30 C
Kopychyntsi
сьогодні 28.05.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоПольові дослідження українського вайфаю

Польові дослідження українського вайфаю

-

Wi-fi – нова тенденція у розвитку сучасних телекомунікаційних технологій. Цього ми ніяк не могли пропустити повз себе, тому і вирішили протестувати як то кажуть на собі. Шо з того вийшло, читай далі.

 

Для початку слід сказати, що вайфай – це безпровідна мережа, за допомогою якої можна не лише гуляти по інтернету, але і при бажанні і наявності грошей створити безпровідну локальну мережу.

Що ж, почнемо наше дослідження. Для початку слід розказати про обладнання, котре потрібне для серфінгу за допомогою WiFi. Перш за все це ноутбук (можна і настільний комп’ютер з додатковим пристроєм, який забезпечить нам WiFi доступ до інтернету, хоча цей варіант відверто не найкращий, тому що «таскати» з собою комп в хотспот не дуже класно, з ноутбуком все виходить простіше і цивілізованіше). Друге, що нам знадобиться – це карта хотспотів, тобто точок доступу з тим самим WiFi (бажано щоб він був безкоштовний 🙂 ) В кінці статті я наведу зсилку, перейшовши по якій Ви зможете ознайомитись зі всіма хотспотами Києва та інших міст України.

Взявши ноутбук (тобто його і чувака – власника цього дива техніки, в нашому випадку – ПашКа) ми попрямували в один із закладів з найвним вайфаєм (не скажемо яким, бо ше прикриють «лавочку» ;)). Слід також зазначити, що в основному ці всі заклади знаходяться в центрі міста, тому ціни тут відповідні…

Прийшовши туди, ми були дуже здивовані, адже зайшли в кафе, а як виявилось згодом – в інтернет клуб. Просто та кількість людей з ноутбуками яка була там інколи перевищує кількість людей у спеціалізованих закладах на кшталт комп’ютерних клубів чи інтернет-клубів.

Приблизно через 10 хвилин до нас підійшов офіціант, та залишив нам меню… (Заради справедливості слід сказати, що за той час поки до нас йшов офіціант, ми включили ноутбук, активували вайфай, включили аську і навіть встигли запустити всім знайомий сайт kopychyntsi.com.ua :))

Як бачимо проблем з підключенням не виникло абсолютно. Все просто – включаєте ноут, сам модуль вайфаю і ура, Ви у Всесвітній павутині!

Десь через 10 хв. після принесеного меню, до нас підійшли взяти замовлення. Свій вибір ми зупинили на … (барабанний стукіт) ПИВІ 😉 Не думайте, що ми якісь алкоголіки чи зловживаємо пивом, просто тут це саме дешевше що є, тут навіть чай дорожчий, тому прийшлось пити пиво. Ціна його 9 грн. – 0,5 л.

Погоджусь, ціна не копичинецька 😉 Дехто скаже, шо ну його нафіг такий Інтернет за таку ціну, але я мушу вдатись в арифметику і показати, що не все так погано і дорого виходить.
Перш за все слід звернути увагу на середню ціну інтернету в київських комп’ютерних клубах – вона коливається від 4-5 грн./год, а в деяких «точках» досягає 8 грн. До цього слід додати ціну, яку Ви заплатите в клубі за перекидання файлів на флешку чи інші носії даних (це ще 2 грн. залежно від об’єму). Отже виходить, що в середньому похід в комп’ютерний клуб Вам обходиться за 6 грн за годину. В загальному ми просиділи більше 2 годин, заплатили 9 грн. за пиво і все. Виходить година інтернету 4,5 це при тому що свій комп, нічого за збереження даних не платили, попили пива в хорошій атмосфері 😉 Як на мене це цікавіше ніж сидіти в часто брудних клубах і платити за поганий інет не погані гроші…

Щодо якості інтернету, то вона викликала лише позитивні почуття. Сторінки відкривались неймовірно швидко, і це в «заторможеному» Internet Explorer-i.

Оплативши пиво ми поплентались із наполовину розрядженим ноутом додому (треба сказати, що він би не розрядився, якби ПашКо не забув кабель живлення для 220В, до речі там де ми були є можливість включати ноут в 220В мережу – це також нас приємно здивувало).

Але я не можу не вказати на недостатки такого Інтернет-серфінгу. Перш за все – це висока ціна на ноутбуки, яка на порядок вища за настільні компи з аналогічною конфігурацією (плата за мобільність дається в знаки ;)), друге це поки-що мала кількість хот спотів в Києві – всього близько 100, що ж казати про інші міста України, ну а третє, як би там не було, високі ціни в кафе які надають доступ до інтернету за допомогою WiFi, тобто якщо Ви простий студент (не мажор), то швидше за все Вам слід перед поїздкою в кафе добре поїсти, адже ціни на їжу та й на напої там надвисокі ;). А так то все супер – атмосфера закладу, якість інтернету.

Надіюсь що років так через «н» і в Копичинцях появляться хотспоти, наприклад у школах чи на інших об’єктах. Ви скажете що це неможливо?!!! Хм, поживемо побачимо… Всім плодотворного серфінгу. Щасти Вам!

P.S. Посилання на список хотспотів України тут (дякую користувачу Vity@ за інфу)

попередня статтяЗаслужений донор України
наступна статтяНа Дністер!
Тарас Демчукhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Копичинецьку громаду об‘є...

Ми знаходимось у потенційно екологічній зоні, подалі від промислових гігантів. Однак, наша громада потопає у стихійному смітті, яким ми дихаємо та п'...

В Копичинцях відбувся фут...

24-го серпня у суботу відбувся футбольний турнір “Кубок Громади”. Участь взяли шість команд. Переможці – команда “Надія 1999”, друге місце “Кутець”, ...

Захід “Екологічна г...

В храмі Св. Трійці м. Копичинці відбувся за підтримки Інститут екуменічних студій УКУ/ Institute of Ecumenical Studies UCU та Mary Trucking Inc. ІІІ ...