди не хочуть повертатися назад додому. Окремі втрачають зв’язок з рідними, проявляючи при цьому відверту байдужість до них. 35-річна жінка із села Сокільники Теребовлянського району неодноразово покидала домівку, мотивуючи це сварками з чоловіком. Останній раз у липні цього року міліціонери знайшли жінку в Підгаєцькому районі. Вони повернули її додому. Чи надовго?
Інша історія, коли 16-річний учень з міста Копичинці Гусятинського району 26 липня цього року пішов з дому, прихопивши заощаджені батьками майже чотири тисячі гривень. Школяр спочатку подався до Києва , а потім до Рівного. У вересні міліціонери знайшли його у Тернополі в одній із квартир з такими ж як він хлопчаками.
Кожен випадок – це окрема історія. Минулого року, приміром, житель обласного центру залишив у лісі в Збаразькому районі службовий автомобіль та зімітував власне зникнення. Міліціонери знайшли тернополянина у Харкові, довівши, що ніякого замаху на нього не було. Основна причина зникнення – борги перед знайомими та на роботі. Цікаво, що і його брат декілька років тому виїхав на заробітки до Італії, нікого з рідних про це не повідомивши. Був оголошений у розшук. Його вдалося знайти через три роки. Але чоловік додому так і не приїхав. За злісне ухилення від сплати аліментів щодо нього порушено кримінальну справу за статтею 164 (1) КК України. Дружина звернулася до міліціонерів із заявою, у якій просить притягнути чоловіка до відповідальності, добивається його видворення з Італії. Зі сльозами на очах просить примусово доставити її чоловіка Додому. Через Інтерпол міліціонери звернулися до компетентних органів Італії з проханням повідомити про результати перевірки законності перебування тернополянина у цій країні.
Причини зникнень бувають різні, але для міліціонерів головне – знайти людину.

Петро Колісник,
ВЗГ УМВС України
в Тернопільській області 

Спонсор допису: Цікавитесь чистотою та порядком у власній квартирі? Тоді вас мають зацікавити Смесители для ванной и кухни в интернет магазине за нормальними цінами

попередня стаття
наступна стаття
http://mvs.gov.ua
http://mvs.gov.uahttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Професійний цілодобовий д...

Територіальний центр соціального обслуговування надає послуги людям, що потребують сторонньої допомоги (літнім людям та особам з інвалідністю). Ми по...

Потребуєш – візьми,...

Напередодні нового року, у п’яти магазинах громади, а саме в селах Оришківці, Гадинківці, Сухостав та місті Копичинці (2 магазини) були встановлені с...

Копичинецька ОТГ через 10...

Найвища точка громади сягає 400 метрів. Найнижча - 280 метрів.