30 C
Kopychyntsi
сьогодні 20.07.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоПро вироблення закордонного паспорта

Про вироблення закордонного паспорта

-

Останнім часом громадяни України все частіше відвідують різноманітні країни, кожен із своєю ціллю та метою. Не винятком є і копичани. Хто вже має закордонний паспорт, той бідкається над отриманням візи, вибором тур-оператора і т.п. Інші ж простують у паспортний стіл для вироблення цього синенького квитка у кращі світи. Для жителів м.Копичинці ЗП можна виробити у Чортківському ОВІРУ. Саме туди я і попрямував одного погожого осіннього ранку, щоб відчути на собі усі труднощі цієї на перший погляд простої процедури.

Правда перед цим я добренько порився в інеті, почитав декілька цікавих статей на дану тему та переглянув основні закони стосовно вироблення ЗП. Отож, що ми маємо.

Закон України „Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” не дає повного чіткого переліку документів, необхідних для отримання закордонного паспорту.

Проте, згідно Постанови Кабінету міністрів України від 24 березня 2004 р. N 380, якою затверджені „Правила оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення”, необхідно надати такі документи:

1. заява-анкета встановленого зразка;
2. паспорт громадянина України (після прийняття документів повертається);
3. свідоцтво про народження (після прийняття документів повертається);
4. копія виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
5. дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра;
6. квитанція про сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати (державне мито становить 170 гривень).
7. особи віком від 18 до 25 років також подають довідку з військового комісаріату щодо можливості виїзду за кордон.

Паспорт, інд.код та свідоцтво я мав, навіть для перестраховки зробив їхні копії, і виявляється недарма, бо в мене їх затребували, натомість фотокартки виявились зайвими, адже приємна жіночка сказала що фото робиться тільки на місці, а послуги із скануванням фото вони не надають, зате мені не потрібно заповняти заяву-анкету, бо вона люб’язно зробить це за мене. Отож полишивши надію мати у ЗП милу оку світлину у вишиванці, я взявся підписувати папірці які мені підсували. Все складалося якомога краще, але насамкінець я почув фразу, яка прозвучала як вирок «Тепер оплатіть 350 грн., і приходіть через місяць, все буде готово».

У відповідь я запитав чому так багато і за що саме я маю заплатити. Інтонація працівників паспортного столу миттєво помінялася і вони з гнівом тикнули мені писульку із 5 реквізитами: Держмито – 170грн., довідка про несудимість – 26,20грн., за оформлення – 10,28грн., страхівка у ТФ АТ «УПСК» – 50грн., друкарські послуги – 46,63грн. ПП. Кліщук О.Є. Якщо все це додати вийде 303 + 15 за банківські послуги = 318грн., решту 32грн. я так зрозумів беруть за те, що перебіжаться через сквер до банку, при чому тільки «РБ Аваль». Я ж оплатив держмито, за оформлення – 10,28грн та довідка про несудимість – 26,20грн. Взявши квитанції про оплату я подався назад.

Обуренню працівників ОВІРУ не було меж, вони і слухати не хотіли, що я більше не оплачу. Яка ще постанова? Які закони? Є рішення обласної ради, та міністерства юстиції. Але я теж не поступався, якщо говорю ви мої документи не приймаєте, пишіть письмову відмову. Так і так, відмовляємо у зв’язку з тим… На що мені чоловік у формі відповів, що немає на це часу. Я ж сказав що нікуди не спішу і буду чекати, але якщо я вже зайшов до вас у кабінет, то буду чекати тут. Силою виштовхувати мене він не збирався, і тому здався, сказавши на остаток: Дивись щоб через місяць ти не прийшов і не отримав «свою письмову» відмову. Я звичайно трішки переживав, але прийшовши через місяць я без зайвих питань, як нічого й не було отримав ЗП. Ось така історія.

Для перевірки системи я нарадив ще свою дівчину виробити ЗП. Правда вона й за довідку про несудимість не платила, за що вислухала лекцію у самого начальника ОВІРУ, більше висиділась біля дверей, очікуючи на те, поки останній віднайде потрібні закони, чого звичайно не сталося. Його оправданням стало те, що він вищий за те, щоб писати всякі там відмови, і демонстративно кинув секретарці 70грн. щоб вона заплатила за дівчину з його кишені. Маски-шоу.

Отож ваші аргументи на те, щоб вас не розвели на 350-390грн., а лише на законних 170грн.

1. Ви керуєтесь чинним законодавством (див. вище), і різні там рішення обласних та місцевих рад вам не закон. В противному випадку вимагайте письмової відмови і уважно дивіться щоб там були підписи посадових осіб та бажано печатки. З ним ви звертаєтесь у відділення СБУ і вас там люб’язно приймуть. Не секрет що ці служби між собою не дружать, тай тим більше за вами правота. Адже виграно всі подібні судові процеси, які тільки порушувалися, і працівники ОВІРУ це добре знають, але далі продовжують зловживати. 2. Для перестраховки запишіть розмову на диктофон, зробіть копії оплачених квитанції, та добре перечитайте законодавство та статті даної тематики.

На остаток скажу, що ніхто ваші права краще не захистить як ви самі. Багато хто має нас за лохів, які травлять все що тільки їм кинеш. Наша ж мета поставити посадовців на місце, викрити зловживання і зробити так щоб вони працювали для народу, а не народ на них.

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Копичинецька ОТГ через 10...

Найвища точка громади сягає 400 метрів. Найнижча - 280 метрів.

Кубок громади – 2020: виз...

1 серпня на стадіоні біля Нічлави відбувся турнір з футболу “Кубок Громади – 2020”. Цьогоріч у ньому взяли участь 11 місцевих команд з Копичинецької ...

Реставрацію Кутецької цер...

Незалежне видання TEXTY.ORG.UA назвали Церкву Воздвиження Чесного Хреста Господнього в Копичинцях прикладом того, як слід реставровувати дерев’яні це...