30 C
Kopychyntsi
сьогодні 27.11.2023
Архів новин 2006-2018СуспільствоОсінні турботи для автомобілістів

Осінні турботи для автомобілістів

-

Виробники шин, працівники ДАІ, вулканізацій та й більшість водіїв сходяться на думці, що готувати автомобіль до морозу потрібно ще з осені. Зимова «взувачка» для авто обійдеться від 2 до 6 тисяч гривень.

– Торік зима застала мене зненацька, – розповів kopychyntsi.com.ua один із приватних таксистів міста. – Повертаючись пізно ввечері до Копичинців з тривалого рейсу, я побачив, що вулиці прихопили заморозки. Не справившись з керуванням, врізався в іншу автівку. На щастя, страхова компанія відшкодувала збитки, а ось власну машину довелось ремонтувати за свій кошт.
Аби цього не трапилось, виробники шин, працівники ДАІ, вулканізацій та й більшість водіїв сходяться на думці, що готувати автомобіль до морозу потрібно ще з осені.

– Хоч ми і радимо не затягувати з "перевзувом", автомобілісти спокійно чекають першого снігу, – підкреслив працівник вулканізації. – Зазвичай ажіотаж припадає на кінець листопада. Щоб не втрачати клієнта, збільшуємо час роботи, а на обід витрачаємо чверть години.

У Копичинцях працює кілька вулканізацій, де можна замінити літній комплект шин на зимовий. Коштує така процедура від 80 до 150 гривень. Спеціалісти рекомендують змінювати усі колеса. Зрештою, чи для економії, чи через самовпевненість, але чимало водіїв встановлюють лише одну пару. Як правило, ставлять їх на ведучу вісь. Та навіть це не врятує машину від заносів. Запорукою безпеки є тільки цілковита заміна шин.

Ціни на зимове "взуття" залежать від типу, розміру диска та марки виробника. Так, одна пара шин українського походження витягне з кишені водія понад 1000 гривень, а це оптимальний варіант для вітчизняних автомобілів. Вдвічі більше доведеться викласти власнику іномарки. Виробники радять "взувати" автівку відповідно до умов експлуатації. Рух по снігу можливий лише на шипованих колесах, а ось по асфальту і болоті підійде звичайна м’яка гума.

Правила дорожнього руху України визначають висоту протектора до кожного типу автомобіля. За порушення норм передбачено штраф більше 300 гривень.

Ціни на послуги шиномонтажної дільниці

Послуга

Тип автомобіля

Вартість (грн.)

Шиномонтаж диска

легкове авто

7-30

легковий універсал, позашляховик

22-45

мікроавтобус, автобус

17-50

мотоцикл

28

Балансування дисків

легкове авто

12-25

легковий універсал, позашляховик

20-30

мікроавтобус, автобус

35

мотоцикл

35

Зняття та встановлення колеса

легкове авто

7-17

легковий універсал, позашляховик

13-19

мікроавтобус, автобус

15-30

мотоцикл

за домовл.

Перевірка тиску і підкачування колеса

увесь транспорт

1-2

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Реставрацію Кутецької цер...

Незалежне видання TEXTY.ORG.UA назвали Церкву Воздвиження Чесного Хреста Господнього в Копичинцях прикладом того, як слід реставровувати дерев’яні це...

Незламна повстанка

День захисника України завжди викликає в усіх відчуття радості та гордості за свою державу. Та є люди, у яких цей день викликає ще й болючі спогади п...

День героїв на Меморіалі

23 травня в Україні відзначають День Героїв. На теренах Копичинеччини "меморіал Борців за Волю України" - є яскравим знаком боротьби українців за сво...