30 C
Kopychyntsi
сьогодні 19.05.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоОсобливості копичинецького інтернету

Особливості копичинецького інтернету

-

Інтернет зараз є в багатьох. Копичинці – не є вийнятком. Але мало хто знає як то все починалось в нас. В цій статті спробую розкрити історію зародження всесвітньої мережі в нашому місті, а також розкажу як, чим, де і коли можна залізти в інтернет з нашого населеного пункту ;).

 

 

Перш за все слід розказати історію виникнення самого інтернету в Копичинцях. Спочатку його взагалі не було :). Це десь років так 5-6 назад. Нє, брешу, він був, але дуже дорогий – адже зєднання відбувалось з Тернополем. Отже, хто хотів мати в той час інтернет був змушений платити за "вісімку", що в кінцевому результаті призвело до піднебесних цін на цей продукт.

Згодом в смт.Гусятин появився комутований доступ до інтернету, він же dial-up, він же "зайнята лінія" ;), який забезпечив нам всюдисущий Укртелеком :). На початку ціни були високими, але вже в порівнянні з тернопільськими – дійсно дешевшими. Але не все так гарно і сонячно :). Для того щоб зєднатись потрібно було чекати подекуди до 1 год. Перевірено на власному досвіді!!!

Зараз цей тип доступу дуже подешевшав (в порівнянні з цінами, років так 3 назад). Але це не дивно, адже дуже зросла кількість користувачів ПК в Україні і в Копичинцях загалом.
Але на мою думку цей самий dial-up перейшов на іншу стадію – самознищення (хай вибачать мене фанати групи ТОЛ :)), бо на ринку появився інший тип доступу до мережі – IDSL. Саме зєднання по ціні фактично наздогнало  dial-up, зате швидкість в декілька разів краща, немає проблем з підєднанням – інтернет є завжди!

Але враховуючи все таки Копичинецький варіант – то проблеми все таки існують. Як мені відомо – ресурс модемів які виділяють для оренди вичерпано. Тому не кожен може викласти 250-400 грн. за модем, плюс оплата за інтернет. Краще було б платити 10 грн. оренди щомісяця, ніж 400 грн. одразу.

З появою в нас GPRS і відповідних послуг в операторів, які зробили цю послугу доступнішою, багато хто почав користуватись ним регулярною. Напиклад, Гіпер.нет (ЮМС чи Джинс), або Гіганет (лайф) додали ще один спосіб появи в копичан в онлайні ;). Але і цей тип не є ідеальним.

Лайф пропонує за 35 грн. 1 гігабайт трафіку на місяць. Досить класно, але враховуючи швидкість то за цілий рік не накачаєш 1 гб. 🙁
Є ще Гіпер.нет. Тут швидкість краща навіть ніж діал ап гусятинський, але потрібно мати класний телефон. Тариф правда "не дуже" – 5 грн. за добу, зате без обмеження в трафіку. Зголосіться, для щоденного користування – не дуже вигідно. Класно хіба студентам, які вдома бувають максимум 2 дні в тиждень, а то й в місяць.

Отже обирати Вам чим користуватись, але висновок один – КОРИСТУВАТИСЬ!

Мій вибір ADSL, адже співвідношення ціна/якість найкращі, телефонна лінія не зайнята.
Отже до зустрічі в онлайні 😉

Тарас Демчукhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Професійний цілодобовий д...

Територіальний центр соціального обслуговування надає послуги людям, що потребують сторонньої допомоги (літнім людям та особам з інвалідністю). Ми по...

Юні біатлоністи

19-22 грудня 2019 року на НСБ "Тисовець Львівської області відбувся чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат старшої та молодшої вікової г...

Кубок громади – 2020: виз...

1 серпня на стадіоні біля Нічлави відбувся турнір з футболу “Кубок Громади – 2020”. Цьогоріч у ньому взяли участь 11 місцевих команд з Копичинецької ...