30 C
Kopychyntsi
сьогодні 15.04.2024
Архів новин 2006-2018СуспільствоЛекція здорового способу життя у школах міста

Лекція здорового способу життя у школах міста

-

В розпал осені у місто Копичинці завітала шанована людина. Як ? Чому? З якою метою? З ініціативи Братства Тверезості у місто приїхав науковець, викладач собріології (наука тверезого способу життя), член координаційної ради руху «Твереза Україна», професор Міжнародної академії тверезості, один із засновників руху «Твереза Україна» – Федір Михайлович Калінчук. Як відомо ця особа була запрошена з просвітницькими цілями. Саме він провів лекції у двох школах: НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 -гімназія» та ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 м. Копичинці.

20.11.2010 – додано аудіо з лекції

Основною темою розповідей був тверезницький спосіб життя, його позитиви, наслідки у майбутньому. Шкідливі ж звички також мали чільне місце у виступі гостя: їх пояснення і тлумачення.

 

Почалася лекція з короткої автобіографічної довідки гостя. Було визначено певні категорії людей, на які поділяється аудиторія: 30 – 32% – буде абсолютно сприймати інформацію, це люди високого морального духу; 40 – 42% – не сприймають відразу інформацію подану лектором, їм потрібен час та додаткові знання; 10 – 15% – люди в яких слабше розвинене логічне мислення, їм важко сприймати щось нове, вони часто заперечують почуте; 5 – 7% – люди які категорично нічого не сприймають.

Вивчаючи поведінку дитини, професор дійшов певного висновку. Він зрозумів, що поведінка людини залежить від поведінки середовища в якому вона народилася і живе.

Основу особистості дівчинки, яка розвивається становить мудрість, дух матері, берегині та натхненниці. Жіночій половині людства Богом дарована одна з найпрекрасніших духовних якостей – незайманість, яку повинна зберегти до шлюбу як дівчина так і хлопець. Основу ж особистості хлопця становить дух воїна, захисника, годувальника.

Також була дуже цікава розповідь про гармонійні стосунки між двома статями. Лектор навів багато цікавих прикладів з свого життя та викладацької практики. Наступним питанням яке зачепив викладач було – а чому ж люди починають деградувати та які стадії проходять всі негативні звички (алкоголь, тютюн, наркотики, розпуста та ін.) –

ПРОГРАМА – те що закладається з дитинства, як негативне так і позитивне. По ходу життя дитині постійно вкладають в голову про необхідність вживання алкоголю, тютюну, про те що життя без цього неможливе. До 3 – 5 років закладається програма. Професор навів цікаві приклади про те, як саме дітям закладається така програма ще змалку.

ЗАЛУЧЕННЯ – є наступним етапом, людина поступово долучається до алкоголю, і поступово доходить до звички.

ЗВИЧКА – люди, які реалізовують свою програму, їм сказали що треба «пити культурно», «знати міру» і вони це все успішно реалізують.

ПОТРЕБА – розуміють що шкідливі звички це погано, виявляє, що він обманутий, що нічого доброго алкогольна, тютюнова, наркотична… звичка йому не приносить, адже колись казали що буде добре; волає совість. Але тут люди понавидумували масу причин щоб випити (сіно косив – випив, футбол грав – випив, свято якесь – випив, нема свята – також випив….) і таким чином, щоб оправдатися перед своєю совістю, люди знаходять причину, щоб випити. Особа активно спивається.

УСТАНОВКА – людина, яка не може без алкоголю жити, спивається, настає алкоголізм (алкогольні інваліди). Фінал…

Науковець навів такі стадії алкоголізму: перша стадія алкоголізму – людина вживає алкоголь (пиво, вино, горілку – значення не має) – 3-5 разів на місяць.

Друга стадія алкоголізму – п’є багато і не п’яніє.

В Біблії сказано «І пізнаєте правду і правда вас вільними зробить» – єдиний шлях подолати це зло – знати правду про нього. Звільнити свій світогляд від цього всього і допомогти звільнити світогляд інших, інакше виходу немає, ми пропадемо. Бо ніщо так не вбиває дух людини як алкоголь, тютюн та інше.

Ми хочемо Українця який би встав з колін, який би був сильним, відродив Державу, але як можна з цією ПРОГРАМОЮ щось відродити – сімю, Україну? Адже він заПрограмований на самознищення. Алкоголь вник у всі структури – медицину, освіту, культуру, політику. Він заполонив буквально все через так звану «культуру» поглинання алкогольних сумішей. Тому висновок стає зрозумілий – потрібно забрати Програму до вживання алкоголю, тютюну та ін., щоб не було розвитку наступних стадій!
Наступною частиною лекції було спілкування з залом. Пролунало багато цікавих запитань та реплік, зокрема: «А от в Церкві вино дають на причастя…» на що пан Федір відповів: «Дітки, в Церкві вино на причастя дають тільки пиякам, а християни причащаються тілом і кров’ю Христовою. Але не в цьому річ, цього можна було б не пояснювати. Якщо людина виправдовує свій гріх Святим Письмом, то хіба може бути більший гріх, як виправдовувати свої негативні вчинки Святим Письмом? Що б ми з вами не робили Господь точно знає, що ми з вами робимо і які в вас наміри. І коли ми купуємо пляшку вина – хіба ви в цей момент про Христа думаєте? А коли ви випили цю пляшку, то хіба маєте Христову поведінку?…»

Після лекції у школах на адресу гостя линули лише слова вдячності, як школярів, так і педагогічного колективу. Шкільні аудиторії молоді та учителів радо прийняли науковця, і щиро дякували за приїзд.

Всі були задоволені, надіємось на подальшу співпрацю.

Особливо подяку в сприянні та допомозі проведення заходу, Братство Тверезості складає директорам шкіл – Білик Ользі Іванівній та Хорощак Наталі Станіславівні, нашим духовним наставникам – о. Ігорю Середі, о. Руслану Корняту та о. Любомиру Урбанському.

Також щиру подяку висловлюємо :
Тарасу Демчуку (kopychyntsi.com.ua)
Віктору та Ірині Іванковим (ГО «Твоє місто»)
Наталі Клизуб
Павлу Богоносу
Ярославі Василик
Володимиру Пеляку

Спонсор допису: Цікавитесь власною освіченістю та бажаєте почерпнути щось нове? Саме для вас існують mon premier livre de lecture котрі збагатять вас новими знаннями

попередня статтяЗнову футбол
наступна статтяДочка свого народу
Братство Тверезостіhttps://dyoma.pp.ua
Засновник та адміністратор сайту Копичинці та околиці. Люблю своє рідне місто, хоча живу і працюю вже багато років у Києві. У вільний час подорожую та люблю читати книги

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

Неймовірна історія зустрі...

Сучасна історія дружби з піаністом Славоміром Добжанським почалася у січні 2019 року. Тоді, ми з Андрієм Патолою вирішили звернутися у службу підтрим...

ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИЙ ВИ...

У Копичинецькій Громаді відбувся військово – патріотичний вишкіл «Юний патріот» присвячений до Дня захисника та захисниці України та Дня українського...

Михайло Мимрик та його шк...

У Копичинецькій гімназії діє ансамбль «Надія», який нещодавно отримував Гран-прі на конкурсі «Феєрія талантів». Нам вдалось поспілкуватись з керівник...